Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kolejny zdesperowany amator prosi o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolejny zdesperowany amator prosi o pomoc

Pszczelarnia 10:06, 03 lis 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Tak, sadzik i właśnie tam. Oraz jakiś ekranik. No to rozwiązaliśmy problem. Już mi się podoba!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Ina 21:49, 11 mar 2012


Dołączył: 08 paź 2011
Posty: 79
Po dłuższej nieobecności wracam na forum. Muszę powiedzieć, że taka przerwa dobrze mi zrobiła, pobuszowałam trochę po waszych cudeńkach i powoli rozjaśnia mi się w głowie i układa wizja, którą chciałabym zrealizować u siebie. DZięki nieocenionej pomocy , szczególnie Danus[ i Małgosi, wiem co zrobić przy ogrodzeniu.Teraz czas na strefę wejściową i front. Mam taki oto rysunek, nie do końca jestem tego szkicu pewna, dlatego proszę o sugestie. Dodam jedynie, że jest to strona południowa i słońce operuje tam od wczesnego przedpołudnia do godziny ok 17, czyli patelnia.
Dodatkowo stoi tam skrzynka elektryczna. Może dobrze byłoby rzed nią ostawić ekran z cisa i wykorzystać rosnące tam już dwie azalie i różanecznik (widoczne rzy chodniku)i zrobić na tym trawniku wysepkę?
z opisu niewiele widać, wiec wyjaśnię. Główny szpaler stanowi Thuja smaragd, wydaje mi się, że nalażałoby zasłonić podjazd, stąd ten pomysł. środkiem biegnie tzw sucha rzka ze żwirku, a w niej kilka gatunków małych i dużych traw, rozplenica japońska , red baron, może miskant. Teraz przyszło mi go głowy, że należałoby tam dać też zimozielone kule z bukszpanu,żeby było atrakcyjnie przez cały rok. Pomyślałam też o kuli-ciurkadełku, tuż przy chodniku dołem.Natomiast od podjazdu żwirek odgradzałaby macierzanka piaskowa, albo coś inszego i trzy skupiska host. ż- na planie znaczy żurawkaMa to ręce i nogi?
____________________
pozdrawiam Ewelina http://www.ogrodowisko.pl/watek/1655-przedogrodek-iny http://www.ogrodowisko.pl/watek/1062-kolejny-zdesperowany-amator-prosi-o-pomoc
agata_chrosc... 21:45, 12 mar 2012


Dołączył: 28 lis 2011
Posty: 5351
Witaj,
też jestem na etapie zakładania ogrodu więc zachłannie podglądam wszystkich, którzy przez to przechodzą. Ja mam mniejszy ogród więc mniejszy problem, ale co się człowiek nagłówkuje to już tylko sam wie. Popatrzyłam sobie na Twój ostatni pomysł czyli w zasadzie coś w rodzaju japońskiego mini ogródka. Specyficzne rośliny i żwir - jak by nie patrzeć japońszczyzna. Zainteresowało mnie to bardzo, bo sama zamierzam takiego mini-japończyka zrobić. Ja bym miała tylko jedną uwagę - moim zdaniem (ale oczywiście to są wynurzenia amatora-zapaleńca, a nie żadna fachowa pomoc) ogród japoński z założenia służy kontemplacji, wyciszeniu etc. W miejscu, w którym chcesz go stworzyć będzie tylko do oglądania dla przechodniów. Podjazd, brama - to nie będzie na pewno cichy zakątek. Poczytałam sobie trochę o japońskich ogrodach i wydaje mi się, że szczegóły, uroda rzeczy niepozornych, wszystko, co daje się dostrzec w spokoju, to jest esencja takiego ogrodu. Czy nie lepiej przy wjeździe na posesję zrobić coś reprezentacyjnego, budującego wrażenie? Danusia jest wybitną specjalistką od umiejętnego podkreślania wagi takich miejsc. Na ogrodowisku jest wiele jej świetnych realizacji. Może lepiej w tym kierunku?
I jeszcze tak sobie patrzyłam na tę Twoją skarpę i zobaczyłam tam (w wyobraźni rzecz jasna) coś, co sama bym chciała mieć u siebie, ale miejsca nie mam - mianowicie tawuły wczesne. Taki biały szpaler to po prostu bajka. Oczywiście do tego jakieś inne rzeczy, które zagrają, gdy tawuła przestanie kwitnąć. Co Ty na to?
Serdecznie pozdrawiam
____________________
ogród w Holandi
Ina 22:09, 13 mar 2012


Dołączył: 08 paź 2011
Posty: 79
agata_chroscicka napisał(a)
Witaj,
też jestem na etapie zakładania ogrodu więc zachłannie podglądam wszystkich, którzy przez to przechodzą. Ja mam mniejszy ogród więc mniejszy problem, ale co się człowiek nagłówkuje to już tylko sam wie. Popatrzyłam sobie na Twój ostatni pomysł czyli w zasadzie coś w rodzaju japońskiego mini ogródka. Specyficzne rośliny i żwir - jak by nie patrzeć japońszczyzna. Zainteresowało mnie to bardzo, bo sama zamierzam takiego mini-japończyka zrobić. Ja bym miała tylko jedną uwagę - moim zdaniem (ale oczywiście to są wynurzenia amatora-zapaleńca, a nie żadna fachowa pomoc) ogród japoński z założenia służy kontemplacji, wyciszeniu etc. W miejscu, w którym chcesz go stworzyć będzie tylko do oglądania dla przechodniów. Podjazd, brama - to nie będzie na pewno cichy zakątek. Poczytałam sobie trochę o japońskich ogrodach i wydaje mi się, że szczegóły, uroda rzeczy niepozornych, wszystko, co daje się dostrzec w spokoju, to jest esencja takiego ogrodu. Czy nie lepiej przy wjeździe na posesję zrobić coś reprezentacyjnego, budującego wrażenie? Danusia jest wybitną specjalistką od umiejętnego podkreślania wagi takich miejsc. Na ogrodowisku jest wiele jej świetnych realizacji. Może lepiej w tym kierunku?
I jeszcze tak sobie patrzyłam na tę Twoją skarpę i zobaczyłam tam (w wyobraźni rzecz jasna) coś, co sama bym chciała mieć u siebie, ale miejsca nie mam - mianowicie tawuły wczesne. Taki biały szpaler to po prostu bajka. Oczywiście do tego jakieś inne rzeczy, które zagrają, gdy tawuła przestanie kwitnąć. Co Ty na to?
Serdecznie pozdrawiam


Serdecznie Ci dziękuję za zajrzenie do mjego wątku i uwagi. Prawdę mówiąc, to nie było moim zamiarem założenie ogródka w stylu japońskim. Mocno zdziwiło mnie Twoje skojarzenie, ale świadczy to o tym, jak jeszcze niewiele wiem. A co do tawuły wczesnej, tu taki szpaler wygląda w okresie kwitnienia rzeczywiście zjawiskowo, mam coś podobnego w okolicy, natomiast mniej ciekawie prezentują się przekwitnięte kwiatostany, a jest to miejsce z racji swojej wysokości mocno wyeksponowane. No nie wiem, ale dzięki.
____________________
pozdrawiam Ewelina http://www.ogrodowisko.pl/watek/1655-przedogrodek-iny http://www.ogrodowisko.pl/watek/1062-kolejny-zdesperowany-amator-prosi-o-pomoc
zawitka 07:47, 17 wrz 2013


Dołączył: 18 lut 2012
Posty: 14060
Witaj Ino mam prośbę czy możesz zmienić awatarek bo mamy taki sam .przepraszam że Cię o to prodzę ale to jest moje zdjęcie i chyba podoba się ludziom skoro już druga osoba na ogrodowisku go chce używać .Dzięki za wyrozumiałość i przepraszam że na Forum Cię o to proszę, ale nie mogłam dostać się na pw do Ciebie .Pozdrawiam cieplutko i idę pospacerować do Cieie
____________________
Połowa działki - czyli mam powoli dość cz. II** Część I
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies