Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Magda70 14:56, 17 lip 2019


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Pszczelarnia napisał(a)
Właścicielka mówi, że donice, miejsca wypoczynku i wodę w ogrodzie kocha nade wszystko, biel i zieleń oraz szarość. I właśnie z bieli, zieleni, szarości, donic i wody składa się ten ogród.

Donice


Główny taras (pomiędzy salonem a gabinecikiem pani domu)








o jak chcę takie donice! Prosto i minimalistycznie. Jak dla mnie bomba.
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Pszczelarnia 16:00, 17 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gosiek33 napisał(a)
Jak rozwiązane jest sprawa podlewania w donicach? System jakiś czy wszystko ręcznie?


Mówiła, że donice ręcznie, bo każda inaczej potrzebuje dozowania wody. Ma w bliskiej odległości zainstalowane kraniki i podpina węże albo chodzi z konewką. Tak w ogóle to lubi podlewać, bo wtedy ma czas rozejrzeć się dookoła i przemyśleć swój ogród.

Wiosna była bardzo sucha w tej części Niemiec. Ale w ogrodzie panuje swoisty mikroklimat (kontrast do wielkohektarowych upraw kukurydzy za płotem).

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 16:02, 17 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)
mnie tez się podoba, bardzo.

Swietne donice, pełne faktur, na szczęście bez kolorowych krzykaczy ( szybko mnie męczą, tak że w czerwcu/lipcu nie mogę już patrzeć na surfinie itd).
I frapuje mnie połączenie starego, tradycyjnego z nowym, z całkiem nowoczesnym- lubię je, ale wydaje mi się, że łatwo o skuchę w tych połączeniach. Jak na żywo je odebrałaś?
Piękne rzeźby.


I mnie męczą kolory.

Połączenie starego i nowego odważnie i z pomysłem - dla mnie bomba. Aż mam ochotę chwycić za pędzel. I tak zamierzam.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sierika 19:41, 17 lip 2019

Dołączył: 14 sie 2016
Posty: 573
Historia spowita woalem osobowości ogrodniczki a może Ogrodniczki warto tu napisać
____________________
EwaSierika
Gruszka_na_w... 21:53, 17 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Piękny ogród. Akuratny. Bardzo udane połączenia starego z nowym. Zachwyciły mnie rzeźby. Informacja o tych 10 wnukach już mniej.

Edit: A co będziesz malować?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 11:05, 18 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tutaj relacja Ewy - Andy z tego samego ogrodu.

https://www.ogrodowisko.pl/watek/9985-ogrod-fenny-graf

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 11:06, 18 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękny ogród. Akuratny. Bardzo udane połączenia starego z nowym. Zachwyciły mnie rzeźby. Informacja o tych 10 wnukach już mniej.

Edit: A co będziesz malować?


Zasadzam się na kolejny sufit ale czekam na tzw. glejt.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gruszka_na_w... 22:18, 19 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Pszczelarnia napisał(a)


Zasadzam się na kolejny sufit ale czekam na tzw. glejt.


Sufit? Taka proza po tej dawce poezji, którą pokazałaś. Podejrzewałam raczej rękodzieło ogrodowe.
A kto wydaje glejt?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Pszczelarnia 10:52, 22 lip 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ogród na razie w odstawce.

eM. musi się dać przekonać do sufitu 40 m sufitu ... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Gosiek33 12:33, 22 lip 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
Chyba pora na odczynianie czarów jakiś
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies