Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Dorota123 12:45, 30 mar 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Pszczelarnia napisał(a)
W sobotę umyłam szklarnię wewnątrz i na zewnątrz. Wymieniłam ziemię pod pomidory. Posiałam sałatę i rzodkiewkę oraz pietruszkę naciową.



Maty ciągle w użyciu.



Duża wilgotność po myciu.






Piękną masz tą szklarenkę, stolik pokazałam mężowi i poddałam propozycję, żeby mi przerobił niepotrzebną szafkę rtv na coś podobnego. No i oczywiście pogrzebał mój pomysł, bo nie ma zadaszenia więc ta szafka napęcznieje i nic z tej jego roboty nie będzie.
Sama już wpadłam na pomysł jak ją sobie podwyższę. Bardzo mi brakuje miejsca takiego jak masz Ty czy Mira.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Pszczelarnia 22:38, 30 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
agata19762 napisał(a)
Ewa zaglądałam ale nic nie pisałam, dzisiaj napiszę jak bardzo podoba mi się Twoja szklarnia i wyposażenie, jestem na etapie kupna,
w sumie kupiłam i czekam na dostawę, te dodatki w szklarni masz obłędnie cudowne
Jaką stosujesz ziemię ? dajesz obornik ? jaki ?


Pozdrawiam cieplutko


Cieszę się razem z Tobą.

Ziemia to kompost, trochę czarnoziemu i obornik zmieszane razem.





____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:52, 30 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Pusta komora kompostowa



Zapełniona



Dopełniająca się




Ziemi nigdy dość - znajomy przywiózł nam przyczepę gliniastej, grudkowatej gleby od siebie z pola - co najważniejsze - bez kamieni.






Co roku przekopujemy ten kawałek gleby w szklarni i co roku wyciągamy taczkę kamieni, jak to jest? Tutaj gleba na gotowo w szklarni (szklarnia dziękuje za miłe słowa), jest w niej właśnie zero stopni.
















____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:58, 30 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sierika napisał(a)
Rozgardiasz taki uwielbiam, każdy sezon otwieram takowym i cieszę się na sama myśl, że oto zaczyna się wiosna, że wprowadzę zmiany, które muszę, chcę czy powinnam. Ale tym razem euforia gdzieś odeszła, nawet gdy rzucam się w wir prac nie jest tak jak zwykle bywało, no młoda nie jestem to raz, ale to co teraz..dziwny stan.
Donic nagromadziłaś mnóstwo, z całym bogactwem roślin i oprawą oczywiście, przyjemnie patrzeć na tę zapowiedź, po niedzieli i ja wyciągnę swoje tylko szklarni brak, zawsze o tej porze tęsknię za nią ale potem mija, za to nie mija rozmyslanie jak rozstawić donice w ogrodzie? w których miejscach? czym obsadzić? i tak sobie dumam, że przydałoby się zmienić aranżacje, na jakieś mniej oczywiste.



" (...) na jakieś mniej oczywiste" - brzmi intrygująco. A jakie to są aranżacje oczywiste?

Najgorsze w szklarni (nieogrzewanej) są te różnice temperatur dnia i nocy.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Kasiek 00:35, 31 mar 2020


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Pszczelarnia napisał(a)


Próbowałam zasuszyć ale nie dają się, mają za dużo wody w sobie, chyba.






Kiedys pisalam o metodach z gliceryna...Co ja pisalam i gdzie pisalam...
____________________
Bawarka
Mariposa 08:39, 31 mar 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Pszczelarnia napisał(a)




Ewo, jak sprawuje się ten kompostownik z siatki? Będę likwidować tymczasowy, planowałam tradycyjny, z desek, ale może to lepszy pomysł?
Czy wygodnie jest wybierać z niego kompost, siatka się nie zniekształca? Czy zwykła siatka ogrodzeniowa dałaby radę? Zostanie mi kawałek po zrobieniu bocznego ogrodzenia.
____________________
Ela Motylogród
antracyt 09:19, 31 mar 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11592
Podpinam się pod pytanie o siatkowany kompostownik. Jesienią zamierzamy zrobić w docelowym miejscu 3komorowy. Mąż chce wymurować, ja nie jestem przekonana.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Anda 09:30, 31 mar 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Szklarnię masz przepiękną.
Nie wiedziałam, że ciemierniki można ususzyć

Moja ziemia też rodzi kamienie.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 11:49, 31 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Mariposa napisał(a)


Ewo, jak sprawuje się ten kompostownik z siatki? Będę likwidować tymczasowy, planowałam tradycyjny, z desek, ale może to lepszy pomysł?
Czy wygodnie jest wybierać z niego kompost, siatka się nie zniekształca? Czy zwykła siatka ogrodzeniowa dałaby radę? Zostanie mi kawałek po zrobieniu bocznego ogrodzenia.


Elu,

sama siatka jest dobra tylko na kompostownik na liście. Dla chwastów i zielska za słaba, wypycha się. Mój jest wzmocniony siatką zbrojeniową fi 0,8 albo 0,6 - ta jest stabilna.


Trzeba obliczyć, co wyjdzie taniej, deski czy siatka zbrojeniowa.


Wybiera się łatwo, przednia krata jest ściągana z haków. To są duże komory, jedna krata ma 240 cm na 120 cm. Tylko niebezpieczne są te wystające elementy - trzeba obciąć.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 12:00, 31 mar 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
antracyt napisał(a)
Podpinam się pod pytanie o siatkowany kompostownik. Jesienią zamierzamy zrobić w docelowym miejscu 3komorowy. Mąż chce wymurować, ja nie jestem przekonana.



Będzie dobry, trwały, murowany jakby naprzemiennie, żeby była cyrkulacja powietrza. Najlepiej duży. Kasia B. ma takie murowane komory.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies