Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Pokaż wątki Pokaż posty

Chodźże na pole, do mojego ogrodu

Johanka77 14:32, 05 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Bardzo mi się inspiracja podoba
Chyba kupię bodziszki... gdzieś je upchnę
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Basia_KRK 21:21, 05 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
beta napisał(a)


łała...ale mega przemiana...pięknie

efekty waszej pracy spektakularne...zostaję i będę podglądać dalej


Dziękuję i zapraszam
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 21:23, 05 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Johanka77 napisał(a)
Bardzo mi się inspiracja podoba
Chyba kupię bodziszki... gdzieś je upchnę

Na pewno upchniesz, masz teraz tyle nowych rabat do obsadzenia
BTW, zakwitł mi dzisiaj pierwszy bodziszek Rozanne, nie udało mi się zrobić jeszcze zdjęcia, o dziwo ten na frontowej rabacie (=> czyli od północy, z mniejszą ilością słońca).
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Johanka77 21:37, 05 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Basia_KRK napisał(a)

Na pewno upchniesz, masz teraz tyle nowych rabat do obsadzenia
BTW, zakwitł mi dzisiaj pierwszy bodziszek Rozanne, nie udało mi się zrobić jeszcze zdjęcia, o dziwo ten na frontowej rabacie (=> czyli od północy, z mniejszą ilością słońca).


Natura nie zawsze działa zgodnie z ludzką logiką.

Ja dziś kupiłam hosty.
Upchnęłam je na cienistej i już wiem, że jutro będzie tetris
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Basia_KRK 22:00, 05 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Rabata z hakonechloa 'All Gold' Nieźle daje po oczach od tego swojego kolorku. Nie wiem czy pasuje do mojego ogrodu, ale sprawdziła się, ładnie rośnie, cudnie kwitnie i przebarwia się jesienią. Tej wiosny dokupiłam więcej sadzonek, powtykałam je w tej rabacie w rónych miejscach, aby te 4 sztuki nie były takie osamotnione



Klon okazały 'Red Flamingo' pierwszy - podsadzony turzycami 'Frosted Curls' i jakimiś różnymi bylinkami (jeżówki, gaury, werbeny patagońskie które przezimowały, liliowce, irysy syberyjskie). Są też zwłoki różnych odmian hortensji ogrodowych, kończę chyba z nimi, bo co roku przemarzają. Zobaczymy co pokażą Diva Fiore i Mini Penny.



Klon okazały 'Red Flamingo' drugi - rośnie po sąsiedzku, aby z pierwszym tworzyć jakąś całość Ma więcej słońca, jest bardziej zielony i miał pięknie kwitnące kwiaty wiosną.

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Johanka77 22:28, 05 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Fajne te hakonki.
Ja mam je po raz pierwszy, mam nadzieję, że będą równie piękne.

U mnie rosną od lat Beni Kaze. Lubię je bardzo.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Makao_J 22:49, 05 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Ha, to ja też chciałam w nogi Anabelkom dać tego bodziszka. Tylko ja nie widziałam tych inspiracji. Super. Teraz wiem że to na bank dobre zestawienie.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Dorota123 00:43, 06 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Basia_KRK napisał(a)
Jeżeli chodzi o nasadzenia, to poniższy ogródek to na tą chwilę taka moja inspiracja, bardzo mi się podoba jako kompozycja. Tak też mniej więcej staram się tworzyć m.in. to moje "kółko".

[zmoderowane]

Dodatkowe zdjęcia:
Zdjęcie 1
Zdjęcie 2
Zdjęcie 3
Zdjęcie 4
Czy te inspiracje są z któregoś ogrodu z tego forum? Piękny wzór do naśladowania.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
Basia_KRK 10:07, 06 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Dzień dobry weekendowo Witam się słoneczkiem z ogrodu i poranną dostawą nowego różanecznika - ciemno fioletowy 'Marcel Menard' - zauroczył mnie u Andrzeja w wątku Mieście-Ogrodzie i udało mi się lokalnie znaleźć tą odmianę. Wydawał się w szkółce duży, ale przy mojej Novej Zembli nieco zmalał.
Pięknego dnia dla Was!

____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Basia_KRK 10:10, 06 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Makao_J napisał(a)
Ha, to ja też chciałam w nogi Anabelkom dać tego bodziszka. Tylko ja nie widziałam tych inspiracji. Super. Teraz wiem że to na bank dobre zestawienie.

Bardzo dobre!! U mnie bodziszki są w nogach Anabelek i w nogach hortensji Bobo


Dorota123 napisał(a)
Czy te inspiracje są z któregoś ogrodu z tego forum? Piękny wzór do naśladowania.

Dorotko, to mały londyński ogródek: Hampstead, North London: Small Garden by Belderbos Landscapes Ltd - bardzo mi odpowiada jeżeli chodzi o nasadzenia właśnie.
____________________
Chodźże na pole, do mojego ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies