Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

Pokaż wątki Pokaż posty

Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko

MiluniaB 14:35, 10 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Mirka uuuuuu to malutko Mireczko - więcej, więcej, więcej. Moje nawet florovitem, albo magiczną siłą podlewane jak doniczkowe i inne dokarmiam
Będę w tym sezonie Ci przypominać
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 14:37, 10 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Juzia bardzo ładne te carex gold fountain - wygoglowałam. Juzia, a one są zimozielone? Jak u Ciebie rosną wysokie?
Aby nie pisać na dwa wątki odpisz u mnie. Z pewnością masz zdjęcia tej rabaty - wklej chodź jedną fotkę dla mnie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Juzia 15:14, 10 sty 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
MiluniaB napisał(a)
Juzia bardzo ładne te carex gold fountain - wygoglowałam. Juzia, a one są zimozielone? Jak u Ciebie rosną wysokie?
Aby nie pisać na dwa wątki odpisz u mnie. Z pewnością masz zdjęcia tej rabaty - wklej chodź jedną fotkę dla mnie



Jak wszystkie carexy, zimozielone... tak po części, bo wiosną trzeba i tak ściąć żeby ładnie wyglądały. Jak nie zetniesz to te stare liście robią się z czasem brzydkie.
Tu początek czerwca. Za późno ścięłam i późno ruszyły...




Miałam tu taki gąszcz w tym roku, że musiałam powyrzucać część roślin i poprzesadzać, bo tych carexów wcale nie było widać


Tu już po przesadzaniu, trochę bidne


Jak im dobrze, to rosną spore. Jak kwitną, to tak gdzieś do kolan. Im dłuższe liście tym bardziej się kładą. Kępka gdzieś 40/50cm średnicy. Tak myślę, bo nie mierzyłam nigdy

Tu jeszcze fotka z 2018




____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
MiluniaB 15:19, 10 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Juzia ooooooooooo super. Bardzo mi się podoba. Zapamietam tą rabatę u Ciebie, bo u mnie będzie podobna Dziękuję Ci za fotki i wyczerpujące opisy.

Juzia ok - decyzja podjęta: będą carex gold fontaine, albo variegata z większym nastawieniem na fontaine - zależy które dostanę kupić stacjonarnie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Juzia 15:23, 10 sty 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38869
Cieszę się, że mogłam pomóc
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
MiluniaB 15:43, 10 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Juzia pomogłaś i to bardzo - dziękuję Ja lubię czytać Twoje wpisy, Ciebie pytać o zdanie czy opinię - Ty zawsze krótko i konkretnie
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Zana 17:19, 10 sty 2021


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ja mam carex gold fountain na rabacie postruderowej. Już pędzę i wstawię Ci fotki u mnie
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
MiluniaB 17:23, 10 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Dużo wspomnieniowych zdjęć poprzedniego sezonu na wątkach podziwiam to i ja powspominam - zapraszam na wspomnień czar

____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
MiluniaB 17:34, 10 sty 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
antracyt 17:36, 10 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11765
MiluniaB napisał(a)

będą carex gold fontaine, albo variegata z większym nastawieniem na fontaine - zależy które dostanę kupić stacjonarnie

Jeżeli uda Ci się gold fontaine dostać stacjonarnie, to poproszę o cynka Zastanawiam się, czy nie wcisnąć na nową cienistą jakiejś trawy, żeby miskanty obok nie wyglądały tak obco.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies