Gdzie jesteś » Forum » Trawy ozdobne i turzyce » Kompozycje z trawami w roli głównej

Pokaż wątki Pokaż posty

Kompozycje z trawami w roli głównej

Toszka 19:48, 09 paź 2014


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
U mnie w ekstremalnych warunkach od trzech lat trzymają się Tancerze - znoszą okresowe susze, mrozy i rozrastają się jak szalone.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Ozz 22:16, 09 paź 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Dzięki dobra kobieto!
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Charlize 13:34, 13 paź 2014


Dołączył: 13 paź 2014
Posty: 1
Jaką trawę polecacie na rabatę od strony zachodniej? Dość mocno świeci na nią słońce od godziny 14 aż do zachodu.
Zależy mi najbardziej na tym by nie miała ostrych krawędzi, końcówek i była delikatna w dotyku.
Kolory: róż, zieleń, fiolet, może żółć, ale nie brąz.
Będę wdzięczna za informacje

I proszę podpowiedzcie czy w niewielkiej miejscowości jeśli nie ma dużego wyboru wśród zakupu roślin warto zakupić takie trawy przez internet?
Bo jak jadę do pobliskich szkółek z nazwami roślin z forum, to patrzą na mnie jakbym conajmniej o fizyce kwantowej mówiła
waldek727 13:56, 13 paź 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Ze swojego ogródka to poleciłbym Ci drżączkę średnią (Briza media). Ładna, bezproblemowa, dość nietypowa trawa o pięknie przewieszających się długich kłosach w kształcie małych serduszek o odcieniu fioletowo-słomkowym.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
Ozz 22:46, 13 paź 2014


Dołączył: 20 cze 2012
Posty: 1908
Ja polecam bezproblemowe proso rózgowe w różnych odmianach
____________________
Tutaj piszę bloga: ZielenDoKwadrat.pl A tutaj walczę z własnymi ogrodami :) MIKRO ogród 2.0 stary wątek tu: MIKRO ogród 1.0
Karolinek 09:04, 14 paź 2014


Dołączył: 25 kwi 2013
Posty: 966
Milka napisał(a)


Może być kilka ofert;
1. kostrzewa, ale odmianowa, nazwy nie pamietam, ale ma grubsze i bardziej sine źdźbła i cudownie kwitnie
1. rozplenia Little Bunny, niewysoka, idealne kulki i białe kłosy
3. hakone, są różne, w zależności od kompozycji na rabacie dobierzesz kolor
uwielbiam tę, ale mam i inne

jest jeszcze trawa miłka, niziutka z czerwonym kwiatostanem, jak mgiełka, foto dołączę później


Śliczna ta hakone, ile czekałaś na taką dorodną kępę?
Moje sadzone tej wiosny sporo "przybrały", ale w porównaniu do Twojej to takie niedożywione jakieś i jeszcze mąż stale przy koszeniu je podcina.



____________________
Trzy Jabłonie-marzenia o ogrodowym azylu
Ewaa 00:21, 19 paź 2014


Dołączył: 30 wrz 2014
Posty: 27
Ozz napisał(a)
Ja polecam bezproblemowe proso rózgowe w różnych odmianach
trzeba tylko pamiętać aby ziemia pod proso była uboga (piach, żwir) . Moje proso od początku lata zawsze się wykłada i jak się dowiedziałam u specjalisty - powodem była za dobra ziemia. Podobno proso w odmianie heavy metal nie wykazuje tendencji do pokladania się.
____________________
Sonka 08:45, 19 paź 2014


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2245
kocham trawy, zaznaczam,
____________________
Ogrodowa terapia - ogród z periodycznym przesadzaniem pozdrawiam Krysia
Iwcia 09:47, 19 paź 2014

Dołączył: 10 sty 2012
Posty: 1212
Charlize
I proszę podpowiedzcie czy w niewielkiej miejscowości jeśli nie ma dużego wyboru wśród zakupu roślin warto zakupić takie trawy przez internet?
Bo jak jadę do pobliskich szkółek z nazwami roślin z forum, to patrzą na mnie jakbym conajmniej o fizyce kwantowej mówiła

u mnie to samo kilka razy naciełam się na internet ale jedną szkółkę mam sprawdzoną i mogę ci polecić to Albamar. Szału nie ma ale troszkę trawek jest, może dobierzesz.
____________________
Mój przyszły ogród
Gardenarium 11:07, 19 paź 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Charlize, posadź Hakonechloa, są rózne odmiany. Zielone, żółte, paskowane, wpadające w purpurę i fiolet.

Fotki
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies