Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

greg66 17:09, 03 kwi 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4566
Ewo wyczytałem u Dany, że chcesz zrobić ściezki z cegieł. Ja mam tylko takie ścieżki własnie w zeszłym roku jedną z nich robiłem. Tylko piasek dałem pod spód o potem na wierzch.






Zdjęcia potem usunę.
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Pszczelarnia 18:18, 03 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Malgosik napisał(a)
Ewa Ty się nie obawiasz że po wyrzuceniu tego kompostu na grządki wzejdzie Ci masa nasion chwastów?
Mam 2 kompostowniki do wykorzystania....


Wzejdzie. Na pewno. Ale to się wypieli. Nie ma tam mlecza, podagrycznika i perzu. Chwastnica i tak rośnie bez kompostu.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 18:18, 03 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Też w przyszłości muszę pomyśleć nad jakimś lepszym kompostownikiem bo jeden z tych co mamy już się rozłazi w szwach Każdy pomysł fajny co się sprawdza
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Pszczelarnia 18:22, 03 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
greg66 napisał(a)
Ewo wyczytałem u Dany, że chcesz zrobić ściezki z cegieł. Ja mam tylko takie ścieżki własnie w zeszłym roku jedną z nich robiłem. Tylko piasek dałem pod spód o potem na wierzch.






Zdjęcia potem usunę.


Grzesiu, nie usuwaj zdjęć. Ja chciałam tylko obrzeżenia wokół grządki w sadzie. Ale w sumie nie wiem, czy eMowi będzie dobrze kosić. Tak rozważam. Kusi mnie cegła, bo leży.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 18:27, 03 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Agania napisał(a)
Szklarnię wyszykował aś na tegoroczny sezon, jaki angielski koszyk masz... unikacik
Siejesz już i czy ty dogrzewazsz szklarnię czy nie było takiej potrzeby?


Posiałam ale w domu. Lada moment wyniosę do szklarni (pamiętać o zacienianiu) - uczę się. W szklarni tylko sałaty, rzodkiewkę, pietruszkę. Posieję jeszcze jarmuż na rozsadę w szklarni.

Szklarni nie dogrzewam, donice w zimie częściowo stały otulone matą kokosową a częściowo wkopane w ziemię.


Te koszyki słabe są. To już drugi. Teraz już go oszczędzam. Monty Don ma taki jakiś solidny.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 18:28, 03 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Urszulla napisał(a)


Pozwól że prace szklarniowe pooglądam z daleka z przyjemnością
I Twój zapał do ogrodniczkowania.
Bratki rzeczywiście ciekawe, też nigdy takich nie spotkałam.



Ula, ten zapał to uzależnienie.

Nie wiem, czy już leczyć?

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 18:29, 03 kwi 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Też w przyszłości muszę pomyśleć nad jakimś lepszym kompostownikiem bo jeden z tych co mamy już się rozłazi w szwach Każdy pomysł fajny co się sprawdza



Każdy funkcjonalny pomysł na wagę złota.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 18:30, 03 kwi 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81907
Ewcia wrzuciłam u mnie jak po zimie mam i potem po odgrzebywaniu
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
paniprzyroda 20:18, 03 kwi 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Pogłaskałam błękitne bratki, usiadłam w szklarni i nie mogę się stamtąd ruszyć. Jak mnie noc zastanie, to pójdę, ale wrócę po raz kolejny
____________________
Dwa ogrody
Gosiek33 06:27, 04 kwi 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14119
paniprzyroda napisał(a)
Pogłaskałam błękitne bratki, usiadłam w szklarni i nie mogę się stamtąd ruszyć. Jak mnie noc zastanie, to pójdę, ale wrócę po raz kolejny



Podoba mi się taki widok.
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies