Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Tawuła japońska - Spiraea japonica

Pokaż wątki Pokaż posty

Tawuła japońska - Spiraea japonica

Marcin89 23:52, 03 lis 2013


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2369
Według mnie to 'Goldflame'. Ale wysokości nie znam.. nikt mi nie podał i nie wiem jakie urosną .
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
safikey 19:10, 07 maj 2014


Dołączył: 06 mar 2013
Posty: 930
czy moge teraz obciąć w kulki tawuły?





czekam na podpowiedź i ewentualnie zabieram sie za cięcie jutro
____________________
Słoneczny ogród słonecznej safikey --- Dużo pracy przed nami, czyli wymyślamy swój ogród...
Nika 19:01, 08 maj 2014


Dołączył: 02 lis 2012
Posty: 12
Najlepszy termin do cięcia to koniec lutego-marzec, gdy księżyc chudnie Łapie się je za głowę (czyli zbiera gałązki do kupy) i tnie na jeża.
Ale teraz to im też nie zaszkodzi, chyba że bardziej niż na liściach zależy nam na kwiatach - wówczas trzymajmy się terminu zimowego.
marta_d 20:47, 08 maj 2014


Dołączył: 07 lut 2014
Posty: 2195
zgadzam się z przedmówczynią, też po kwitnieniu się tnie
____________________
marta_d - Kwiaty z ogródka Marty
agap771 09:07, 09 maj 2014

Dołączył: 29 maj 2013
Posty: 31
Witam, bardzo proszę o waszą opinię czy z moimi tawułami jest wszystko w porządku. Jest to tawuła Golden Princess zakupiona na początku kwietnia. Zaczynam dopiero swoją przygodę z ogrodem i może niepotrzebnie przycięłam te tawuły po wsadzeniu (tak mi doradziła pani w szkółce). Gdy je kupiłam nie wyglądały zbyt atrakcyjnie, ale posłuchałam że to normalne że tak wygląda po zimie (mało listków i same brązowe pędy). Teraz wygląda zdecydowanie lepiej, ale jednak martwią mnie te wystające puste pędy.


Co o tym sądzicie? Jak oceniacie te tawuły?
hanka_andrus 10:17, 09 maj 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Wyglądają na zdrowe.Ja bym jeszcze raz je przycięła, Co najmniej o połowę. To były duże krzewy ,z dużą ilością korzeni. Przy sadzeniu do gruntu część korzeni została uszkodzona, wobec czego roślina nie mogła wyżywić wszystkich gałązek i część uschła.
Jak skrócisz jeszcze raz gałązki roślina dojdzie do równowagi. Możesz to zrobić już teraz, to do jesieni
będą super kuleczki. A jeżeli zależy Tobie na kwitnieniu, zrób to po kwitnieniu.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Joanna___ 17:42, 09 maj 2014

Dołączył: 02 lip 2012
Posty: 452
Hanusia bardzo dobrze radzi
Sadziłam w tym samym okresie 30 szt.ale z gołym korzeniem.Za mało je przycięłam,podeschły gałązki jak u ciebie.Wogóle się nie martwię,ciachnę lada dzień bardziej (zwłaszcza,że jeszcze je zmroziło) i szybko nadrobią.Nie tak łatwo zabic tawułę
____________________
agap771 21:47, 09 maj 2014

Dołączył: 29 maj 2013
Posty: 31
Bardzo wam dziękuję za odpowiedzi Już się w takim razie nie martwię o moja tawułę Zamieszczę zdjęcia jak się zrobi piękna Pozdrawiam
Ewik 08:54, 11 maj 2014


Dołączył: 19 gru 2013
Posty: 5292
Moment odrośnie i będzie cieszyć oko ,ja danice zamieniłam na tawułki właśnie bo psiaki obsikiwaly a one bez uszczerbku na wyglądzie Twarde z nich sztuki )
____________________
Ewa * Ogródek z futrzakami i kamieniami
agap771 13:01, 02 lip 2014

Dołączył: 29 maj 2013
Posty: 31
Witam, doradźcie kochani czy przycina się tawułę Golden Princess po przekwitnięciu?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies