Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

Mirka 10:31, 19 paź 2020


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Cześć Mirelka Pytałaś u mnie czy już trawy wiążę, nie jeszcze nie . Tylko jednego trzcinnika związałam bo mi na ścieżce się pokładał.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
wiola_14 14:25, 19 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Witaj Miluniu, dziękuję że do mnie zajrzałaś. przeglądałam twój wątek i widzę że u Ciebie rabata z trzmieliną na pniu i hortensjami też nie jest zbyt szeroka a może mi się zdaje. Radnie to zaplanowałaś. U mnie rabata przed domem jest dość długa i dlatego nie chciałabym jej wysadzać przez całość jednolicie. Podobają mi się hortensje Anabelle. widziałam je u Ciebie - pisałaś, że masz zwykłe Anabelle i Anabelle Strong- Czym one się różnią? Ciągle zastanawiam się czym zrobić zielone tło przy moim płocie z siatki, żeby inne nasadzenia ładnie się komponowały. Przerabiałam już tuje szmareagd mam je w swoim ogrodzie przy tarasie i nie chcę ich z przodu, ponieważ z czasem (nawet przy cięciu) bardzo rozrastają się na szerokość. Myślałam o cisach. Nie orientujesz się może są odmiany nieco węższe? Przeglądałam wątki, które mi poleciłaś - piękne ogrody szczególnie podoba mi się ogród Angeliki. Ja nadal stoje w miejscu z ogrodem, ale mam nadzieję, że na wiosnę będę już miała w glowie plan na działania.
Pozdrawiam
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
MiluniaB 19:42, 19 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Mirka byłam u Ciebie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 20:02, 19 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Wiola rabata nie jest szeroka ma 120 cm.

Annabelle Strong teoretycznie mają bardziej sztywne pędy od zwykłych Annabelle. Trudno powiedzieć. U mnie po deszczu jedne i drugie się pokładają, ale bez wątpienia Strong mają grubsze pędy.

A może posadzić bluszcz i zrobić zieloną ścianę. Tak miałam w poprzednim ogrodzie. Super to wyglądało, tylko ta robota z cięciem.

Poszukaj w google cis kolumnowy. Jest sporo ich odmian.

Spokojnie rozjaśni Ci się w głowie. Teraz czas na planowanie

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
wiola_14 08:51, 20 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Dziękuję kochana za dobre słowa. Powiedz mi jak długo trzeba czekać aż bluszcz zarośnie siatkę i jak gęsto trzeba go posadzić aby w szybki sposób uzyskać efekt. Pocieszyłąm się szerokością rabaty, bo moja w najwęższym miejscu ma 150 cm, więc myślę, że nie jest tragicznie. Klony chcę zostawić jako najwyższe piętro, a pozostałą resztę mogę poprzesadzać. W głowie układam sobie plan jak to zrobić planuję trawy, hortensje otoczone murkiem z bukszpanu a jak mi się zmieści to pewno żurawki i inne ozdobne. Na razie temat otwarty bo zimno i czas na prace w ogrodzie powoli dobiega końca. Miluniu nie masz gdzieś starych zdjęć z tym bluszczem?
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
wiola_14 09:11, 20 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Jeszcze jedno pytanko odnośnie basenu? gdzie go zamawialiście?
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
MiluniaB 09:22, 20 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Wiola bluszcz w poprzednim ogrodzie sama rozmnażałam. Ze 120 sadzonek przyjęło mi się 70. Potem jeszcze dokupiłam na całą siatkę.

To zdjęcia z mojego poprzedniego ogrodu






Niecałe 3 lata dla uzyskania efektu zielonej ściany. Dużo przetykania pędów przez siatkę, fajnym sposobem na szybki rozrost jest uszczykiwanie końcówek - wówczas szybciej się rozrasta puszczając kilka nowych gałązek, dużo podlewałam, czasami nawoziłam. Efekt był mega Sadziłam gęsto i po 3 sztuki sadzonek do dołka dla uzyskania szybkiego efektu. Kupne też sadziłam w małych odległościach, ale z perspektywy czasu wiem, że mogłam posadzić szerszej i efekt też by był taki sam.

Obwódka z bukszpanu żywopłocik pomysł bardzo fajny. Zależy jaką chcesz wysokość - żurawek może nie być widać zza obwódki

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 09:22, 20 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Wiola zamawialiśmy na Allegro
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
wiola_14 09:33, 20 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Powiem Ci, że efekt bardzo fajny z tym bluszczem. Bardzo mi się podoba. Efekt ściany też jest. Myślę, że trawy i hortki na takim tle też ładnie się będą prezentować.
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
wiola_14 09:34, 20 paź 2020


Dołączył: 22 wrz 2020
Posty: 128
Jak rozmnaża się bukszpana?
____________________
wiola wiola moje ogrodowe wzloty i upadki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies