Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dębowe zakątki

Pokaż wątki Pokaż posty

Dębowe zakątki

Roocika 21:52, 10 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Aniu, u nas coś musiało być przy gruncie na dole, ale nic nie ucierpiało, trochę pąki róż okrywowych gdzieniegdzie. Nie mam teraz żadnych kwiatów właściwie poza różami, pieciornikami i hortensjami.
Szkoda Twoich dalii, piękne były.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
anpi 23:54, 10 paź 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 8116
Przymrozek nieźle narozrabiał, najbardziej szkoda dalii. Wprawdzie pięknie wyglądają takie oszronionej roślinki, ale trochę za wcześnie!!!
O której rano robiłaś zdjęcia, że uchwyciłaś sprawcę tych mrożonek?
Zachwycam się jeszcze daliami tymi z wcześniejszych zdjęć!!!
U mnie też wszystkie ścięło, część już wykopałam. Begonie w gruncie i donicach też zważone. Dobrze, że inne donice zabrałam przed pierwszym przymrozkiem.

Anuś, Twoje nowe obrazy cudne!
____________________
Ania(lubelskie) Za drzwiami do ogrodu... | Wizytówka
Agatorek 01:44, 11 paź 2021


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13039
anabuko1 napisał(a)

Hmm mnie też kusza roślinkami po różnych watkach
I człowiek myśli,że już dużo ma i już mu wystarczy.


A dziś wstałam do pracy i taki oto wschód słońca widzę
Oczywiście szybko zrobiłam zdjęcie



Aniu, ale miałaś cudny widok na wschód słońca

Z tym kuszeniem roślinami na innych wątkach też tak mam . I też zawsze sobie mówię, że może już wystarczy, ale niestety ulegam często pokusie .

Piękny masz jesienny ogród. Oszroniony również jest cudowny. Chociaż ta zima mogłaby jeszcze z miesiąc poczekać…

Ps. Piękne obrazy!
____________________
Agnieszka ***** Ogród z zegarem ***** Pura vida Kostaryka ***** Hawaje
anabuko1 20:32, 11 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Dorota321 napisał(a)
Piękne miałaś dalie, aż żal że ich zmroziło. Mogły by jeszcze długo cieszyć. Zawsze mnie złości taki wyskokowy przymrozek. Zniszczy kwiaty, a później jeszcze bywają piękne i słoneczne dni.

No tak, piękne w tym roku były moje dalie. Bardzo je lubię.Część już wykopałam i trochę mieczyków..A pozostałe w tym tygodniu ogarnę I ja nie lubię tych pierwszych przymrozków na rozrabiają , zmrożą a potem jeszcze jest w miarę ciepło
Nic jesień,,, i trzeba się przyzwyczaić do szarych dni .

____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 20:34, 11 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Basieksp napisał(a)
Zima zagląda trochę szybko.

Oj zimy to ja jeszcze nie chcę.To taka psotna jesień z przymrozkami
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 20:41, 11 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
Roocika napisał(a)
Aniu, u nas coś musiało być przy gruncie na dole, ale nic nie ucierpiało, trochę pąki róż okrywowych gdzieniegdzie. Nie mam teraz żadnych kwiatów właściwie poza różami, pieciornikami i hortensjami.
Szkoda Twoich dalii, piękne były.

Ano tak szkoda dali, tyle jeszcze kwiatów i pąków miały. ech.No trudno.
Asiu, to fajnie,że twoje roślinki całe.
U mnie juz tak nier jest.
Nic taki klimat, taką część kraju zamieszkuje.Zawsze ten wschód jest bardziej uszczypliwy w przymrozki.I w zimie też .
Już się przyzwyczaiłam.
Hortki u mnie też kolorki zmieniły na brąze.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 08:58, 12 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23478
anpi napisał(a)
Przymrozek nieźle narozrabiał, najbardziej szkoda dalii. Wprawdzie pięknie wyglądają takie oszronionej roślinki, ale trochę za wcześnie!!!
O której rano robiłaś zdjęcia, że uchwyciłaś sprawcę tych mrożonek?
Zachwycam się jeszcze daliami tymi z wcześniejszych zdjęć!!!
U mnie też wszystkie ścięło, część już wykopałam. Begonie w gruncie i donicach też zważone. Dobrze, że inne donice zabrałam przed pierwszym przymrozkiem.

Anuś, Twoje nowe obrazy cudne!

Zawsze uważam, że te przymrozki u nas przychodzą za wcześnie.
No narozrabial ten przymrozek i niestety dalie ściął.
Od czwartku do poniedziałku miałam noce z przymrozkami. Dziś już nie. Oszronionej mają swój urok. Ale wolałabym żywe kolory kwiatów.
Zdjęcia chyba robiłam po 7 w sobotę i niedzielę. Bo na tygodniu i 6 wstaje,zbieram się i do pracy zaraz jadę.To czasu nie ma na robienie czasami tylko coś cykne. Jak ostatnio wschód słońca
I u ciebie ścięło,ech szkoda. Ale cóż taki mamy klimat na tym naszym wschodzie Polski.
Ja też już cześć dali wykonałam i cześć mieczyków. W tym tygodniu to powinnam wszystko ogarnąć. Wyciągnęłam jedna rabatę dłużej.
A wiesz,poprzesadzalam i podzieliłam kilka swoich traw. I jakieś roślinki podawałam . I te od ciebie też.
I pod lasem trochę podosadzalam. Powinno być lepiej. Może efekty już będą widoczne w przyszłym sezonie.

Dziękuję za pochwałę obrazów. Cieszę się, że się podobają.
Mało czasu jak na razie jest na to moje malowanie.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 13:48, 12 paź 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13839
anabuko1 napisał(a)
Czyli pierwsze przymrozki już za nami.
A moze tylko u mnie tak ? Może u was wciaż piękna i kolorowa jesień ?




u mnie też dalie pomarzly, aksamitki,winorośle. Z soboty na niedzielę był szron. Trudno raz był w połowie września a później demoeratura do 25 stopni na plusie a łyso było.

Szałwia omączona u mnie nie zmarzła może u ciebie też się jeszcze ostanie.
Ani widzę, że masz sporą kępę czy ty do gruntu siejesz czy wcześniej.

Jeszcze będzie ciepło mam trochę robótek jeszcze. Szczególnie dużo porządkowania posadzone cebulę już mam.
Kupiłam drzewa klony Oktober Glory trzeba posadzić. Liści dużo do grabienia.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
nicol21 14:32, 12 paź 2021


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10277
Ohhh jaka szkoda dalii... i reszty roślin też choć też większość jeszcze trochę pociągnie. Ja liczę na jeszcze z 1 miesiąc bez przymrozków.
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
AniazUroczyska 19:09, 12 paź 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
U mnie( centralna Polska) też wszystko ścięte przez mrozik. Dalii i cynii najbardziej szkoda, jeszcze tak ładnie kwitły. Chcę zebrać nasiona cynii , nie wiem czy już teraz po tych przymrozkach, czy jeszcze poczekać?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies