Gdzie jesteś » Forum » Meble ogrodowe » Ogrodowe komplety mebli

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe komplety mebli

grapaka 21:36, 28 wrz 2011


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 276
Tak pięknyjak i cała reszta.
____________________
czas na zmiany - najwyższy czas
Basiaw 19:40, 29 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
W przyszłym roku na wiosnę chcemy kupić zestaw mebli na taras i zastanawiam się jak podejść do tematu, chodzi mi zwłaszcza o trwałość. Czy rzeczywiście drewno egzotyczne jest tak żywotne? Po tym co mam widzę, że meble z drewna sosnowego, to pieniądze wyrzucone w błoto, po 2 latach jest kiepsko a za rok to już chyba tylko porąbać i spalić.
Jeśli ktoś ma meble, które mają np. z 5 lat i cały czas mają się dobrze, to będę wdzięczna za porady.
Zdaję sobie sprawę, że tanie to nie będzie, ale ma być na wiele lat, taki jest mój plan
____________________
Nasz mały, zielony świat
Martek 19:48, 29 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Basiaw napisał(a)
W przyszłym roku na wiosnę chcemy kupić zestaw mebli na taras i zastanawiam się jak podejść do tematu, chodzi mi zwłaszcza o trwałość. Czy rzeczywiście drewno egzotyczne jest tak żywotne? Po tym co mam widzę, że meble z drewna sosnowego, to pieniądze wyrzucone w błoto, po 2 latach jest kiepsko a za rok to już chyba tylko porąbać i spalić.
Jeśli ktoś ma meble, które mają np. z 5 lat i cały czas mają się dobrze, to będę wdzięczna za porady.
Zdaję sobie sprawę, że tanie to nie będzie, ale ma być na wiele lat, taki jest mój plan

Ja nie mam takich pięknych mebli ,ale o drewnie egzotycznym np.tekowym wiem tyle ,że to drewno ,które w naturalnych warunkach znosi wysokie temperatury i wilgoć więc z pewnością będzie lepsze na taras czy na dwór .Jest bez wątpienia twardsze niż sosna ...
Każde drewno należy pielęgnować i nie ma przeproś ,ale z pewnością konserwacja przedłuży świetność meblom.Danusia ma komplet chyba z teku i nic z tym nie robi by uzyskać efekt starych mebli i nadal przy siadaniu nic się nie rozpada .To ten stół na którym często Danusia pokazuje bukiety i inne dekoracje
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
Basiaw 07:14, 30 wrz 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Dzięki marto, za podpowiedź, zajrzę do Danusi i poszukam zdjęć jej stołu.
Ja na razie mam zbieraninę ogrodową, ale coś mnie trafia, jak patrzę na nabytek sprzed 2 lat, taki ławko-stolik dla 2 osób, zapłaciłam za to 350 zł a teraz się kolebie, że strach siedzieć a i nawet nie ma jak tego na nowo skręcić, bo drewno jak próchno, śruby zapadają się jak w gąbce, do kitu po prostu.
____________________
Nasz mały, zielony świat
Martek 12:23, 30 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Barbaro ,ale weź poprawkę na fakt ,że Danusi stół jest pozostawiony na "korozję"
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
justi 19:55, 30 wrz 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Ja mam takie cosik z Jyska, duży rozkładany stół, 6 krzeseł i wielki parasol. Porada jest taka, żeby parasol przywiązywać lub składać jak wieje wiatr nawet mały. Poderwało nam kiedyś ten giga parasol i nadłamało troszeczkę 1 deseczkę. Dlatego stoi za winogronem i pod siatką i z dwóch stron jest do nich przywiązany sznurkami. Komplet ten mam około 3 lat. Na razie jest ok, ale trzeba olejować.

teraz znalazłam tylko takie zdjęcie (nie patrzcie na te brzydkie tyły podwórka, deski, piły itp itd)


na tym zdjęciu widać, że woda nie wsiąka, smaruję olejem raz w roku, powinnam dwa i widać też koło kołka od parasolki taki biały kwadracik, to właśnie przyklejony kawałek taśmy na pęknięciu



znalazłam jeszcze takie, jak juz winogron zarósł


____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
justi 19:56, 30 wrz 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Jeśli ktoś będzie zainteresowany, napiszcie , zrobię lepsze zdjęcia.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Martek 23:40, 30 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
justi napisał(a)
Jeśli ktoś będzie zainteresowany, napiszcie , zrobię lepsze zdjęcia.

Justi to bardzo ładny komplet ,gdybyś nie napisałam skąd go masz i tak bym zgadła ponieważ zwróciłam na niego uwagę
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
ewa_sokolowska 08:16, 01 paź 2011


Dołączył: 11 lut 2011
Posty: 29
najwazniejsze zeby zrobione byly z litego drzewa - bez zadnej okleiny, bo ta boi sie nie tylko slonca ale i mrozow, potem odlazi toto platami. i musi byc dobrze zaimpregnowane i tez nie polecam zadnego lakieru - z tych samych wzgledow co okleiny. zrobilismy meble z debowymi blatami i modrzewiowymi nozkami, polozylam 3 warstwy drewnochronu - stoi u znajomych juz drugi sezon i nie meldowali zeby cos dziac sie z tym zaczelo. pare innych rzeczy tez sie niezle trzyma.
____________________
ewa sokołowska - wiklina - moje hobby
Gardenarium 12:04, 02 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Martek napisał(a)
Barbaro ,ale weź poprawkę na fakt ,że Danusi stół jest pozostawiony na "korozję"


Moje meble w ogrodzie są z drewna tekowego i starość ich się nie ima. Mogą stać nawet 50 lat aż porosną je mchy i porosty, zrobią się szare i takie mi się podobają.


Taki oto egzemplarz spotkałam w Anglii





A tutaj całkiem nowe meble tekowe, któþre po kilkudziesięciu latach nie myte będą wyglądały, jak ławka powyżej


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies