Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Niby ogródek pszczółki Majki

Pokaż wątki Pokaż posty

Niby ogródek pszczółki Majki

Ivo 21:03, 20 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Sylwia - ja kupiłam szpadelek do trawnika i dzisiaj pierwszy raz "prostowałam" - polecam

A gdzie masz te derenie posadzone?
____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
SylwiaBe 21:08, 20 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Ivo napisał(a)
Sylwia - ja kupiłam szpadelek do trawnika i dzisiaj pierwszy raz "prostowałam" - polecam

A gdzie masz te derenie posadzone?

Ahaha w końcu zdjecia nie zrobiłam, skupiłam się na tych żurawkach
Jutro z rana zrobię zdjęcie i pokażę.
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
SylwiaBe 21:14, 20 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
A tu ciekawostka (przynajmniej dla mnie ) pod tujami wysiały mi się OGÓRKI
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Mary 21:34, 20 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
SylwiaBe napisał(a)
No i przepraszam, która to Marmalade?
Na trawę nie patrzymy, będzie odsunięta i ładny kancik, mam nadzieję, bo chcę zakupić ten fajny szpadelek do trawnika

Czy liście tej bardziej żółtej są od spodu różowo-pomarańczowe?
Jeśli tak to może odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: obie .
Marmalade jest jak kameleon. Zależnie od pory roku i ilości słońca wygląda różnie. U mnie przypomina tę wersję po lewej, gdy ma mało słońca.
Robiłam kiedyś sesję zdjęciową tej żurawki. Zobacz tutaj

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6461-ogrod-bez-roweru?page=58#post_8

I jeszcze jedno. Marmalade bardzo szybko rośnie. To zaleta i wada. Bo z jednej strony można zainwestować w kilka sadzonek i po roku to już będzie jej kilka razy tyle. Z drugiej strony jak ogród dojrzewa potrafi być kłopotliwa, bo szybko się starzeje, robi się brzydka i trzeba ją odmładzać.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
SylwiaBe 21:46, 20 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Mary napisał(a)

Czy liście tej bardziej żółtej są od spodu różowo-pomarańczowe?
Jeśli tak to może odpowiedź na Twoje pytanie brzmi: obie .
Marmalade jest jak kameleon. Zależnie od pory roku i ilości słońca wygląda różnie. U mnie przypomina tę wersję po lewej, gdy ma mało słońca.
Robiłam kiedyś sesję zdjęciową tej żurawki. Zobacz tutaj

https://www.ogrodowisko.pl/watek/6461-ogrod-bez-roweru?page=58#post_8

I jeszcze jedno. Marmalade bardzo szybko rośnie. To zaleta i wada. Bo z jednej strony można zainwestować w kilka sadzonek i po roku to już będzie jej kilka razy tyle. Z drugiej strony jak ogród dojrzewa potrafi być kłopotliwa, bo szybko się starzeje, robi się brzydka i trzeba ją odmładzać.

No ino ma od spodu różowy kolor
Czyli Marmalade, dziękuję za odpowiedź, dziękuję za linka - przejrzałam tę zdjęcia z sesji i rzeczywiście - ta Marmalade jak kameleon
Ja sobie tak wymyśliłam ją przy bordo żurawkach, no i mam, najwyżej będę ją przesadzała
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Mary 22:40, 20 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
Trzymam kciuki, żeby się "upodobniły" przy takich samych warunkach świetlnych.
Podobne do Maramalade są Creme Brulee i Zipper.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 23:08, 20 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
SylwiaBe napisał(a)


Ooo dziękuję za miłe słowa!! że pięknie powiadasz? Bardzo bym chciała, żeby było pięknie.. Już tak oczami wyobraźni widzę, jak sobie leżę na hamaku i zerkam na mój bujny ogród no powiem Ci, że z rana mnie zmotywowałaś do dalszej pracy, dzięki wielkie
dziś działam dalej, chociaż derenie zasadzę i przepielę warzywa, bo chwasty większe niż warzywka
I przesadzę lawendę. Oj tak.

No bardzo Ci życzę tego leżenia na hamaku. Zdążają się takie przypadki. Ale chyba rzadko.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Mary 23:11, 20 maj 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3506
SylwiaBe napisał(a)
P.S. mój mąż ma żal, że ciągle tylko o ogrodzie gadam, że nawet o g.23-24, mimo że bardzo zmęczona to siedzę i bazgrole plany
A ja tu w okolicy nie mam nikogo, z kim bym mogła pogadać nt temat, wszyscy mają ogrody pt. Tuje + trawnik = cały ogród jak się wyrwę do szkółki to zawsze tam sobie urządzę pogawędkę
Idę mojej pszczółce robić śniadanie i potem do roboty, do ziemi. Dziś słonecznie

Trafiłaś we właściwe miejsce. Ale choroba może od tego postępować.
____________________
Marysia - Ogród bez roweru
Zana 23:23, 20 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
My tu chyba wszystkie przechodzimy tę samą historię z tymi naszymi eMami, którzy bronią trawników jak niepodległości. Większość odpuszcza po jakimś czasie, kiedy przekonują się ile czasu trzeba poświęcić na pielęgnację tej najdroższej w utrzymaniu rośliny w ogrodzie. Bardzo dobrze jest obarczyć eMa tym obowiązkiem: moje są rabatki, twój trawnik. Sukces zmniejszania powierzchni trawnika gwarantowany, kwestia czasu. U jednych trwa krócej, u innych dłużej
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
SylwiaBe 10:38, 21 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 854
Marysiu,
Na marzy mi się wylegiwanie na hamaku, ale zdaję sobie sprawę, że będzie bardzo rzadko takich chwil, bo wiecznie będę coś w ogrodzie robić ale tak wiesz, chociaż 5min posiedzieć, pooglądać, a potem dalej do roboty
____________________
Sylwia Pszczółkowa przygoda
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies