Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Pszczelarnia

Pokaż wątki Pokaż posty

Pszczelarnia

Pszczelarnia 22:20, 21 cze 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)

Pięknie bardzo! Wszędzie masz pięknie Ewo!
W donicay na zdjęciu dierama może? czy coś innego?

Peonie- pamiętam że masz Młokosiewicza, a masz też obovata?- ja zachwycam się takimi trochę dzikimi właśnie. Za Twoja inspiracja wysiałam rok temu goździki kamienne- ach! zakochaliśmy się w nich. Choć te nasze są drobniejsze znacznie





Oprócz piwonii młokosiewicza (podzieliłam 2 lata temu i mam już 4 szt.; z tego 2 kwitnące) mam też p. wittmanniana (prosto ze szkółki Beth Chatto) i himalajską. Nie mam obovata a widzę, że warto.

W donicy na stole diaskia - po kwitnieniu trzeba ściąć, odbudowywuje się i kwitnie ponownie.

Marto, na zdjęciu od Ciebe widzę goździka krwistego?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:24, 21 cze 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Tyle tych frontów robót u Ciebie, że aż trudno uwierzyć, że obsługują je tylko cztery ręce.
Byliny jak zwykle zachwycają cudownymi kompozycjami. Warzywnik, szklarenka- wszystko wypielęgnowane. Pełen podziw.
Mam do rozdrabniania gałęzi rozdrabniacz elektryczny Hecht z frezem tnącym. Tnie gałęzie do 4 cm. Nie radzi sobie z bardzo cienkimi gałązkami oraz słomą z traw. Najlepsze zrębki wychodzą z gałęzi 3-4 cm grubości. Dobrze szatkuje iglaste.
Może pomoże ranking rozdrabniarek


Gruszko, w tym jedne ręce tylko koszą trawę. Trudno uwierzyć, że tej pracy wcale nie ubywa. Wszystko nie jest za bardzo wypielęgnowane, to ciągła praca systematyczna musi być.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
magnolia 09:51, 22 cze 2022


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Pszczelarnia napisał(a)





Oprócz piwonii młokosiewicza (podzieliłam 2 lata temu i mam już 4 szt.; z tego 2 kwitnące) mam też p. wittmanniana (prosto ze szkółki Beth Chatto) i himalajską. Nie mam obovata a widzę, że warto.

W donicy na stole diaskia - po kwitnieniu trzeba ściąć, odbudowywuje się i kwitnie ponownie.

Marto, na zdjęciu od Ciebe widzę goździka krwistego?


własnie myślałam, że masz takie goździki i że nazywasz je kamiennymi. Moja wyobraźnia czasem nieźle zmienia mi obrazy. Wyszukałam nasiona po zdjęciach chyba na allegro ( tez był pod nazwą kamienny), ale myslę, że mam goździk igłowaty Dianthus pinifolius. Jest ciemniejszy i niezywkle drobny, cudny.
Kibicuję Ci we wszystkim, w peoniach też. Mam 1 szt P.Obovata, stoi w miejscu z 1 liściem, chyba muszę jej zmienić miejsce
____________________
Pszczelarnia 10:18, 22 cze 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
magnolia napisał(a)


(...)
Kibicuję Ci we wszystkim, w peoniach też. Mam 1 szt P.Obovata, stoi w miejscu z 1 liściem, chyba muszę jej zmienić miejsce



Marto, (oprócz wpływu Ogrodowiska), mój ogród to efekt naszych rozmów o roślinach i układach i ich celowości (funkcji).

Mieliśmy ostatnio wizytę pań architektek - urbanistek i zwróciły moją uwagę na formy i mocne bryły w ogrodzie, zmiękczone bylinami i kwiatami.


Po łykendzie kolekcja piwonii się powiększy o nabytki z Lucon Bulbs.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
magnolia 10:46, 22 cze 2022


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
Pszczelarnia napisał(a)



Marto, (oprócz wpływu Ogrodowiska), mój ogród to efekt naszych rozmów o roślinach i układach i ich celowości (funkcji).

Mieliśmy ostatnio wizytę pań architektek - urbanistek i zwróciły moją uwagę na formy i mocne bryły w ogrodzie, zmiękczone bylinami i kwiatami.


Po łykendzie kolekcja piwonii się powiększy o nabytki z Lucon Bulbs.





Dziękuję Ewo. Dobrze że Panie widzą jak niewątpliwie dobry jest Wasz ogród. Peonie nowe!- pokaż, będę czekać.
____________________
magnolia 10:49, 22 cze 2022


Dołączył: 22 lip 2011
Posty: 5624
zostawiam Ci moja White Wings, jedną z niewielu moich peoni ( lubię, bardzo, tylko z decyzjami które wybrać mam kłopot)

____________________
Pszczelarnia 22:47, 22 cze 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Lilie złotogłów (byłoby więcej ale dzik 3 tygodnie temu skutecznie zjadł mi ok. 20 martagonów - trafiał bezbłędnie do cebul)












____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:51, 22 cze 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Róże oszalały w tym roku. Dostały dużo obornika i mają wodę.





A to austinowski rabler 'The Albrighton Rambler'









____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 22:57, 22 cze 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256



Niezawodna i śliczna Angela












____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 23:11, 22 cze 2022


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ścisk niewyobrażalny




Róża Jacques Cartier - cudowna historyczna, można ją upinać nawet w kopuły na wiklinowych podporach





Przedwojenna angielka, róża Ballerina














____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies