Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Domi 14:31, 13 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Tulipany Tarda na rabacie pod latarnią


____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 14:44, 13 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Pszczelarnia napisał(a)
Pokaż wszystko . I tak sobie myślę: projektant zaprojektuje, firma wykona ale ogród żyje i pięknieje dzięki pracy kolejnej osoby, np. właściciela albo (i) ogrodnika - i to jest piękne!


No trzeba dbać o to wszysko, żeby było w dobrym stanie i cieszyło oko. Pielęgnację robimy sami; mąż kosi trawę, przycina wysokie drzewa, robi opryski i konserwuje taras, ja resztę. No ale jest wielka satysfakcja gdy za oknem jest pięknie. Szczerze mówiąc cały czas jest co robić. Teraz czeka na mnie 500 cebul do wsadzenia, kanciki wciąż nie są skończone, tuje trzeba poczyścić z suszu w środku, liście z brzozy pokryły pół ogrodu, więc trzeba sprzątać itd.
A tu jeszcze mam plany zmian na 4 rabatach i to takich grubszych (łącznie z przesadzeniem dużych drzew). Ale to już chyba w przyszłym roku. Przemyślę przez zimę
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
justi 15:24, 13 paź 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263

Te żółte begonie pod klonem również nie przejmują się pogodą...

Domi co to za trawa ta wielka?
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
anka 15:29, 13 paź 2011

Dołączył: 06 paź 2011
Posty: 127
Domi napisał(a)
Tulipany Tarda na rabacie pod latarnią




śliczne kompozycje! Super wyglądają te tulipany z berberyskami. Co to za roślinka z niebieskimi kwiatuszkami? Masz bardzo ciekawy ogród
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/1060-ogrodek-do-przerobek
Lena 15:47, 13 paź 2011


Dołączył: 08 lip 2011
Posty: 2499
O wow !!!
Domi no zamurowało mnie-rewelacja i cudne zdjęcia.
Wklejaj wszystko co możliwe
____________________
Ogród Leny "Lekarz leczy, natura uzdrawia"
barbara_kraj... 16:29, 13 paź 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Witaj Dominiko, piękny masz ogród.
Uwielbiam takie grupowe nasadzenia kwiatów, jak te Twoje tulipany, szafirki, czy begonie
A wśród berberysów rośnie floks szydlasty chyba? Pięknie się komponuje z żółtymi tulipanami!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Joanka 17:14, 13 paź 2011


Dołączył: 02 lut 2011
Posty: 9820
Jednym słowem PIĘKNIE.

Cudny ogród, fantastyczne zdjęcia...... proszę o jeszcze i jeszcze i jeszcze
____________________
Joanna Ogrodowy zawrót głowy, czyli początki przygody mojego życia
Domi 17:32, 13 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
anka napisał(a)


śliczne kompozycje! Super wyglądają te tulipany z berberyskami. Co to za roślinka z niebieskimi kwiatuszkami? Masz bardzo ciekawy ogród


Basia dobrze rozpoznała: to jest floks szydlasty. W ciągu jednego sezonu z małej sadzonki zrobiły się wielkie poduchy.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 17:43, 13 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
barbara_krajewska napisał(a)
Witaj Dominiko, pękny masz ogród.
Uwielbiam takie grupowe nasadzenia kwiatów, jak te Twoje tulipany, szafirki, czy begonie
A wśród berberysów rośnie floks szydlasty chyba? Pięknie się komponuje z żółtymi tulipanami!


Dziękuję Basiu za odwiedziny. Nie sadzę pojedynczych cebulek odkąd zobaczyłam ogrody Keukenhof (niestety tylko w internecie) Na szczęście te tulipanki mogą zostać w gruncie na kilka lat.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 17:55, 13 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
justi napisał(a)

Domi co to za trawa ta wielka?


Z tego, co pamiętam tam są 2 gatunki: miskant chiński "Grosse Fontane" oraz miskant cukrowy.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies