Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Niby ogródek pszczółki Majki

Pokaż wątki Pokaż posty

Niby ogródek pszczółki Majki

SylwiaBe 13:33, 18 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Dziś, przy porannym ogródkowym obchodzie okazało się, że mam na innej rabacie 1 sztukę hortensji Wims Red, heh. Ale kompletnie nie pamiętam, jaka ona była rok temu, czy w ogóle kwitła, zapomniałam o niej, przez co nawet nie cięłam podsypałam nawozem, może coś z tego będzie.. Oby..
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 18:10, 18 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Tu uporządkowana rabata hortebsjowa. Szukam do niej miskantów, u mnie w okolicy brak, chyba przez internet muszę zamówić. Tylko pytanie: jaki rodzaj wsadzić i ile sztuk?
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 18:27, 18 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Tutaj moja druga, większa rabata, która obecnie jest w trakcie aranżacji, prawa strona prawie gotowa.
Tak było jakiś miesiąc temu:

A jest teraz:

Zostało mi do zagospodarowania jakieś 8m rabaty, jak widzicie, tłem są tuje Szmaragd.
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 18:31, 18 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
A wracając do prawej strony tej dużej rabaty
Po prawej mam miskanty Zebrinus, jeszcze 1 muszę dokupić.
A pomiędzy/za śliwami Pissardi planuję zasadzić albo derenia białego "Elegantissima" lub pęcherznicę kalinolistną "Luteus". Co myślicie? + takie same krzewy dać po lewej od śliwy do Szmaragdów.
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 09:04, 19 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Nikt nie pisze to ja napiszę dalej, będzie najwyżej monolog, hehe
Mały update:
W rogu przy tujach mąż chce wsadzić Wiąza holenderskiego "Wredei" (Cały czas mi o nim truje ) , początkowo nawet był na moim projekcie, potem go skasowałam, teraz chyba wróci do planów... nawet się odsunęłam specjalnie od tujek, a między nimi a pierwszą śliwą jest 2,5m, więc chyba da radę? Boję się tylko, że mi ten wiąz się nie przyjmie.
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Zana 10:08, 19 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Hej Jeśli mogę coś doradzić to dla tego wiąza znalazłabym trochę inne miejsce, nie tak blisko bordowolistnych śliw. Wiąz Wredei ma dosyć jaskrawo wybarwione liście i ten kontrast z kolorem bordo w dłuższej perspektywie czasowej może być męczący dla oka. Masz sporo wolnego terenu, na pewno nie będzie problemu z inną lokalizacją.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
SylwiaBe 10:16, 19 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Zana napisał(a)
Hej Jeśli mogę coś doradzić to dla tego wiąza znalazłabym trochę inne miejsce, nie tak blisko bordowolistnych śliw. Wiąz Wredei ma dosyć jaskrawo wybarwione liście i ten kontrast z kolorem bordo w dłuższej perspektywie czasowej może być męczący dla oka. Masz sporo wolnego terenu, na pewno nie będzie problemu z inną lokalizacją.

Cześć Anula, dzięki za odwiedziny i dzięki za cenną radę. Wiąza wobec tego dam na tej pustej części.
Czyli automatycznie pod śliwami Pissardi z koncepcji wylatuje też pęcherznica Luteus i wybór pada na derenia białego
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Zana 11:07, 19 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Sylwia, to zależy co kto lubi. Ja osobiście uważam, że na dłuższą metę połączenie dużych plam żółtego i bordowego nie jest fajne. Dereń biały zdecydowanie bardziej pasuje. Takie połączenie mi się podoba.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
SylwiaBe 11:27, 19 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Zana napisał(a)
Sylwia, to zależy co kto lubi. Ja osobiście uważam, że na dłuższą metę połączenie dużych plam żółtego i bordowego nie jest fajne. Dereń biały zdecydowanie bardziej pasuje. Takie połączenie mi się podoba.

Uff, cieszę się, że te połączenie jest ok, gdzieś takie widziałam i strasznie mi się spodobało jadę dzisiaj na łowy, oby się udały
ja i tak mam połączenie czerwonego/pomarańczowego (berberysy kolumnowe) i żółtego (tawuły), ale może aż tak nie będzie do dawało po oczach zawsze chciałam takie połączenie to mam i rzeczywiście jakbym dała tam pod śliwy te żółte pęcherznice to by było źle. Jak widzisz raczkuję w kwestii ogrodów, ale jakieś tam swoje założenia mam i staram się je realizować. A każda Rada, pomoc jest dla mnie bardzo cenna i jestem wdzięczna
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
sarenka 13:07, 19 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Hej Sylwia.
Pięknie Ci wyszła rabata

Ja mam pytanie w jakiej odległości posadziłas hortensje od tuj?
____________________
Magda W samym sloncu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies