Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

aga_szsz 07:54, 28 lut 2014


Dołączył: 11 lis 2013
Posty: 2924
Owszem, czytałam na ich stronie i wklejąną odp., że to to samo, a jednak w szkółce twierdzą, że się różnią! A te akurat szczepione są na wys. 160-170 cm., czyli zbyt wysokie nie są!
____________________
Minimalizm z odrobiną romantyczności
magdaB 12:26, 12 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Witam. Wiem że o systemie korzeniowym wisni było już pisane,ale mam prośbę potrzebuję się upewnić, czy korzenie mogą zejsć poniżej 2 metrów? Na działce mam na głębokości 3 metrów zakopane spirale do pompy ciepła. Czy wisnia może "zejść" tak nisko?
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
butterfly 15:12, 19 mar 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Zauważyłam na mojej wiśni taką rane....



na tej samej wysokości z tyłu tez cos zaczyna się dziać...


i na dole...


NIe mam bladego pojęcia jak jej pomóc....
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
Gardenarium 21:53, 19 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Może to być groźna choroba bakteryjna bo raczej uszkodzenie mrozowe to nie jest. To źle bardzo.

Popatrz tutaj
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
butterfly 10:32, 20 mar 2014


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 3765
Ojej, to się zmartwiłam....

to zadne opryski nie pomogą ?
A przeniesie się to na pozostałe rośliny? obok rośnie druga Umbra...
____________________
Beata - Marzenia i plany vs. rzeczywistość ####
magdaB 16:44, 23 mar 2014

Dołączył: 04 wrz 2013
Posty: 76
Danusiu czy moge liczyć na odpowiedź na moje pytanie ?
Pozdrawiam
____________________
Bukszpanowo-cisowy początek ogrodu
wiooolka 13:37, 28 mar 2014

Dołączył: 12 mar 2014
Posty: 27
Dzien dobry!
Przeczytalam caly watek o wisniach i zaczelam jej szukac w mojej okolicy. Wszyscy tu pisza, ze kosztuja one mniej wiecej w granicach 150 200 zl. Pan w "mojej" szkolce powiedzial mi, ze kosztuja one teraz u niego 45 zeta, ale za miesiac bedzie mial po 20, jak zobaczy ze sie opuszczaja.Teraz niewiem co myslec, 45 to w sumie tez niedrogo, ale juz 20 to wogole bomba cena.Tylko dlaczego taka cena? Ze to niby teraz zaszczepione i maja malutenka korone? A dodam, ze pien wysoki na 2 metry, no 2,20. Jesli sa one dopiero teraz zasczepione, to warto je kupic? Niewidzialam ich, bo to byla rozmowa tel, ale i tak niezabardzo wiedzialabym na co zwrocic uwage.
Prosze doradzcie laikowi.


____________________
Gardenarium 16:07, 28 mar 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
magdaB napisał(a)
Witam. Wiem że o systemie korzeniowym wisni było już pisane,ale mam prośbę potrzebuję się upewnić, czy korzenie mogą zejsć poniżej 2 metrów? Na działce mam na głębokości 3 metrów zakopane spirale do pompy ciepła. Czy wisnia może "zejść" tak nisko?


Nie wiem, nigdy nie odkopywałam tego drzewa.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
agam 09:58, 29 mar 2014


Dołączył: 21 cze 2011
Posty: 2252
wiooolka napisał(a)
Dzien dobry!
Przeczytalam caly watek o wisniach i zaczelam jej szukac w mojej okolicy. Wszyscy tu pisza, ze kosztuja one mniej wiecej w granicach 150 200 zl. Pan w "mojej" szkolce powiedzial mi, ze kosztuja one teraz u niego 45 zeta, ale za miesiac bedzie mial po 20, jak zobaczy ze sie opuszczaja.Teraz niewiem co myslec, 45 to w sumie tez niedrogo, ale juz 20 to wogole bomba cena.Tylko dlaczego taka cena? Ze to niby teraz zaszczepione i maja malutenka korone? A dodam, ze pien wysoki na 2 metry, no 2,20. Jesli sa one dopiero teraz zasczepione, to warto je kupic? Niewidzialam ich, bo to byla rozmowa tel, ale i tak niezabardzo wiedzialabym na co zwrocic uwage.
Prosze doradzcie laikowi.




Dziewczyny kupują po 60zł, wys. 2 metrów, ja widziałam kopane za 42 zł wys. 1.80.
____________________
Aga i Ogródek Agam
wiooolka 13:13, 29 mar 2014

Dołączył: 12 mar 2014
Posty: 27
agam napisał(a)


Dziewczyny kupują po 60zł, wys. 2 metrów, ja widziałam kopane za 42 zł wys. 1.80.

A czy taka ktora jest swiezo zaszczepiona i ma malutka korone warto kupowac? Jak szybko ta korona "ruszy" i przestanie straszyc sam "patyk"?
____________________
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies