Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Polecane drzewa i krzewy liściaste

Pokaż wątki Pokaż posty

Polecane drzewa i krzewy liściaste

ratfrag 23:04, 17 wrz 2016

Dołączył: 14 wrz 2016
Posty: 3
Co oznacza, wysoko szczepiona ?
Gardenarium 09:11, 18 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oznacza to że pieniek ma minimum 250 cm a korona jest powyżej. Nie ma rozgałęzień od dołu.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 10:08, 18 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Platan 'Alphens Globe". Katalpa późno puszcza liście, bardzo późno.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 10:56, 18 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8899
Gardenarium napisał(a)
.. Katalpa późno puszcza liście, bardzo późno.
Danusia to może być też zaletą bo po zimie słońca w pomieszczeniach (które ma osłaniać) nigdy zbyt wiele
sprawa wysoko szczepionego egzemplarza też jest łatwa do rozwiązania, kupując młodziaka bez bez bocznych gałązek lub z niewielkimi odgałęzieniami golimy gościa rok lub dwa i mamy to co chcemy

to co napisałem dotyczy bardziej innych przypadków - jako podpowiedź dla zaglądających do tego wątku
bo podnieść do góry można nawet brzozę Youngii czy np modrzew Stiff Weeper (zwisający) którego z metrowego grzybka zamieniłem w 3m płaczący słupek
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
Gardenarium 14:24, 18 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Tak, to wiem oczywiście, ale pytanie brzmiało wysoko szczepiona, a nie "wysoko prowadzona". Wyprowadzić można po latach,a szczepienie jest po prostu od razu na konkretną wysokość. W odpowiedzi o to mi chodziło. Od razu drzewo takie jak trzeba posadzić i pod nim coś.

Wtedy pieniek jest równy, prosty, wysoki, gruby.
Samodzielne prowadzenie często prowadzi do krzywulców i połamańćów.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
ZbigniewG 19:22, 18 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8899
Danusia profesjonalizm to Twoje drugie imię ale my amatorzy z różnych przyczyn musimy czasami łapać się takich zastępczych sposobów i faktycznie wychodzi krzywulec ale ile przy tym frajdy
____________________
Zbyszek Działka prawie w Borach Tucholskich , Wizytówka
MariooT 23:51, 19 wrz 2016

Dołączył: 02 gru 2015
Posty: 4
Polecam sadzić wszelkie rośliny miododajne, przede wszystkim lipy może nie w samym pobliżu domu ponieważ lipy mocno brudzą, ale jeśli ma ktoś większy ogród, lub nieużytki to jak najbardziej.

Do drzew miododajnych należy m.in katalpa która według mnie jest bardzo mocnym i szybko rosnącym drzewem, zastanawiam się nawet czy za kilka lat nie trafi na listę drzew inwazyjnych.

Rodzime brzozy piękny pokrój drzewa oraz niespotykany kolor kory - ale o tym wie każdy, poza tym wyrzucając w okolicę gdzie rosną resztki z obierania grzybów, koźlarzy mamy duże szanse na to, że nam wyrosną.
____________________
Wiolka5_7 11:16, 20 wrz 2016


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20470
Witam
Czy można posadzić brzozy doorenbos w bliskim sąsiedztwie szamba?W jakiej odległości od tuji,ciętych na wysokość 2,5 m oraz od siebie posadzić grujecznika japońskiego?
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Adela 12:49, 21 wrz 2016


Dołączył: 13 sie 2013
Posty: 2767
Gardenarium napisał(a)


Nic, bo każde drzewo wpłynie na stabilność muru.


Danusiu, czytając ten watek przeraziłam sie, że aż mi się gorąco na duszy zrobiło. Zaraz pomyślałam sobie o moich dwóch rabatach przydomowych. W jednej narożnej, od SW, nasadziłam zbyt wiele (niestety teraz to widzę). Od początku zakładałam, że poprowadzę je na max. 2 m, a świerk Glauca Globosa ma być płaska i rozlożysta.
Najbliżej tarasu jest: sosna Compact Gem, jałowiec Robusta Green, wspomniany świerk, a pod oknem: enkiant dzwonkowaty i azalia.


Na domiar złego, po drugiej stronie tarasu rośnie sosna czarna Nana.

Danusiu proszę, powiedz mi, co mogę pozostawić a z czym uciekać, póki nie jest za późno?
____________________
Ela - Moja ostoja
Gardenarium 23:51, 22 wrz 2016


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ciąc wszystko, ale nie są to duże drzewa, więc się nie martw.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies