Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

AnnaCh 13:13, 03 sie 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Mirella, ja na szybko, przybiegłam się przywitać
Powiem Ci, że przeleciałam pismo obrazkowe i ogród robi ogromne wrażenie. Lata doświadczenia robią swoje Super wyszło. Wieczorkiem poczytam cały wątek, zanim zrobi się długaśny
Fajnie, że jesteś, bo brakowało Cię na forum
____________________
Ania - Malutki pod lasem
MiluniaB 13:57, 03 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
andziurex napisał(a)
No i co dalej z tą trawą? Kiedy masz zamiar zdjąć folię? Skoro pada to w sumie dobrze żeby ją deszcz podlał, bo do podlewania miękka deszczówka jest niezastąpiona. Natomiast za 2 dni mają być upały i słońce. Nie ugotuje się pod tym plastikiem?

Pod folią jest wciąż mokro. Myślimy, żeby folię zdjąć za dwa dni. Ta metoda się u nas naprawdę sprawdziła
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
achimee 13:58, 03 sie 2020


Dołączył: 10 sie 2015
Posty: 483
Super wszystko wyszło! Taki młodziutki kilkumiesięczny ogród, a wygląda na bardzo dojrzały, duże rośliny dają super efekt i wrażenie kilkuletniego ogrodu
____________________
Ewa Stylowe Nordowisko
MiluniaB 13:59, 03 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Jagodaa napisał(a)
Z drugiej strony, czy jak się zdejmie folie, to jej nie spali, bo nie jest przyzwyczajona do słońca?

Skąd to rozwiązanie na zakładanie trawnika?

Jagoda, ta folią w upały była nagrzana. Działała jak szklarnia.
Potrzeba matką wynalazku. Znajomy nam podpowiedział jak zakładał siebie trawnik
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Kasya 14:00, 03 sie 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42124
MiluniaB napisał(a)

Pod folią jest wciąż mokro. Myślimy, żeby folię zdjąć za dwa dni. Ta metoda się u nas naprawdę sprawdziła

Mokro i pewnie gorąco ?
A światło ?
Przecież zalecają rozkładanie czarnej folii żeby wypalić chwasty...
Robiłaś juz tak w lecie jak słońce praży ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
MiluniaB 14:01, 03 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
AnnaCh napisał(a)
Mirella, ja na szybko, przybiegłam się przywitać
Powiem Ci, że przeleciałam pismo obrazkowe i ogród robi ogromne wrażenie. Lata doświadczenia robią swoje Super wyszło. Wieczorkiem poczytam cały wątek, zanim zrobi się długaśny
Fajnie, że jesteś, bo brakowało Cię na forum

Cześć Aniu - miło, że jesteś
Chodziło mi o to, żeby za bardzo nie nabijać stron opisami. Sama wiem jak lubię pismo obrazkowe i zwięzłe wypowiedzi.
Udało mi się przedstawić ogród na kilkunastu stronach
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 14:06, 03 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
achimee napisał(a)
Super wszystko wyszło! Taki młodziutki kilkumiesięczny ogród, a wygląda na bardzo dojrzały, duże rośliny dają super efekt i wrażenie kilkuletniego ogrodu

To prawda. Spojrzałam na daty i rośliny zaczęliśmy sądzić 16 maja, a jakie są teraz to widać Widzę, że ziemia i warunki im tu pasują
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Mixtoorka 14:06, 03 sie 2020


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Cześć!
No trochę mnie nie było, a tu Ty już jesteś z prawie wykończonym domem, ogrodem, altaną i basenem ekspres kobieta!

Mirellko patrzę i poznaję ogród po roślinach. Może i nowe miejsce ale widzę, że ogród i rośliny Twoje

Pięknie jest, cieszę się, że udało Ci się przeprowadzić z tak skrupulatnie prze Ciebie wcześniej wybieranymi roślinami. Piękne miejsce!!! No i basen rewelacja.

Ściskam mocno!
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
MiluniaB 14:13, 03 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Kasya napisał(a)

Mokro i pewnie gorąco ?
A światło ?
Przecież zalecają rozkładanie czarnej folii żeby wypalić chwasty...
Robiłaś juz tak w lecie jak słońce praży ?

Chodziło o to, żeby trawa szybciej wykiełkowała i ochronić przed psami - i to nam się udało.

Słońce prażyło, a trawa była w tej gorączce przykryta - jak widzisz wzeszła

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 14:19, 03 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Mixtoorka napisał(a)
Cześć!
No trochę mnie nie było, a tu Ty już jesteś z prawie wykończonym domem, ogrodem, altaną i basenem ekspres kobieta!

Mirellko patrzę i poznaję ogród po roślinach. Może i nowe miejsce ale widzę, że ogród i rośliny Twoje

Pięknie jest, cieszę się, że udało Ci się przeprowadzić z tak skrupulatnie prze Ciebie wcześniej wybieranymi roślinami. Piękne miejsce!!! No i basen rewelacja.

Ściskam mocno!

Hej Karolka - po kilku latach na forum dobrze znamy swoje ogrody
Dom mamy wykończony, tylko kilka kartonów zostało do rozpakowania. Takie przeprowadzki to ja lubię - na gotowe

Zastanawiam się czy trawy, które chcę dosadzić zrobić to teraz czy w przyszłym roku?


____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies