Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Polecane drzewa i krzewy liściaste

Pokaż wątki Pokaż posty

Polecane drzewa i krzewy liściaste

czajka 22:07, 16 maj 2016


Dołączył: 01 kwi 2016
Posty: 76
Bardzo Ci dziękuję!!!Miotam się już z wyborem drzewa od 2 tygodni...już teraz wiem,że wybiorę śliwę wiśniową-jeszcze raz dzięki!
____________________
edytaa 16:07, 10 cze 2016

Dołączył: 10 cze 2016
Posty: 2
dzień dobry wszystkim forumowiczom
Zaczynam właśnie moją przygodę z zakładaniem ogrodu a raczej podwórka i potrzebuję pomocy. Póki co jest pusto. Nie licząc katalpy obok wejścia na początek. Ziemia piaszczysta i sucha i miejscami sporo kamieni. Poszukuję drzewa na osłonięcie tarasu od strony południowo zachodniej gdzie bardzo dopieka słońce. Marzy mi się średniej wielkości drzewo o rozłożystej nieregularnej koronie. Myślę też o pasadzeniu szpaleru z małych drzew w zdłóż podjazdu długości 25 m. szerokość 1,5 i też mam z tym problem. Na taras kusi mnie wiśnia shitofugen ale nie wiem czy da sobie radę. W ziemi jest też masa mrówek, które już atakują katalpę. Proszę doradzcie coś.
edytaa 16:33, 10 cze 2016

Dołączył: 10 cze 2016
Posty: 2
Narazie wygląda to tak:
Mlena 20:31, 11 cze 2016

Dołączył: 11 maj 2016
Posty: 9


jakie 2-3 szt drzew posadzić w bliskiej odległości od muru oporowego ( wjazd do garazu), tak żeby system korzeniowy nie wpłynął na stabilność muru.

Najlepiej małe drzewa liściaste - myślalałam o pissardi - w odległości 2 m od muru - jednak boję się, że w przyszłości uszkodzi mi to stabilność tego muru.

Co polecacie?

Pasowałaby tam 2 max 3 drzewka coś typu:
1. coś zielonego o w miarę regularnej koronie
2. małe brzozy
3. lub jakaś wiśnia

ostatecznie jak wszystkie drzewka mają duże systemy korzeniowe to może 2-3 wierzby hakuro na pniu??

kompletnie się nie znam na korzeniach - stąd wielka prośba aby coś doradzić
Gardenarium 07:29, 23 cze 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Mlena napisał(a)


jakie 2-3 szt drzew posadzić w bliskiej odległości od muru oporowego ( wjazd do garazu), tak żeby system korzeniowy nie wpłynął na stabilność muru.

Najlepiej małe drzewa liściaste - myślalałam o pissardi - w odległości 2 m od muru - jednak boję się, że w przyszłości uszkodzi mi to stabilność tego muru.

Co polecacie?

Pasowałaby tam 2 max 3 drzewka coś typu:
1. coś zielonego o w miarę regularnej koronie
2. małe brzozy
3. lub jakaś wiśnia

ostatecznie jak wszystkie drzewka mają duże systemy korzeniowe to może 2-3 wierzby hakuro na pniu??

kompletnie się nie znam na korzeniach - stąd wielka prośba aby coś doradzić


Nic, bo każde drzewo wpłynie na stabilność muru.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mlena 08:40, 23 cze 2016

Dołączył: 11 maj 2016
Posty: 9
dziękuję Pani Danusiu za odp.

A czy w grę wchodzi coś bardziej pokroju krzaczastego?
posadzone wzdłuż muru
Gardenarium 07:58, 01 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, np hortensje bukietowe prowadzone wysoko, czyli podkrzesywane na wielopienne drzewka
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Mlena 13:36, 01 lip 2016

Dołączył: 11 maj 2016
Posty: 9
ok- dziękuję.
dokupię zatem limelight
Pozdrawiam
Gardenarium 21:39, 11 lip 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
violaz napisał(a)
Szukam nieduzych kwitnacych krzewow. Zalezy mi aby kwitly przez caly letni sezon.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Makao_J 21:39, 11 lip 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Krzewuszki są ciekawe i ozdobne. U mnie Variegata kwitnie od ponad miesiąca.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies