Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Dębowe zakątki

Pokaż wątki Pokaż posty

Dębowe zakątki

anabuko1 22:34, 12 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
sylwia_slomczewska napisał(a)

To chyba zależy od odmiany bo moje kwitły, ale kuleczek nie było

Nie wiedziałam, że w obrazkach włoskich też ssą odmiany. To ja nie wiem jakie ja je mam .
Ale i piwonie wzrok przyciągają





____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 22:41, 12 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
mirkaka napisał(a)
Elu, liście nie trzeba obrywać, same opadną, a reszta musi zostać żeby asymilować

Mireczko, bardzo ci dziękuję za te wszystkie cenne rady, informacje.
Jeszcze jestem zielona a zielona z tymi rodkami

Coraz więcej róż. coraz więcej ich kwitnie
LO na siatce z Gizelką



Chipek
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 22:46, 12 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
sylwia_slomczewska napisał(a)
Aniu co do rodków to wygląda na chlorozę, zażółcone listki z widocznym unerwieniem. Brak im żelaza, którego z jakiegoś powodu nie są wstanie pibrać z podłoża. Najczęstš przyczyną jest zbyt wysokie pH one potrzebują naprawdę kwaśnej gleby. Lub zasolenie tej gleby nawozami sztucznymi. Wyjmij je z ziemi. Wymień podłoże dość szeroko na grunt rodzimy przemieszany przynajmniej pół na pół z torfem kwaśnym, piaskiem i obornikiem kompostowanym lub kompostem, posadź, obficie podlewaj. W tym sezonie nie nowoź nawozami sztucznymi. Jedynie opryski dolistne z żelazem i florowitem do kwadolubów a najlepiej pełną mieszanką Bogdzi. I powinna być poprawa. Są słabe, mogą jeszcze za rok nie kwitnąć, ale w następnym roku już powinno być lepiej. Te moje co w tym roku w podwórku kwitły to takie ratowane po powodzi właśnie. Też kiepskie były. Ważne by przy sadzeniu nie zasypać im szyjki korzeniowej ziemią o niczym na korzeniach nie ściółkować.

Dzięki Sylwio za pomoc.
no cóż, będę coś z nimi zmieniać, ale to na koniec miesiąca, bo teraz mocno zarobiona jestem i mam tyły różne.
Ale spróbuję ratować te moje bidne rododendrony .
Dziękuję za te informacje.



____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 22:53, 12 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Gosialuk napisał(a)
Aniu a ja z innej beczki. Jak tam żyje modrak sercolistny? Czy on teraz jakoś nie zakwita?

Modrak ma się dobrze i już się szykuje do kwitnienia. w tym roku jeszcze większy i będzie ładniejszy
On jest posadzony dalej, niedaleko stawu



____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 22:56, 12 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
Eden Rose z goździkami brodatymi

U mnie w domu kiedyś na te goździki mówili kamienne. Nie wyobrażam sobie ogrodu bez nich.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 22:59, 12 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548


____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 23:02, 12 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
anabuko1 23:05, 12 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 23:22, 12 cze 2023


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13882
Właśnie dzisiaj widziałam w szkolce bodziszka wspaniałego po 20 zł ładna sadzonka.
Aniu jak długo u ciebie jest i czy długo kwitnie.

Zawsze mi się goździki podobały od dzieciństwa. Kupuję nasiona i nie mam czasu posiać.
A to takie ładne kwiaty do wazonu.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anabuko1 08:48, 13 cze 2023


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23548
ElzbietaFranka napisał(a)
Właśnie dzisiaj widziałam w szkolce bodziszka wspaniałego po 20 zł ładna sadzonka.
Aniu jak długo u ciebie jest i czy długo kwitnie.

Zawsze mi się goździki podobały od dzieciństwa. Kupuję nasiona i nie mam czasu posiać.
A to takie ładne kwiaty do wazonu.

Elu,mój bodziszek jest 2 sezon. Dostałam małą sadzonkę. W ubiegłym roku kwitł paroma kwiatkami.
A w tym roku już ładniej, bujniej.
Mam nadzieję że ładnie przyrodnie i da się podzielić na wiosnę. Chciałabym jeszcze go dosadzic aby była taka większa plama niebieskości.
Mi też te goździki kamienne czy też brodate kojarzą się z dzieciństwem. Raz zaprosiłam je do ogrodu ( też kupiłam nasiona) i już same mi się wysiewają.
Jak pasują mi w innej części to albo wysieje je albo na wiosnę sadzonki przenoszę.
Jak masz nasiona to wysiej je teraz ,pomału wyjdą i może na jesieni ci zakwitną lub na drugi rok.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies