Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaki - gatunki niepolecane

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaki - gatunki niepolecane

lena 22:40, 18 paź 2014


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
Ja tez zaryzykowalam i mam kilka świerków białych conica. Przeczytalam, ze należy je podlewać wodą z czosnkiem. Zastanawiam sie czy posadzenie przy nim ozdobnego czosnku pomogło by na nieproszonych gości?
____________________
Kardówka
Gardenarium 11:43, 19 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
MagdaK napisał(a)
Ja też chcialabym wiedzieć, jakie są z nimi problemy? widzę, że ludzie mają i rosną im pięknie, dlaczego mam rezygnować od razu? Co z nimi nie tak?


Znalazłam w innym watku

paulinessm napisał(a)
Witam.
Mojego świerka srebrnego też coś dopadło;/ nagle zaczął brązowieć, a był taki piękny...
Co to może być? Da się go jakoś jeszcze uratować? Będę wdzięczna za pomoc






____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
iglaczek 23:14, 19 lis 2014

Dołączył: 18 lis 2014
Posty: 19
Moim zdanie wszystkie rośliny mogą zachorować. W moim ogrodzie wypadały mi i liściaste, i iglaste. Opryski, faktycznie, pomagają. Wcale nie muszą być aż takie agresywne. Jakby popatrzeć, to liściaste też "łysieją" od dołu, tworząc coraz wyższy pień. Bukszpany, ligustry i inne liściaste wymagają z kolei cięcia, bo też urosną wielkie i niekształtne. Ja osobiście żałuję, że posadziłam bukszpany. Jest dużo pracy z cięciem i sprzątaniem ścinków. Do tego mszyca bukszpanowa itd. Każdy ma swoje roślinne preferencje.
Toszka 08:59, 20 lis 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Iglaczku, w tym temacie nie chodzi o preferencje a tylko o uzmysłowienie, że są rośliny wymagające o wiele większej uwagi i troski, bo mają wyjątkowe skłonności do chorób lub szkodników.
Zapoznaj się z forum - znajdziesz odpowiedzi na wiele pytań, w tym m.in. jak zabrać się do cięcia bukszpanów by było czysto i schludnie.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Zuza 21:18, 23 lut 2015


Dołączył: 09 sie 2011
Posty: 267
Mam w ogródku dwie sztuki świerka cocnica- kupione w tym samym miejscu, rosną może 3 m od siebie. Jeden jest piękny, gęsty, nic się z nim nie dzieje- nigdy go niczym nie pryskałam. Drugi.... szkoda gadać, co chwilę choruje, stracił kształt i część igieł- przesadziłam go w inne miejsce i dałam ostatnią szansę. Aha- ten pierwszy wyraźnie wyższy od tego "chorowitego". Ale zaznaczam, że nic z nimi nie robię, niczym nie pryskam. Niemniej spotkałam się wieloma opiniami, że o conicę trzeba wyjątkowow dbać.
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1564-poczatkujaca-ogrodniczka-i-jej-milion-pytan-i-rozterek bardzo, bardzo proszę Was o pomoc :-)
lena 21:52, 12 mar 2015


Dołączył: 06 paź 2014
Posty: 356
Czy zapobiegawczo mozna zastosowac preparat Huwa San na iglaki i bukszpany? Czy stosujecie go u siebie w ogrodoach? Podobno poprawia jakosc roslin i potrafia sie po nim odbudowac. Jestem ciekawa czy rzeczywiscie to taki cudowny preparat na wszelkie dolegliwosci?
____________________
Kardówka
arturo 15:40, 14 mar 2015


Dołączył: 19 wrz 2014
Posty: 17
Witam wymieniono już chyba wszystkie trudne i nielubiane gatunki co jest napewno pomocne, a ja za 2-3 tyg będe robił dużo rabatę i nasadzenia wokół ogrodzenia, a więc co najlepiej posadzić w rabacie co mało choruje i ładnie rośnie? Interesowało by mnie z 5 podstawowych gatunków najlepszych według Was oceniająć od

1)
2)
3)
4)
5)
oraz z 3 gatunki "rarytasów" takich co mało jest, żeby można było sie pochwalić. Proszę o pomoc
Pozdrawiam
Karol99 16:05, 14 mar 2015


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Świerk serbski, tuja szmaragd, tuja aureaspicata, cis. To są ładne i polecane gatunki, które raczej nie chorują. Nie są ustawione od najlepszego bo to ty musisz zdecydować, który Ci będzie najbardziej pasował Jeżeli chodzi o rarytasy, masz oddzielny wątek.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
Psiamama 15:08, 21 kwi 2015


Dołączył: 15 mar 2015
Posty: 1212
Mam dwa stare, ogromne świerki kłujące. Nie wiem ile mają lat. I jest dokładnie tak jak Danusia pisze. Od dołu brzydko się gołocą, już z metr od dołu są łyse. Myślałam, że coś im dolega a to taka ich uroda. I sypia się okrutnie.
____________________
Aga-Psiamama;Kulą w płot
moniko 15:00, 04 maj 2015

Dołączył: 18 kwi 2015
Posty: 1
Witam!
Jestem początkującym ogrodnikiem i dopiero zaczynam przygodę z sadzeniem drzew i po przeczytaniu tych postów zostałam skutecznie zniechęcona do wszelkich nasadzeń. Tuje szmaragd też może dajcie na tą listę bo też choruję i to o wiele bardziej niż conica, a wiem to z mojego doświadczenia.
Proponuję więc posadźmy sztuczne roślinki , a wtedy nie będziemy się martwić i mamy z głowy wszelkie choroby i szkodniki.
Monika
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies