Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kolejny zdesperowany amator prosi o pomoc

Pokaż wątki Pokaż posty

Kolejny zdesperowany amator prosi o pomoc

Ina 10:06, 16 paź 2011


Dołączył: 08 paź 2011
Posty: 79
justi napisał(a)
Ja się cofnełam do zdjęć.
Czy wjazd ma się łączyć z rabata 5? Cos nie tak? Może razem z rysunkiem wklej też zdjęcie, będzie łatwiej podpowiedzieć.
Brama i furtka jest na przeciw 5? Czy po prawej stronie skarpy? A może są dwie bramy?

Tak , rabata 5 ma podchodzić pod zjazd ażurowy, za radą Danusi.
____________________
pozdrawiam Ewelina http://www.ogrodowisko.pl/watek/1655-przedogrodek-iny http://www.ogrodowisko.pl/watek/1062-kolejny-zdesperowany-amator-prosi-o-pomoc
kaisog1 13:23, 16 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ina a ten domek drewniany to co?? Narzędziownia czy dla dzieci???

Ja bym zasloniła wyjście do furtki tujami, tu gdzie skos płotu dała świerki serbskie, i "zaukradła" Danusiowy pomysł na zagajnik brzozowy z ekranem cisowym. Umieściłabym go za podjazdem dla szambiarki.

Szczerze mówiąc rozrysowałam co nie co ale wstyd mi wstawić Ja się na tym nie znam, jakoś mam problem z proporcjami i ogólnie do bani
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Ina 14:42, 16 paź 2011


Dołączył: 08 paź 2011
Posty: 79
kaisog1 napisał(a)
Ina a ten domek drewniany to co?? Narzędziownia czy dla dzieci???

Ja bym zasloniła wyjście do furtki tujami, tu gdzie skos płotu dała świerki serbskie, i "zaukradła" Danusiowy pomysł na zagajnik brzozowy z ekranem cisowym. Umieściłabym go za podjazdem dla szambiarki.

Szczerze mówiąc rozrysowałam co nie co ale wstyd mi wstawić Ja się na tym nie znam, jakoś mam problem z proporcjami i ogólnie do bani

Kochana jak możesz to wstaw, u mnie z kolei z wyobrażnią nie najlepiej a domek miałby być dla dzieci, ale zawsze można go "wyciąć" A zagajnik brzozowy też chciałam dać pierwotnie za ażuram, tylko nie wiem jak to się ma do placu zabaw
____________________
pozdrawiam Ewelina http://www.ogrodowisko.pl/watek/1655-przedogrodek-iny http://www.ogrodowisko.pl/watek/1062-kolejny-zdesperowany-amator-prosi-o-pomoc
kaisog1 22:14, 16 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Dobra wkleję To jest zbieranina Danusiowych pomysłów Mam nadzieje, że mi głowy nie urwie
Myślę trochę nad skarpą i jakby ją troszke złagodzić to byłoby ok. Wkomponowałabym na niej berberysy, cyprysy, jałowiec/cos strzelistego iglastego, wrzośce, brzozę... No tak się zakochałam w tych brozach, że zrobiłabym brzozowy ogród Problem stanowią jednak liście.... no ale co tam




Tak mi sie teraz nasunęło, że między żurawkami przy domu mogłby rosnąć coś....cos szczepionego, może jakis "liściak"
Odnośnie róży ja bym dała okrywówkę (lubię mnogość kwiatów) ale Danusia w projekcie miała Rose 'Polarstern'


....a tak poza tym to ja sie nie znam więc jak cos to błagam nie zlinczujcie mnie
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
abiko 22:32, 16 paź 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8410
kaisog1 napisał(a)
Dobra wkleję To jest zbieranina Danusiowych pomysłów Mam nadzieje, że mi głowy nie urwie
Myślę trochę nad skarpą i jakby ją troszke złagodzić to byłoby ok. Wkomponowałabym na niej berberysy, cyprysy, jałowiec/cos strzelistego iglastego, wrzośce, brzozę... No tak się zakochałam w tych brozach, że zrobiłabym brzozowy ogród Problem stanowią jednak liście.... no ale co tam




Tak mi sie teraz nasunęło, że między żurawkami przy domu mogłby rosnąć coś....cos szczepionego, może jakis "liściak"
Odnośnie róży ja bym dała okrywówkę (lubię mnogość kwiatów) ale Danusia w projekcie miała Rose 'Polarstern'


....a tak poza tym to ja sie nie znam więc jak cos to błagam nie zlinczujcie mnie


Wow...Danusiu masz nowych pracowników jakby co
____________________
Agnieszka Ogródkowe perypetieTrzeba było zostać dresiarzem... Wizytówka
kaisog1 22:42, 16 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
..raczej "ściągaczy" pomysłów
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Ina 22:58, 16 paź 2011


Dołączył: 08 paź 2011
Posty: 79
Małgosiu, dzięki. Fajnie,że wykorzystałaś na betonie świerki serbskie o których wspomniała Danusia, bo jestem co do nich zdecydowana. Ten zagajnik brzozowy bardzo mi się marzy , mam nadzieję tylko, że Danusia zdradzi co to za brzozy, które nie "wystrzelą "na 25 m w górę. Natomiast na froncie (trójkąt i rabata z przodu) też myślę, że powinno być coś jeszcze na pniu.A i przy tarasie coś by się przydało, pewnikiem ta śliwa wiśniowa, którąrmi Danuta zasugerowała. Zastanawiałam się nad całym tym kształtem owej rabaty (front plus taras) czy jest ok. Ale widzę,że ją zostawiłaś jaka jest, więc może jest dobry. Tak patrzę na ten front, może tężurawkę cytrynową czymś "złamać", bo jakby jej ciut za dużo? Ale naprawdę wielkie dzięki! I widzę, że wyrzuciłaś moją wysepkę?
____________________
pozdrawiam Ewelina http://www.ogrodowisko.pl/watek/1655-przedogrodek-iny http://www.ogrodowisko.pl/watek/1062-kolejny-zdesperowany-amator-prosi-o-pomoc
Gardenarium 23:02, 16 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Gosiu zrobiłaś dobrą robotę, wiesz już jak zacząć ze swoim ogrodem przy okazji

A brzozy to Betula utilis "Doorenbos" - ma większe liście i białą korę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kaisog1 23:07, 16 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Ina można żurawkę cytrynową zminimalizowac i "wybrzuszyć" bordową.

Nie myślałam narazie o wysepce. Ją zawsze można dołożyć. Myślę, że minusem ciągnięcia wyspy pod kratkę jest to, że żeby spuścić tam rurę do studzienki będą Ci na rabatę włazić.... O wyspie pomyślałabym póżniej.

Danusia napewno zdradzi co to za brzozy

Postaram się dokończyć moje "mazanie" jakoś niedługo.... niestety moje dziecie siedzi chore w domu i nie mam tyle czasu
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
kaisog1 23:08, 16 paź 2011


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
gardenarium napisał(a)
Gosiu zrobiłaś dobrą robotę, wiesz już jak zacząć ze swoim ogrodem przy okazji

A brzozy to Betula utilis "Doorenbos" - ma większe liście i białą korę.



Danusia, ja zrobiłam???? To Ty zrobiłas

A tak w ogóle to nie wiem czemu ale łatwiej zrobić coś dla kogos niż dla siebie.... ja siedzę nad Kubusiowem i iiiii................czarna dziura........


....hihhi ale się cieszę pochwałą Szefowej Normalnie jakbym w totka parę baniek wygrała
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies