Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Polecane drzewa i krzewy liściaste

Pokaż wątki Pokaż posty

Polecane drzewa i krzewy liściaste

Beata36 12:28, 25 maj 2022

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Dodam że klon to konkretnie klon esk sunset i drumondi znalazlam szkółkę gdzie Pan twierdzi że maksymalna wysokość tych drzew to 3-4 m i obok sąsiad ma posadzone gęsto brzozy więc się śpieszę z nasadzeniem po swojej stronie bo mimo że odległość 2 to wiem jakie korzenie ma brzoza i jak ciężko coś przy niej wyhodować gdy ma konkretne już rozmiary
Beata36 17:12, 26 maj 2022

Dołączył: 27 sie 2021
Posty: 114
Jeszcze jedno pytanie czy kupując drzewo nie szczepione czyli takie które rośnie ok 10m bez cięcia można przycinaniem zatrzymać rośnięcie do wysokości 3-3.5 m czy to bez sensu pomysł?pomożecie??
Viki83 13:31, 29 cze 2022

Dołączył: 29 cze 2022
Posty: 1
Witam serdecznie. Bardzo proszę o pomoc w wyborze drzewka. Chciałabym posadzić na działce nieduże drzewko, tak do 3m, koniecznie w formie kulistej które będzie spełniało rolę naturalnego parasola przeciwsłonecznego, więc musi sobie poradzić w pełnym słońcu. Najbardziej podoba mi się Katalpa, ale poczytałam trochę tutaj na ten temat i okazuje się że ma całkiem sporo wad, mam obawy czy to dobry wybór na pierwsze drzewo. Podobają mi się też klony kuliste, ale one podobno nie lubią mocnego słońca. Ktoś ma taki klon na stanowisku słonecznym? A może jeszcze jakieś inne drzewko, które daje sporo cienia przy niewielkich rozmiarach?
Fleszu 13:17, 04 lip 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Ja miałem w poprzednim ogrodzie klon pospolity Globosum i mimo że był w pełnym słońcu nie było z nim problemów. Tylko wybierz odpowiednio wysoko zaszczepiony bo jeżeli chcesz w formie kuli to część gałęzi będzie szła w dół od miejsca szczepienia. U nas był posadzony przy furtce i musiałem przycinać w formę parasola bo był dość nisko zaszczepiony i w kształcie kuli zablokowałby wejście na posesję. Po lewej od klona Katalpa.


Rozważ też brzozę Youngii szczepioną na wysokości 2,5 m, tylko musi mieć dość regularnie poprowadzone gałęzie. Z niej też da się uformować ładny parasol.
Tak wygladała u mnie tylko że szczepiona była nisko, około 1,6 m.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Fleszu 13:22, 04 lip 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Ja miałem w poprzednim ogrodzie klon pospolity Globosum i mimo że był w pełnym słońcu nie było z nim problemów. Tylko wybierz odpowiednio wysoko zaszczepiony bo jeżeli chcesz w formie kuli to część gałęzi będzie szła w dół od miejsca szczepienia. U nas był posadzony przy furtce i musiałem przycinać w formę parasola bo był dość nisko zaszczepiony i w kształcie kuli zablokowałby wejście na posesję.


Rozważ też brzozę Youngii szczepioną na wysokości 2,5 m, tylko musi bieć dość regularnie poprowadzone gałęzie. Z niej też da się uformować ładny parasol.
Tak wygladała u mnie tylko że szczepiona była nisko, około 1,6 m.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
GrassGarden 14:13, 10 sie 2022

Dołączył: 16 cze 2021
Posty: 42
Witam,

jakie drzewo będzie się nadawać na południową stronę domu?
Moje wymagania to aby szybko rosło i dawałao cień, bo narazie jest patelnia.
Proszę o rady.

Wiolka5_7 14:57, 10 sie 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
GrassGarden napisał(a)
Witam,

jakie drzewo będzie się nadawać na południową stronę domu?
Moje wymagania to aby szybko rosło i dawałao cień, bo narazie jest patelnia.
Proszę o rady.



Ja posadziłam brzozy Doorenbos na cień od południowej strony.Rosną bardzo szybko
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
GrassGarden 11:47, 07 wrz 2022

Dołączył: 16 cze 2021
Posty: 42
Dzięki za odpowiedź. Ja właśnie mam brzóz już sporo w ogrodzie.
Doorenbos jak i zwykłe.
Dlatego potrzebuję jakiejś odmiany.
krzysztofszy... 13:04, 12 paź 2022


Dołączył: 26 paź 2016
Posty: 123
Witam wszystkich.

Proszę o poradę co byście polecili na taki skrawek ziemi. Długość ok 20m szerokość 1-1,2m.



Rosną tu tuje chyba naście lat. Nie podoba mi się to i chciałbym to zmienić.
Chciałbym posadzić jakieś drzewka na pniu, brałem pod uwagę katalpę, klon kulisty, wiśnię umbraculifera. Odległość co jakieś 5m. Co byście polecili? Moze być też coś innego oczywiście. Pomiędzy te drzewka chciałem dać np. Miskanta morning light i np. Rozplenicę black Beauty. Tylko czy to połączenie nie będzie trochę '' blade''? Możecie też wyrazić swoją wizję.
Magelania 20:43, 17 lis 2022

Dołączył: 17 lis 2022
Posty: 1
A ja polecę świdośliwę Lamarcka - urzekły nas i kolejne pojawiają się w naszym ogrodzie.
Zdecydowanie jesteśmy fanami wersji wielopiennej.
Wiosną obsypane białymi kwiatami, latem oblepione pysznymi jagodami (bogatymi w antyoksydanty), a jesienią cudownie mieniące się pomarańczą i czerwienią.

Są genialne!

----------
Prywatna strefa wellness&spa we własnym ogrodzie https://www.centerspa.pl
____________________
Prywatna strefa wellness & spa we własnym ogrodzie *** www.centerspa.pl
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies