Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

MiluniaB 11:07, 03 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
andziurex napisał(a)
No kobito, gratuluję samozaparcia. Sama wszystko ogarnęłaś i wyszło super. Dzięki temu, że zabrałaś rośliny ze starego ogrodu masz teraz duże, dorodne sadzonki, za które normalnie musiałabyś zapłacić ciężkie pieniądze.
Co do eksperymentu elewacyjnego to powiem całkowicie szczerze, że mi się nie za bardzo podoba Za to oświetlenie ogrodowe bardzo ciekawe.
Daj jakieś foty od frontu

Ania - witam Cię serdecznie, prekursorko rabaty schodowej poprzedniego ogrodu Cieszę się, że jesteś i się odezwałaś

Tak - rośliny od razu robią wrażenie dojrzałego ogrodu, a ogród ma zaledwie 3 miesiące.

Elewacja hmmmm była kością niezgody. Wiesz już się do niej przyzwyczaiłam. Tak jak pisałam wcześniej sąsiedzi się schodzili oglądać. Zdania podzielone. Większości się podoba, ale ja pozostaje w mniejszości

Oświetlenie też mi się podoba. Fajnie lampy wyglądają w dzień, a wieczorem tak jak widziałaś na zdjęciach

Zdjęć przodu nie wstawiłam, bo tam jeszcze bałaganik. Wiata w trakcie, deski, ścinki, narzędzia itd. itp.

Tam przy wejściu jest jeszcze niezagospodarowana do końca rabatka o której pisałam wyżej
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 11:11, 03 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Makao_J napisał(a)
Przydałyby się foty z góry ale Ty parterowy dom masz - więc foty z szerokiej perspektywy rób jak najwięcej. Zupełnie nie mogę sobie połączyć rabat w całość ogrodu. Z której strony co jest.

Dom jest z użytkowym poddaszem, ale przez te okna dachowe nie mogę zrobić odpowiednich zdjęć.

Tak, tak zdjęcia z szerszej perspektywy pamiętam.

W zasadzie to je wystawiałam tylko nie przodu
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 11:16, 03 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
andziurex napisał(a)


No jakiś "foto ogród tour" by się przydał. Ja na razie ogarniam, że basen jest w lewym tylnym rogu działki, różanka po prawo od tarasu, a wiata powstaje w prawym przednim rogu, choć mogę się mylić.

Ania, jak syn na obozie? Moja starsza wróciła w piątek po 2 tygodniach.... chora . Na razie na szczęście wszystko wskazuje, że to zapalenie gardła. Kto by pomyślał kiedyś że się matka będzie cieszyć że dzieciak ma zapalenie gardła


Bardzo dobrze ogarnęłaś co-gdzie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Kasya 11:19, 03 sie 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42127
Brawa za żelazna konsekwencje
Dla mnie nieosiągalne
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
alis 11:39, 03 sie 2020


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
MiluniaB napisał(a)
Tak wygląda w całości. Z boku pompa ciepła.



Mirelko <3 jestem pod wrażeniem Twojego nowego ogrodu, cieszę się, że znowu jesteś :*
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
MiluniaB 12:40, 03 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Kasya napisał(a)
Brawa za żelazna konsekwencje
Dla mnie nieosiągalne

Kasya jestem najlepszym przykładem na to, że zmiana jest realna. Fakt mam inną motywację, bo ogród nowy, tworzony od początku i po kilku latach pobytu na forum.
Pytanie czy takie zmiany bym wprowadziła w poprzednim ogrodzie? Myślę, że nie.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 12:40, 03 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
alis napisał(a)


Mirelko <3 jestem pod wrażeniem Twojego nowego ogrodu, cieszę się, że znowu jesteś :*

Dziękuję Alis
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 12:44, 03 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Z ciekawości odkryłam kawałek folii, żeby zobaczyć jak trawa.
Fajnie - już ją widać. Przypomnę, że to trawa o powolnym wzroście.

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
andziurex 12:58, 03 sie 2020


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
No i co dalej z tą trawą? Kiedy masz zamiar zdjąć folię? Skoro pada to w sumie dobrze żeby ją deszcz podlał, bo do podlewania miękka deszczówka jest niezastąpiona. Natomiast za 2 dni mają być upały i słońce. Nie ugotuje się pod tym plastikiem?
____________________
Ania
Jagodaa 13:10, 03 sie 2020


Dołączył: 06 sie 2012
Posty: 9943
Z drugiej strony, czy jak się zdejmie folie, to jej nie spali, bo nie jest przyzwyczajona do słońca?

Skąd to rozwiązanie na zakładanie trawnika?
____________________
Jagoda - Moja „przyziemna” pasja
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies