Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Tawuła japońska - Spiraea japonica

Pokaż wątki Pokaż posty

Tawuła japońska - Spiraea japonica

Karol99 10:25, 09 cze 2019


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Dokładnie tak
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Ola76 17:55, 05 maj 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
Odswiezam watek
Zastanawiam sie nad posadzeniem na jednej rabacie Golden Princess i Little Princess.
W opisach znalezionych w internecie obie maja taki sam pokroj i rozmiar- wys i szer okolo 50 cm.
Chialam posadzc, nie mieszajac kolorow, 4 szt jednej i 4 szt drugiej w jednym szeregu i prowadziec je w niezalezne kulki.
Pytania
1. Czy obie rzeczywiscie sa jednej wielkosci?
2. Jak jest ich faktyczny rozmiar (bo na zdjeciach np na pierwszej stronie tego watku, Goldenka wyglada na wieksza niz 50cm)?
3. w jakich odstepach nalezy je sadzic (srodek dolka do srodka nastepnego)?
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
SylwiaBe 21:48, 05 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Jeżeli będziesz je prowadzić w kulki, to spokojnie sama nadasz im pożądaną wysokość i szerokość, tak żeby były identyczne. Ja planuję także połączenie tych 2 odmian na 1 rabacie, myślę o rozstawie co 40cm, max 50cm, też będę z nich robić kulki
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Ola76 00:02, 07 maj 2020


Dołączył: 01 sie 2019
Posty: 104
SylwiaBe napisał(a)
Jeżeli będziesz je prowadzić w kulki, to spokojnie sama nadasz im pożądaną wysokość i szerokość, tak żeby były identyczne. Ja planuję także połączenie tych 2 odmian na 1 rabacie, myślę o rozstawie co 40cm, max 50cm, też będę z nich robić kulki

Zamowilam dzis po 4 Princesski. Chyba posadze je z wiekszym odstepem, niz Ty planujesz. Na zywo z krzaczkami ocenie i zadecyduje. A jak mi sie spodobaja na dolnej rabacie, to zamowie wiecej i poszaleje jeszcze z nimi na skarpie, bo podobno swietnie korzenie na spadki sie nadaja, bo ziemie trzymaja
____________________
Ogrod bez tytulu i bez pomyslu
melba 23:13, 01 cze 2020

Dołączył: 16 lut 2020
Posty: 11
Czy ktoś podpowie co się dzieje z moją tawułą little Princess? Czym pryskać?
Zuz 19:28, 07 cze 2020


Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 10
I nas tawuły rosną nasadzone wzdłuż muru chyba z 15 do 20 sztuk. Niestety są schowane za irgą która rośnie od strony chodnika. Chętnie bym irge usunęła by je wyeksponować bardziej i przed nimi coś mniejszego wysadzić ale mąż obawia się walki z korzeniami irgi. Zastanawiam się co innego mogę zrobić ściąć ja nisko raczej chyba nie pasuje prawda?
Do tego znalazłam też zaplątany tam wiciokrzew, który mamy plan przesadzic na bardziej słoneczne stanowisko.


Czy powinnam te tawuly tam zostawić czy zabrać zza irgi? Widac je dopiero jak kwitną a szkoda bo są naprawdę fajne.



____________________
Odkrywam w sobie duszę ogrodniczki :)
Karol99 10:22, 04 lip 2020


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Czy tawuły japońskie Golden Princess zastosowane na obwódkę mogą zasłonić liliowce Stella d Oro?
Nie wiem czy w bliżej krawędzi posadzić tawuły, czy jednak te liliowce, a tawuły odsunąć do tylu.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
kachat 09:34, 21 kwi 2021


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Czy ktoś zna tawułę rosnącą do 2-3 metrów, która ma zielone liście? Wiem, że jest macrophylla, ale ona ma czerwone młode listki :/ No chyba, że w półcieniu zzielenieją..? Znacie krzew o podobnej wielkości, który dobrze będzie rósł w półcieniu pod sosnami na kwaśnej, piaszczystej ziemi?
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
ajka 11:32, 21 kwi 2021


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
kachat napisał(a)
Czy ktoś zna tawułę rosnącą do 2-3 metrów, która ma zielone liście? Wiem, że jest macrophylla, ale ona ma czerwone młode listki :/ No chyba, że w półcieniu zzielenieją..? Znacie krzew o podobnej wielkości, który dobrze będzie rósł w półcieniu pod sosnami na kwaśnej, piaszczystej ziemi?


A to musi być tawuła japońska? Moze Van Houtte'a albo Grefsheim, one osiągają do 2m, kwitną na biało. U mnie rosną pod brzozami.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
kachat 08:58, 22 kwi 2021


Dołączył: 15 cze 2012
Posty: 2244
Bardzo mi nie pasują te ich długie pędy zwisające, wolałabym coś rosnącego w górę
____________________
Mój chaos leśny, czyli pomoc potrzebna!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies