Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy iglaste » Iglaki - gatunki niepolecane

Pokaż wątki Pokaż posty

Iglaki - gatunki niepolecane

Sebek 19:39, 04 maj 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
lena napisał(a)
Czy zapobiegawczo mozna zastosowac preparat Huwa San na iglaki i bukszpany? Czy stosujecie go u siebie w ogrodoach? Podobno poprawia jakosc roslin i potrafia sie po nim odbudowac. Jestem ciekawa czy rzeczywiscie to taki cudowny preparat na wszelkie dolegliwosci?


Pierwsze słyszę o tym na forum, jeśli chcesz możesz spróbować i sama zdać nam relację czy naprawdę działa
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Sebek 19:46, 04 maj 2015


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
moniko napisał(a)
Witam!
Jestem początkującym ogrodnikiem i dopiero zaczynam przygodę z sadzeniem drzew i po przeczytaniu tych postów zostałam skutecznie zniechęcona do wszelkich nasadzeń. Tuje szmaragd też może dajcie na tą listę bo też choruję i to o wiele bardziej niż conica, a wiem to z mojego doświadczenia.
Proponuję więc posadźmy sztuczne roślinki , a wtedy nie będziemy się martwić i mamy z głowy wszelkie choroby i szkodniki.
Monika


Monika - ten wątek powstał po to, by początkujący ogrodnicy nie sadzili roślin, które są problemowe i nie powalają pięknem. Jest mnóstwo innych roślin, które na forum polecamy, są sprawdzone i cieszą oczy cały rok
Życzę Ci byś takie rośliny posadziła i by cieszyły Twoje oczy, a nie myślała o plastikowych
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Gardenarium 09:38, 07 maj 2015


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
moniko napisał(a)
Witam!
Jestem początkującym ogrodnikiem i dopiero zaczynam przygodę z sadzeniem drzew i po przeczytaniu tych postów zostałam skutecznie zniechęcona do wszelkich nasadzeń. Tuje szmaragd też może dajcie na tą listę bo też choruję i to o wiele bardziej niż conica, a wiem to z mojego doświadczenia.
Proponuję więc posadźmy sztuczne roślinki , a wtedy nie będziemy się martwić i mamy z głowy wszelkie choroby i szkodniki.
Monika


Moniko - problem nie leży w roślinach, a w działaniach ogrodnika, który się nimi opiekuje. Poczytaj jak postępować z roślinami, jakie popełniasz błędy, wtedy zrozumiesz że żeby cieszyć się pięknem roślin trzeba dużo pracować na ich urodę. Czasem nadmiarem zabiegów szkodzimy roślinom. Zastanów się co robisz źle, albo czego nie robisz że tyje źle rosną.

Sztucznych nie proponujemy tutaj. Radzimy sobie jak umiemy z żywymi. Pomagamy. Jeśli masz problem, nauczymy cię dobrego ogrodnictwa. które może stać się pasją na całe życie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
tomgroch 23:03, 09 kwi 2016

Dołączył: 14 mar 2012
Posty: 508
Generalnie to ten wątek jest bez sensu. Jakiś tam gatunek może być nieodpowiedni w określonym miejscu, a w innym będzie jak najbardziej na miejscu. Wystarczy poczytać o wymaganiach i sposobie wzrostu (przede wszystkim rozmiarach) i nie będzie żadnych problemów.
____________________
Ogród Kasi i Tomka z Radkowa
Czakra 16:26, 14 kwi 2016


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 6
Witam,
przeczytałam ten cały wątek, bo jako ogrodnik laik i ignorant, sadziłam u siebie na skarpie, co mi wpadło w ręce. Wcześniej miałam same roślinki okrywowe, ale z uwagi na brak czasu i chęci do pielenia zasadziłam same iglaki i jak wynika z tego wątku wszystnie, z którym teoretycznie jest problem w pielęgnacji. Nigdy nie używałam chemii do moich iglaków a jedyny problem jaki z nimi mam to to, że sie rozrisły ponad miarę i zrobiła się brzydka dżungla.


Teraz z uwagi na demolkę ogrodu po pracach budowlanych muszę tworzyć ogród na nowo, ale szkoda mi wycinać moich iglaków wiec powoli próbuję je jakoś poskromić.
Tutaj ta sama rabata z ziemnym tarasm po kilku cięciach i bez murku przy kostce.

avellan 11:33, 07 cze 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 36
A to mój świerk srebrny kłujący. Zdziwiłam się, że należy do gatunków niepolecanych. Może faktycznie nie posądzilibym go, z uwagi na jego rozmiary, w środku ogrodu, ale w miejscu w którym jest u mnie bardzo mi się podoba. Jest roślina praktycznie bezproblemowa, był wartością dodaną do mojej działki, przez wiele lat nikt go nie pielęgnował, a rośnie w piachu, dopiero od 3 lat czasem dosypie mu nawozu do iglaków. Dolne gałęzie wycięłam, ale tylko dlatego, że przeszkadzały przy wjeżdżaniu samochodu.
Malcia 00:15, 19 cze 2017


Dołączył: 06 mar 2015
Posty: 23
jest ogromny, ale bardzo pasuje moim zdaniem, jak malowany
tuchan 22:04, 31 sie 2017


Dołączył: 12 lip 2015
Posty: 91
avellan napisał(a)
A to mój świerk srebrny kłujący. Zdziwiłam się, że należy do gatunków niepolecanych.
Poczekasz jeszcze parę lat, a zrozumiesz. Fatalnie ogołoci się od dołu, igły będą lecieć i nic na to nie poradzisz.
____________________
apple 20:35, 15 paź 2017

Dołączył: 12 gru 2015
Posty: 30
Zaczęłam czytać ten wątek i od razu jestem zaskoczona - nie polecaniem świerka Conica Alba ze względu na przędziorki. Mam dwa takie świerki - mają po jakieś 14 lat, pięknie rosną i nigdy nie były niczym pryskane - ot, włożyłam je kiedyś do ziemi i zapomniałam. Są zresztą jednymi z moich ulubionych roślin w ogrodzie, ze względu na ich zwarty, gęsty pokrój. Czy miałam szczęście, czy jeszcze wszystko przede mną jeżeli chodzi o przędziorki?...
Martka 22:00, 02 maj 2018


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Apple, przędziorki mogą się pojawić, ale nie muszą, sprzyjają temu z pewnością bardzo długie, suche okresy bez deszczu. Wtedy warto zraszać. No i obserwować. Ale z powodu tego, że ktoś napisał na forum o przędziorkach, nie pozbywałabym się radości z posiadania roślin Przypuszczam, że początkujący ogrodnicy, do których i ja się zaliczam, nie mają nawet pojęcia, ile będę musieli się nauczyć na temat odpowiedniej pielęgnacji swoich roślin. Problemy wystąpią prędzej czy później. To trochę kwestia przypadku, ale w zasadniczej mierze starań o dobre warunki dla roślin. Wątek jest bardzo dobry, bo uwrażliwia na to, co może się z naszymi roślinami stać.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies