Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

hanka_andrus 17:23, 30 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Pszczółko! Gratuluję nabytków ogrodowych, będziesz miała superaśnie!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Gabriela 19:10, 30 wrz 2011


Dołączył: 25 lut 2011
Posty: 8072
Pszczelarnia napisał(a)



Le Vasterival - jak zobaczyłam ten napis przy nazwie Twojej hortensji na opakowaniu, wydał mi się znajomy i teraz już wiem - tak się nazywa jeden z ogrodów w Normandii, należący do księżnej Sturdza, był na mojej 'trasie", ale niestety, nie udało mi się go odwiedzić, bo otwarty jest tylko dla grup 15-20 osobowych, a nas było tylko dwoje. Pozostaje internet: http://www.vasterival.fr/index.html.
Będziesz miała piękne hortensje, ja planuję powiększenie kolekcji na wiosnę.
____________________
Ogród w budowie nieustającej
Pszczelarnia 12:11, 03 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Proszę o pomoc: muszę/chcę posadzić drzewo na trawniku, które w jakikolwiek sposób da trochę cienia nad stołem ogrodowym (dużym kamiennym). Nie może to być nic jadalnego (brudzenie trawnika i stołu oraz owoce w obiedzie i kawie). Myślałam o wiązie (chyba za wielki), potem o miłorzębie. Stanowisko bardzo słoneczne, ziemia dobra ciężka próchniczna.
To ten stół:


A to ta część trawnika. Nie chodzi o bardzo rozłożyste drzewo ale jakiś element cienia. Na poniższym zdjęciu, po lewej stronie widać to, które jest do wymiany (kolejne zjadły nornice). Tam jest mahonia z dawnych czasów (bardzo cierpi bez cienia, trwają dyskusje nad jej przesadzeniem).
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:14, 03 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Albo się nie zacieniać .... Stołów mamy dużo w ogrodzie....
Zostawić jak jest (oczywiście mahonia i michałki do usunięcia, to stare nasadzenia). Teraz tam zaplanowałam róże Bonicę w szpalerku.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Sebek 15:29, 03 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A może róże z hortensjami?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pszczelarnia 15:35, 03 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Sebciu, pytanie dotyczyło tylko drzewa. Hortensji mam moc (16 szt.), w 2 lokalizacjach (raz szpaler do warzywniaka, raz w nasadzeniu swobodnym na tle choiny kanadyjskiej z funkiami i paprociami oraz miskantami na skraju. Bonica zamówiona.
Co z tym drzewem, bo sama nie wiem. Kocham drzewa ale może ich już za dużo.... . Może bez drzewa na trawniku? Zwłaszcza, że obok to same rabaty kwiatowe?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Monic 17:30, 03 paź 2011


Dołączył: 24 lip 2011
Posty: 1764
Ja posadziłabym drzewo - wiąz camperdownii. Koniecznie na jak najdłuzszym pniu, żeby można było swobodnie przebywać pod spodem. Cięłabym go 'w parasol' i wyglądałoby to naturalnie i pięknie.
____________________
mój ogród Monika
Joanka 17:35, 03 paź 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Monic napisał(a)
Ja posadziłabym drzewo - wiąz camperdownii. Koniecznie na jak najdłuzszym pniu, żeby można było swobodnie przebywać pod spodem. Cięłabym go 'w parasol' i wyglądałoby to naturalnie i pięknie.



Super pomysł.

To mój ulubiony wiąz
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
badara 17:38, 03 paź 2011


Dołączył: 04 lut 2011
Posty: 1347
Ewo,a może jarząb,np jarząb szwedzki ,to piękne drzewo http://www.drzewapolski.pl/Drzewa/Jarzab/Szwedzki/Jarzab_szwedzki_zdjecia.html
____________________
Cały rok w ogrodzie zapraszam http://www.zkwiatkanakwiatek.blogspot.com/
Gardenarium 18:34, 03 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Nie wiem co Ci doradzić.
Tulipanowca - można mu ciąć koronę, ja tnę choć książki mówią co innego. Platana. Wszyscy piszą że to drzewo parkowe, ale zobacz tak go prowadź.







Mozna kupić od razu taki parasol na kijach rozpięty płaski, poziomo. To dopiero dach byłby.

Moje wiśnie Umbraculidera na wysokim pniu. A może cztery wiśnie po rogach stołu?
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies