Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Tawuła japońska - Spiraea japonica

Pokaż wątki Pokaż posty

Tawuła japońska - Spiraea japonica

Karol99 14:15, 02 lip 2014


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Tak, przycina
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Nika 21:16, 03 lip 2014


Dołączył: 02 lis 2012
Posty: 12
Tnie się jak najbardziej - cięcie koryguje pokrój. I suche kwiatki nie straszą.
Moja sprawdzona metoda to zebrać wszystkie gałązki do kupy i ciachać na równo - wtedy po puszczeniu luźno tworzy się kształt kopułki, jeża. Jeżeli tawuła się duża i gęsta trzeba to zrobić stopniowo.

Podsumowując - I cięcie na przełomie zimy i wiosny, przed ruszeniem wegetacji (to zapewni ładny pokrój), II cięcie na koniec czerwca - korygujące tegoroczne przyrosty.

Podobnie zresztą postępujemy z dereniem białym, pęcherznicą.
maggra 18:22, 10 paź 2014

Dołączył: 01 lip 2014
Posty: 89
Witajcie,

Mam pytanko jaka jest zasadnicza różnica pomiędzy Goldenpricess a Goldflame? Czy chodzi o pokrój, że jeden jest bardziej kulisty? Czy o przebarwianie liści? Ciekawi mnie która odmiana ma żółte/ złote liście jesienią?
____________________
Nika 21:41, 10 paź 2014


Dołączył: 02 lis 2012
Posty: 12
Goldflame ma bardzo ładne, czerwone przyrosty na wiosnę, jest wyższa i przebarwia się jesienią.
Golden Princess jest na wiosnę świeżo-zielono-żółta i pozostaje żółta do końca sezonu, może troszkę łapie rdzawego koloru gdzieniegdzie.
Ładny pokrój obydwu jest związany z wiosennym strzyżeniem (informacje o tym jak to robić są we wcześniejszych postach).
magdaw 22:18, 18 lut 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
A co sądzicie o Golden Carpet? Jak ona się prezentuje?
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Gardenarium 07:28, 19 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Prezentuje się podobnie jak wszystkie tawuły, nic jej szczególnie nie wyróżnia. Każda tawuła będzie wyglądała dobrze, pod warunkiem, że się je przycina systematycznie.

Zdjęcia
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
magdaw 13:31, 19 lut 2015

Dołączył: 23 sty 2015
Posty: 537
To jeszcze jedno pytanie - jak gęsto sadzić - czy rozmiar wynika tylko z wieku i siły cięcia czy zależy tez od odmiany - te w szkółkach to głównie maleństwa...
____________________
Magda zamieszkać w ogrodzie
Gardenarium 15:47, 20 lut 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Zależy od odmiany, mniejsze sadzimy gęściej i ważne także czy będą prowadzone w formie pojedynczych kulek czy "wałka".
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Nika 13:45, 22 lut 2015


Dołączył: 02 lis 2012
Posty: 12
Golden carpet bardziej się ściele, Goldem Princess utworzy bardziej regularną kulkę (warunek - cięcie, już niedługo i drugie na przełomie czerwca/lipca), Goldflame ma czerwone przyrosty wiosną.

Pozdrawiam na wiosnę (u mnie w cieniu 9st. i piękne słońce
Marzenaka 23:17, 27 kwi 2015


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Gardenarium napisał(a)
Z wierzbą "Hakuro Nishiki"








Co to za krzew pomiędzy wierzbami? Berberys? Planuję podobną rabatę u siebie, bo mam trzy wierzby Hakuro i nie wiem co z nimi zrobić. Z tym, że z tyłu będzie jeszcze ekran - tuje albo szmaragdy albo brabanty.
____________________
Ogród Marzeny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies