Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród - moje hobby.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród - moje hobby.

kryniafu 18:08, 29 wrz 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
Kolejny dojrzały ogród, zapowiada się intrygująco i artystycznie.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
Martek 18:11, 29 wrz 2011


Dołączył: 03 paź 2010
Posty: 12046
Krysiu beton stare wycieruchy i można mieć u siebie coś oryginalnego jak gospodyni wątku Chyba poprosimy o lekcje nie ?
____________________
Pozdrawiam Martek :) Kolorowe-rabaty - Wizytówka - Kolorowe rabaty
kryniafu 18:22, 29 wrz 2011


Dołączył: 25 lip 2011
Posty: 353
W jednym z programów Maja była w ogrodzie gdzie pani pokazywała jak ze zwykłej miski plastikowej zrobić "betonową" donicę, świetna sprawa. Z tego co pokazuje Halinka wnioskuję, że w ten sposób można bardzo tanio i efektownie wykonać bardzo fajne rzeczy, np z donicy plastikowej w kształcie wazy można stworzyć wazę imitującą oryginał, postarzyć też jest łatwo np. maślanką. Myślę, że namówimy Halinkę na wątek z lekcją wykonania.
____________________
Pozdrawiam, Krysia Ogrodowe zawirowania
kriss 18:31, 29 wrz 2011


Dołączył: 07 lis 2010
Posty: 321
Halinas napisał(a)
Korzenie rosną od dołu do góry, wypełniły już cały pojemnik. Jest koniec września i nadal mają dużo owoców

Metoda jest bardzo prosta, zdobyć odpowiednio duży pojemnik, zrobić w dnie otwór, zabezpieczyć w pierwszym etapie przed wypadaniem ziemi (w tych oryginalnych jest gabka) posadzić sadzonkę i czekać. Wymagają codziennego podlewania i nawożenia. Solidny hak w suficie, bo trochę to waży. U mnie rosną pomidory maskotka. Możemy wiosną wrócić do tematu i wymieniać doświadczenia.
http://translate.google.pl/translate?hl=pl&langpair=en%7Cpl&u=http://oldfashionedliving.com/tomato2.html[img size=300x206]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/6/61746/original.jpeg[/img]

To jest bardzo sprytny i ciekawy pomysł,gdzieś kiedyś czytałam o wieszaniu do góry nogami i nie dowierzałam,że tak może rosnąć,a jednak
____________________
Pozdrawiam Ogród Krysi
Halinas 19:19, 29 wrz 2011


Dołączył: 28 wrz 2011
Posty: 78
Dokładnie tak jak pisze Krysia, ze wszystkiego można wyczarować donicę. Np to była stara plastikowa donica, a po liftingu....

Betonowe liście robiłam ubiegłej zimy z nudów w domu (a mieszkam w bloku)

Chętnie opowiem jak to się robi.
Narazie czytam Wasze wątki, a jest tego nie mało i ile piękności.
____________________
Pozdrawiam Halina Ogród - moje hobby
jotka 19:30, 29 wrz 2011


Dołączył: 22 lis 2010
Posty: 11868
Witaj Halinko
Łyknęłam przed chwilą 4 strony Twojego wątku na raz i poproszę o dokładkę
No i sto pytań i pochwał ciśnie się na usta ... ale zadam na razie jedno: czy żuraw widoczny na jednym ze zdjęć to Twój i czy użytkowy, czy tylko atrapa ?

Tytuł Twojego wątku wspaniale oddaje jego zawartość !!!
____________________
Jola - pamiętajcie o ogrodach ... ogrodoweimpresjejolki +++ zapraszam na balkon +++ wizytówka-ogrodoweimpresjejolki http://www.ogrodowisko.pl/watek/3535-u-jotki-z-kasia-bawarska-plotki[url]
Halinas 19:47, 29 wrz 2011


Dołączył: 28 wrz 2011
Posty: 78
Wielkie dzięki za tyle ciepłych słów, Jotka - żuraw autentyczny, ale u sąsiada.
____________________
Pozdrawiam Halina Ogród - moje hobby
KasiaWB 19:49, 29 wrz 2011


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Świetny pomysł z tymi pomidorami również widzę coś takiego pierwszy raz
chętnie poznam tajniki artystycznego wykorzystania betonu
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Sebek 20:15, 29 wrz 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ale piękny ogród - z tymi donicami to i ja popróbuję chyba - ślicznie to wygląda
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
justi 21:19, 29 wrz 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Liście betonowe, ale fajny pomysł. A ja się głowię jak zrobić betonowe kule, puste w środku, żeby nie były ciężkie..? Mam pewną koncepcję ale nie bedę zapeszać i na razie ciii. Chętnie jednak poczytam jakieś pomysły.
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies