Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Polecane drzewa i krzewy liściaste

Pokaż wątki Pokaż posty

Polecane drzewa i krzewy liściaste

Kasya 21:39, 11 lip 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41832
violaz napisał(a)
Szukam nieduzych kwitnacych krzewow. Zalezy mi aby kwitly przez caly letni sezon.


roże ?

krzewuszki tez lubie, ale zdarza im sie podmarzac i wtedy nie kwitną

hortensje, sliczne, prawie bezobslugowe, teraz zaczynaja i az do wiosny...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
ewwa 21:39, 11 lip 2016


Dołączył: 27 maj 2016
Posty: 115
też głosuję na hortensje (oczywiście te wiechowate z odmian np silver dollarsy, limeligt, fantomy czy też miniaturki - wtedy są ... mniejsze (mam dwie i nie pamiętam odmiany - miały być bobo, ale są rensum coś....)
krzewuszki - u mnie nie kwitną długo i jak napisała Kasya lubią przemarzać.
A może tawuły? kwitną dość długo teraz je przycięłam - odmianę żółtolistną z czerwonymi końcówkami, pewnie zakwitną powtórnie a czerwone końcówki przyrostów wyglądają dekoracyjnie.
Perukowce w mniejszych odmianach? Mają dekoracyjne kwiatostany przez cały sezon

I róże np rosa rugosa?
A w jakich "okolicznościach ogrodowych" chcesz te krzewy umieścić ? może sama dekoracyjność liści wystarczy?
violaz 21:40, 11 lip 2016

Dołączył: 11 lip 2016
Posty: 1
Mieszkam w USA,mam dużo ziemi na froncie domu. W tej chwili mam od kilku lat krzaki róż, ale mam z nimi dużo problemów, często chorują, żółkna im liście. Chcę wymienić róże na nisko rosnące i kwitnące krzaki, które nie wymagają dużo zabiegów przez cały sezon. Róże rosną w rabatach po dwóch stronach domu. Z jednej strony około 30 z drugiej ok. 20 metrów. Miejsce słoneczne.
Bratka 22:28, 27 sie 2016


Dołączył: 26 lis 2014
Posty: 192
Szukam jakiegos drzewa ktore ma byc soliterem w yrawniku i ma miec kolumnowy wzrost czy mozecie mi podpowiedziec co moge wsadzic?
____________________
Ogród Beti
Karol99 22:43, 27 sie 2016


Dołączył: 01 mar 2014
Posty: 11801
Grab Fastigiata.
____________________
Karol- Ogród tworzony z pasją *** Wizytówka
miskka 22:13, 28 sie 2016


Dołączył: 12 lut 2015
Posty: 621
Zgodzę się z Karolem, niedawno widziałam takie formowane w wąską kolumnę w nowoczesnym ogrodzie o prostych kształtach. Były tam cztery takie Graby w trawniku - super efekt.
____________________
ratfrag 19:04, 14 wrz 2016

Dołączył: 14 wrz 2016
Posty: 3
Witam, chciałem się poradzić jakie posadzić drzewo przy elewacji domu od południa, chodzi o to aby w dzień zacieniać pomieszczenia w lecie.

Chciałbym aby to drzewko nie brudziło za bardzo liśćmi na jesień, najlepiej aby to było tak, że po prostu szybko w danym czasie traci wszystkie liście i jest po kłopocie. Fajnie jakby dość szybko rosło, i aby nie miało kiedyś tak jakiś dużych wysokości, tj powyżej 10m.

Liczę na pomoc, dzięki.
ZbigniewG 22:53, 14 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8901
katalpa Aurea szybko gubi duże liście które łatwo zebrać, długie przyrosty piękne liście i jeszcze piękniejsze kwiaty rośnie max do 10m, można łatwo formować i przycinać



____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
ratfrag 23:36, 14 wrz 2016

Dołączył: 14 wrz 2016
Posty: 3
Dziękuję, faktycznie jak są duże liście to może będzie łatwiej zbierać, tylko mi chodzi o takie drzewo aby liście dość szybko w jednym czasie gubiło, pamiętam że jak spacerowałem po parkach, to czasem było widać drzewo na któym prawie w ogóle liści nie było, a na innych jeszcze sporo ich było.
To polecane takie jest ?

Może ktoś inny poda jakieś inne rozwiązanie mojego problemu, dzięki.
Mala_Mi 22:06, 17 wrz 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Też przyszła mi do głowy katalpa Aurea.. liście gubi w krótkim czasie, a duże to i łatwo się sprząta.. Tylko wysoko szczepiona ..
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies