Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

barbara_kraj... 17:58, 13 paź 2011


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Moniko, masz sporą kępę słoneczniczka, czy nie jest zbyt ekspansywny? U mnie szybko się rozrósł i do tego rozsiewa się bardzo. Muszę go w ryzach trzymać!
____________________
Pozdrawiam - Barbara; Mój 4 arowy azyl... i Wizytówka
Domi 18:02, 13 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
barbara_krajewska napisał(a)
Moniko, masz sporą kępę słoneczniczka, czy nie jest zbyt ekspansywny? U mnie szybko się rozrósł i do tego rozsiewa się bardzo. Muszę go w ryzach trzymać!


Mam rudbekię, która wygląda jak słoneczniki i podobnie silnie się rozrasta. To jej ostatni sezon w moim ogrodzie. Nie pasuje mi do formowanych nasadzeń.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Basiaw 18:05, 13 paź 2011


Dołączył: 19 sie 2011
Posty: 1191
Ale ładny ogród!
Dominiko, ślicznie u Ciebie, aż nie chce się wierzyć, ze ogród ma 3 lata. Chyba drzewa duże sadziliście?
Szczerze gratuluję, ogród jak z katalogu
____________________
Nasz mały, zielony świat
Domi 18:08, 13 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Basiaw napisał(a)
Ale ładny ogród!
Dominiko, ślicznie u Ciebie, aż nie chce się wierzyć, ze ogród ma 3 lata. Chyba drzewa duże sadziliście?
Szczerze gratuluję, ogród jak z katalogu


Witaj Tak, staraliśmy się sadzić w miarę duże drzewa, żeby nie trzeba było długo czekać na efekt. Część udało się kupić całkiem sporych, inne podgoniły przez te 3 lata
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Puskaogrodni... 19:21, 13 paź 2011


Dołączył: 02 wrz 2011
Posty: 439
Domi napisał(a)
A w ogrodzie jesień.Lecą liście z brzóz na potęgę...

I od drugiej strony:

Źdźbła traw żółkną...



Po kwiatach hortensji zostało tylko wspomnienie...





Witaj.
Łapię oddech od pierwszej strony i zachwycam się każdym zdjęciem.
Piękny ogród,chyba bajeczny dom- widziałam tylko kawałeczki ścian- szukam dalej fotki, gdzie go zobaczę, ale przy miskancie Variegatus- bo to chyba on na pierwszym zdjęciu, wymiękłam.
O rany..... jestem w szoku- jak pięknie.
____________________
Złe dobrego początki czyli marzeń kilka o ogrodzie
Domi 19:43, 13 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Witaj w moim ogrodzie Masz rację, to miksant "Variegatus". Tę samą trawkę widać na innej rabacie (pierwsza strona mojego wątku-->ostatnie zdjęcie) przed dereniem.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Sebek 21:57, 13 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
ahhh jak cudnie u Ciebie

Ja Ci dam "ledwo się odważyłam" - pokazuj ile możesz


A gdzie dokładnie mieszkasz ?
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Joku 22:10, 13 paź 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 11941
Nie mogę się napatrzeć na przepiękne kompozycje z drzew, krzewów i traw. To są "wyspy" na trawniku, czy łączące się ze sobą rabaty (nie wiem czy jasno się wyraziłam), w które jęzorami wchodzi trawnik?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Domi 23:32, 13 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Joku napisał(a)
Nie mogę się napatrzeć na przepiękne kompozycje z drzew, krzewów i traw. To są "wyspy" na trawniku, czy łączące się ze sobą rabaty (nie wiem czy jasno się wyraziłam), w które jęzorami wchodzi trawnik?


Jest i tak, i tak. Jest wielka łącząca się rabata po obwodzie działki (to jest ta rabata zaczynająca się koło garażu katapą i dereniem, przechodząca w kulki bukszpanu w obwódce, później jest magnolia, kąt z ekranem z cisa i huśtawką,póżniej są świerki serbskie, perukowiec, robinia akacjowa, 3 mniejsze kolumnowe cisy i na końcu tej rabaty jest klonik podsadzony żółtymi begoniami). Ta rabata zajmuje 2 boki działki.. Później jest wyspa pod latarnią,wyspa z dwoma pionowymi jałowcami (pod nimi rosną szafirki), płaczącą brzozą Youngii i kulkami oraz wyspa ze srebrnym iglakiem, kolejnymi kuleczkami i bordowymi brzozami. I już wyszliśmy z drugiej strony domu. Są też 2 rabaty przed domem od frontu (z wysokimi cisami kolumnowymi), rabaty przyklejone z jednej strony do ścieżki wkoło tarasu, a z drugiej otoczone przez trawnik (rabata z drzewkiem bonsai i druga z cyprysikiem tępołuskowym, liliowcami itd.). Są też jeszcze 3 małe rabaty żwirowe: w jednej jest duży świerk srebrny oraz dwie małe pod ścianą budynku (jedna z irgą i ostrokrzewem, druga z płaczącym świerkiem Inversa). No i jeszcze od strony garażu jest wyspa z płaczącym purpurowym bukiem.

Koniecznie muszę zrobić jakąś mapę.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Gardenarium 23:33, 13 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77304
Variegatus to nr jeden na tamtej rabacie. Jest bardzo widoczny, bo aż świeci
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies