Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Niby ogródek pszczółki Majki

Pokaż wątki Pokaż posty

Niby ogródek pszczółki Majki

SylwiaBe 18:29, 26 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
I jeszcze moje piękne bratki
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
sylwia_slomc... 19:02, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81261
SylwiaBe napisał(a)

Cześć imienniczko Dziękuję za odwiedzenie moich skromnych progrów, rady wezmę do serca. Odnośnie tej wspomnianej tawuły: tak oto wygląda ona, dziwnie, może rzeczywiście ta rewersja, ale w sumie mam ją w takim miejscu, że może tak zostać
Odnośnie złotych Szmaragdów, wiem , że takowe istnieją, dlatego o nich wspomniałam, a to chyba jedyne w okolic żółte tuje, które by mnie interesowały - innych po prostu tutaj nie mają
Co do wrzosowiska - to go jeszcze nie ma, a planuję zrobić, taka różnica , dlatego chcę przygotować odpowiednio podłoże i rozplanować nasadzenia. Czyli azalie wielkokwiatowe mogłyby dać radę. Dziękuję, na to właśnie liczyłam
Chcę tam zasadzić też kosodrzewinę, po bokach berberys, miskanty, z przodu może rozplenice, no i oczywiście wrzosy i wrzoścce. Chętnie wsadziłabym też tam jakąś karłową sosnę typu "Smidtii" lub "Compact Gem". Plan jakiś mam.
Jak to miło poczytać opinii ludzi, którzy się znają, może kiedyś też posiądę taką wiedzę
Pozdrawiam ciepło Sylwio

Wygląda jak rewersja, zdominuje z czasem i będzie tylko zielona jeśli nie usuniesz teraz tych gałązek. Miscantów na wrzosowisku bym nie dawała raczej, rozplenic chyba też, berberys i kosodrzewiny ok. Możesz dodać pierisy i wrzośce.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Mary 19:08, 26 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
SylwiaBe napisał(a)

Marysiu, omawiane żurawki

No i super.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 19:18, 26 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3505
SylwiaBe napisał(a)
...
Co do wrzosowiska - to go jeszcze nie ma, a planuję zrobić, taka różnica , dlatego chcę przygotować odpowiednio podłoże i rozplanować nasadzenia. Czyli azalie wielkokwiatowe mogłyby dać radę. Dziękuję, na to właśnie liczyłam
Chcę tam zasadzić też kosodrzewinę, po bokach berberys, miskanty, z przodu może rozplenice, no i oczywiście wrzosy i wrzoścce. Chętnie wsadziłabym też tam jakąś karłową sosnę typu "Smidtii" lub "Compact Gem". Plan jakiś mam.
Jak to miło poczytać opinii ludzi, którzy się znają, może kiedyś też posiądę taką wiedzę
Pozdrawiam ciepło Sylwio

Nie mam niestety własnych doświadczeń z sosnami karłowymi (poza doprowadzeniem kilku pinus mugo do wegetacji w cieniu zakończonej wyrzuceniem ).
Ale kojarzę, że polecaną na forum karłową sosną jest odmiana Varella.
Możesz wpisać w forumową wyszukiwarkę i zobaczyć kto ją ma.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
SylwiaBe 20:12, 26 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
sylwia_slomczewska napisał(a)

Wygląda jak rewersja, zdominuje z czasem i będzie tylko zielona jeśli nie usuniesz teraz tych gałązek. Miscantów na wrzosowisku bym nie dawała raczej, rozplenic chyba też, berberys i kosodrzewiny ok. Możesz dodać pierisy i wrzośce.

Pierisy odpadają, mam małe dziecko reszta ok
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
nataliasz 22:40, 26 maj 2020

Dołączył: 22 sie 2017
Posty: 47
Wpadłam z rewizytą. Mój mąż jest coraz bardziej szczęśliwy, że trawnika mu ubywa. U Ciebie będzie podobnie, zobaczysz!
____________________
Natalia Ogród Natalii
SylwiaBe 22:58, 26 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
nataliasz napisał(a)
Wpadłam z rewizytą. Mój mąż jest coraz bardziej szczęśliwy, że trawnika mu ubywa. U Ciebie będzie podobnie, zobaczysz!

Na razie muszę pracować na tym, co jest mi dane i na tym się skupiam, bo jak mam załóżmy 10 lat czekać, aż się zmieni zdanie to wiesz
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
nataliasz 23:12, 26 maj 2020

Dołączył: 22 sie 2017
Posty: 47
Trzymam kciuki, żeby eM szybko podejmował trafne decyzje. Mój i Twój.
____________________
Natalia Ogród Natalii
SylwiaBe 23:51, 26 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Mary napisał(a)

Nie mam niestety własnych doświadczeń z sosnami karłowymi (poza doprowadzeniem kilku pinus mugo do wegetacji w cieniu zakończonej wyrzuceniem ).
Ale kojarzę, że polecaną na forum karłową sosną jest odmiana Varella.
Możesz wpisać w forumową wyszukiwarkę i zobaczyć kto ją ma.

Dzięki za podsunięcie pomysłu odnośnie sosny Varella, nawet chyba ją gdzieś widziałam w którejś szkółce fajnie by takie kulki wyglądały przy wrzosach już nanoszę na mój projekt
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Ivo 08:25, 27 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Sylwia, pokaż swój aktualny projekt
____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies