Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Niby ogródek pszczółki Majki

Pokaż wątki Pokaż posty

Niby ogródek pszczółki Majki

Ivo 11:21, 22 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Zana napisał(a)
My tu chyba wszystkie przechodzimy tę samą historię z tymi naszymi eMami, którzy bronią trawników jak niepodległości.


Uśmiałam się
Dobrze, że ja koszę trawnik = pierwszeństwo decyzji

Syliwa napisał(a)
Na marzy mi się wylegiwanie na hamaku, ale zdaję sobie sprawę, że będzie bardzo rzadko takich chwil, bo wiecznie będę coś w ogrodzie robić ale tak wiesz, chociaż 5min posiedzieć, pooglądać, a potem dalej do roboty


Ja kiedyś marzyłam o hamaku, posadziłam drzewa, które jednak za wolno rosną. No może oprócz sosny.

Ja jak się narobię w ogrodzie to lubię robić sobie wieczorny przegląd.
No i niedziela zostaje Życzę Ci tego.

Jakie najbliższe plany?
____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Zana 12:32, 22 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No i pięknie. Teraz trzeba czekać aż się wszystko rozrośnie
I nie narzekaj (odnośnie wpisu u Iwony), sporo roboty jest już zrobione
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
SylwiaBe 14:26, 22 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Właśnie posadziłam w skrzynie 32 sztuki surfinii i komarzyc, wcześniej wypieliłam do końca warzywa. Po obiedzie chcę wsadzić jeszcze miskanty koło hortensji, bo jeszcze tego nie uczyniłam. I na dziś spokój.
Odnośnie hamaka - planuję kupić że stelażem i tyle, idę na łatwiznę i nie czekam, aż mi drzewa urosną
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 17:22, 23 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Mary napisał(a)
Trzymam kciuki, żeby się "upodobniły" przy takich samych warunkach świetlnych.
Podobne do Maramalade są Creme Brulee i Zipper.

Marysiu, żurawki już mają kilka liści pomarańczowych, więc idą w dobrym kierunku
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 13:02, 24 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Witajcie,
u mnie od wczorajszego wieczora pada, z małymi przerwami. Ale w dzień zasadziłam w warzywniku (w końcu!) pomidory, paprykę, brokuły, kalafiory, selera, bakłażana, pora, ogórki, wysiałam też dynię, cukinię i 2 partię ogórków oraz fasolkę szparagową (1 partię). Także cały dzień w warzywkach siedziałam.
Jeszcze natomiast nie przesadziłam tych nieszczęsnych świerków kłujących. Jakoś się ociągam
A tak w ogóle co myślicie o tujach Aureospicata? Albo innych podobnych, mających odcień złotawy/żółty? U mnie w pobliżu jedynie złote Szmaragdy są, o ile to w ogóle Szmaragdy
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Ivo 20:03, 24 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Ale pracujesz.. jak pszczółka
Gdzie ulokowałaś warzywniak?
Na ogórki polecam paliki i sznurki i je potem do góry podwiązywać.

Mam zapisane, że Aureospicata bardzo dobrze jako tło dla nasadzeń. Ale nr jeden to właśnie Szmaragdy - jako tło



____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
SylwiaBe 20:37, 24 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Ivo napisał(a)
Ale pracujesz.. jak pszczółka
Gdzie ulokowałaś warzywniak?
Na ogórki polecam paliki i sznurki i je potem do góry podwiązywać.

Mam zapisane, że Aureospicata bardzo dobrze jako tło dla nasadzeń. Ale nr jeden to właśnie Szmaragdy - jako tło




Iwonko, warzywniak mam całkiem z drugiej strony działki, nie ma co pokazywać, bo tam jest bałagan.. ale docelowo, na drugiej działce za siatką, chcę zrobić sad i warzywnik, tu koło domu ogród typowo ozdobny by został.
Może rzeczywiście będę ogórki na podporze uprawiać, jeszcze mi paliki zostały, sznurek jakiś też się znajdzie a jesteś kolejną osobą, która mnie do tego zachęca coś pomyślę
Aureospicata mi tak chodzi po głowie, ma fajne złote przyrosty, patrzyłam i tam, gdzie by brakowało, to dokładnie 7,5m mam. Czyli 9 sztuk muszę kupić. Muszę się rozejrzeć, czy w ogóle u mnie takie są, ale chyba wątpię
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Magleska 21:16, 24 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18103
Hej witam się u Ciebie -wpadłam z rewizytą
widzę ,że rabatki nowe tworzysz -będę zaglądać i kibicować mocno w pracach
Pozdrawiam
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
SylwiaBe 21:44, 24 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Magleska napisał(a)
Hej witam się u Ciebie -wpadłam z rewizytą
widzę ,że rabatki nowe tworzysz -będę zaglądać i kibicować mocno w pracach
Pozdrawiam

No hej, hej Madziu, dzięki za wizytę
Kibicuj mocno, bo kupa pracy przede mną
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 21:49, 24 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 842
Słuchajcie, dziś zauważyłam, że jedna z moich tawuł Golden Princess jest w połowie zielona, jakoś wcześniej tego nie widziałam, bo szczerze, nawet nie zwracałam na nią uwagi, ścięłam nisko w marcu i zostawiłam. A dziś zobaczyłam dwukolorową tawułę, owszem, widziałam u niektórych tu osób, że tawuła potrafi wydać zieloną odnóżkę, ale no połowę krzaczka? jutro zrobię zdjęcie i wstawię.
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies