Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

Helen 11:11, 16 sie 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8309
Cześć Mirellko, przejrzałam wątek i zazdroszczę zakładania drugiego ogrodu. Teraz też bym inaczej zaplanowała całość prac. Fajny pomysł z przesadzaniem dużych roślin, chociaż przesadzania róż - nie zazdroszczę
Kibicuję i będę zaglądać
____________________
Helen - Hortensjowo
MiluniaB 13:13, 16 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Wiolka5_7 napisał(a)
Fajny zielony dywanik się zapowiada chyba masz te same nasiona co ja ?

A patent z folią sama przerabiałam jak dosiewalam trawkę przy tarasie... chociaż ja ją położyłam żeby ulewy nie wyplukaly nasion a tu byla taka niespodzianka,gdy po 2 dniach odkryłam a nasiona zaczęły kiełkować

Tak ten sposób się sprawdza: szybki wzrost, deszcz nie spłucze nasion, wiatr nie wywieje i psy nie drapią
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 13:18, 16 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Nowa12 napisał(a)
Jakie masz ładnie zrobione obrzeża przy trawniku. To prostokątne to lampy?

Tak ułożone obrzeże przy trawniku pomaga w noszeniu trawy. Jedno kółko kosiarki jedzie po kostce, drugie po trawie. Dzięki temu nie ma sterczących "wąsów" trawy

Tak - to prostokątne to lampy, oświetlenie ogrodu. Na wcześniejszych stronach wstawiłam zdjęcie jak świecą

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Dominika11 13:18, 16 sie 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
MiluniaB napisał(a)

Domi nareszcie jesteś Domyślam się, że miałaś urlop
Dziękuję za miłe słowa
jestem jestem

Trawnik wyszedł na wypasie
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Makao_J 13:31, 16 sie 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
MiluniaB napisał(a)
Ania mówisz, że aż do czerwca poczekać hmmmmmm no nie wiem czy tyle wytrzymam

Gadam do nich i wierzę, że wypuszczą. Już teraz wiem jakie to odmiany, więc w najgorszym wypadku zastąpię je tymi samymi

Masz rację trawnik zakładany w sposób niestandardowy, ale się sprawdził

Przyznaję, że ja też do tej opóźnionej róży gadałam. Bardzo mi na niej zależało.

Teraz już ją przesadziłam w inne miejsce ale kwitnie bez problemu.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
MiluniaB 13:38, 16 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Helen napisał(a)
Cześć Mirellko, przejrzałam wątek i zazdroszczę zakładania drugiego ogrodu. Teraz też bym inaczej zaplanowała całość prac. Fajny pomysł z przesadzaniem dużych roślin, chociaż przesadzania róż - nie zazdroszczę
Kibicuję i będę zaglądać

Witam Cię serdecznie na moim wątku Przesadzanie róż to było największe wyzwanie tym bardziej, że przesadzaliśmy duże krzewy. To był mój błąd, że przed przesadzeniem nie pozwoliłam ich obciąć. I tak się nie podniosły i zapączkowane w konsekwencji zostały ścięte. Fajnie, że teraz kwitną
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 14:21, 16 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Dominika11 napisał(a)
jestem jestem

Trawnik wyszedł na wypasie

To dopiero jego początki - fajnie się zapowiada.
Mimo, że młodziutki w gorączce daje radę, ale jest podlewany.
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 14:25, 16 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Makao_J napisał(a)

Przyznaję, że ja też do tej opóźnionej róży gadałam. Bardzo mi na niej zależało.

Teraz już ją przesadziłam w inne miejsce ale kwitnie bez problemu.

Dzisiaj skróciłam je bardziej, podlałam magiczną siłą. Myślę, żeby im jeszcze Asahi zapodać
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Anda 14:25, 16 sie 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33467
Twojej różanki jak już sie rozbuja jestem bardzo ciekawa

Trawniczek angielski Lubię trawnik, ale ładny jest naprawdę tylko wtedy, gdy ma odpowiednią ilość wody i nawozu. Z mojego chyba zrezygnuję i przejdę na mikrokoniczynę. Wody mi szkoda, a w przyszłości restrykcje na wodę będą jeszcze większe.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kokesz 15:13, 16 sie 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Hej Mirella
Napisz dokładnie kiedy siałaś trawnik, ile dni był pod folią i kiedy wykiełkował, bo ze zdjęć wychodzi że siałaś 02.08 a kiełki były już 03.08 czyli na drugi dzień. Tak szybko? Czy tak akurat zdjęcia wstawiłaś?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies