Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

Niage 20:50, 11 paź 2011


Dołączył: 05 sty 2011
Posty: 1601
No, no, no Pięknie Dominiko, dlaczego dopiero teraz pokazujesz Twój ślicznie zaaranżowany ogród ? Zapewne jest cudny o każdej porze roku. Masz wspaniałe, zimozielone rośliny, no i trawy przepiękne
____________________
Pozdrawiam Genia - W ogródku Niage
Domi 21:20, 11 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438

Liliowce wciąż kwitną:

____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Gardenarium 21:32, 11 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Domi napisał(a)


Danusiu, czy masz jakiś sprawdzony sposób na równe przycięcie bardzo długiego żywopłotu? Wspomniałaś o patyczku: stawiamy patyk pionowo przy każdym drzewku i tniemy równo z końcem?
Wiem, że niektórzy stosują sznurek rozpięty między patykami. Ale dałaś mi zadanie na wiosnę


Mam Zdzisław na drabinie i patyk z końcówką pod kątem prostym i ciachanie ręczne.

Albo tak







____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Patasia 21:37, 11 paź 2011


Dołączył: 04 sie 2011
Posty: 98
Domi napisał(a)

Dominiko chcesz bym zawału dostała i nie dokończyła swojego ogrodowego marzenia Żartuje oczywiście -takie ogrody to lekarstwo na moje serce i dla oczu -czekam z niecierpliwością na cd zdjęć Twojego bajkowego ogrodu.Pozdrawiam cieplutko.


Kasiu Patasiu, dbaj o swoje serce Ogrodowisko przeglądaj tylko na leżąco, mierz ciśnienie przed i po Za to wkrótce Twoje sąsiadki będą miały problemy kardiologiczne.



I mam taką nadzieję,że nadejdzie taki dzień
____________________
Joku 22:29, 11 paź 2011


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12089
Mnie również zauroczył twój ogród. Przepiękne kompozycje z roślin i staranne utrzymanie. Gratulacje.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
grazka 22:34, 11 paź 2011


Dołączył: 29 sie 2011
Posty: 39
" Dobór roślin zaproponowała pani, która projektowała mój ogród", ogród przepiękny i zapewne jest teraz łatwiej dokonywać niewielkich zmian kiedy projekt ogrodu był zrobiony przez zawodowca. Jestem pod wrażeniem, ogród w moim stylu, śliczny.
Kilka lat temu nie było takich stron jak Ogrodowisko gdzie można było znaleźć inspiracje i pomoc życzliwych osób i dlatego wielu z nas popełniło sporo błędów. Teraz wszyscy zmieniamy swoje ogrody na jeszcze piękniejsze.
____________________
Grażka- Ogród Grażki
Sebek 23:16, 11 paź 2011


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Domi - jak Ty masz przepięknie w ogrodzie!!!

Chętnie bym Cię teraz skrzyczał, ale nie mam serca - tak masz ładnie
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Pszczelarnia 23:44, 11 paź 2011


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Jeszcze na chwilkę wróciłam, bo tak ładnie u Ciebie. Cieszy mnie dorodność Twoich roślin i to, że po założeniu ogrodu nie stał się on Tobie obojętny!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Domi 09:08, 12 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
grazka napisał(a)
" Dobór roślin zaproponowała pani, która projektowała mój ogród", ogród przepiękny i zapewne jest teraz łatwiej dokonywać niewielkich zmian kiedy projekt ogrodu był zrobiony przez zawodowca. Jestem pod wrażeniem, ogród w moim stylu, śliczny.
Kilka lat temu nie było takich stron jak Ogrodowisko gdzie można było znaleźć inspiracje i pomoc życzliwych osób i dlatego wielu z nas popełniło sporo błędów. Teraz wszyscy zmieniamy swoje ogrody na jeszcze piękniejsze.


Masz rację, jest o wiele łatwiej. Dlatego tak podziwiam dziewczyny,które same wytyczają rabaty, zwożą ziemię, kopią wielkie doły. U mnie tę grubą robotę zrobiła firma, którą ktoś nam polecił. Niestety trzeba było po nich poprawiać, no ale tak to jest jak w ogrodzie pracują pracownicy, a nie właściciele.
Widzę ogromną różnicę między tym, jak Danusia z Witkiem robią ogrody, a tym, za co ja zapłaciłam.
U mnie zdarzali się panowie, którzy pracowali 3 dni w tej firmie i nie mieli pojęcia o ogrodnictwie. Duże firmy zatrudniające wielu pracowników tracą kontrolę nad tym, co dzieje się w ogrodach. A pracownicy robią tak, żeby się nie namęczyć, po linii najmniejszego oporu. Zdarzało się, że sadzili byle jak, bo w glinie ciężko byo kopać, po czym przysypywali grubo korą i wyglądało ok. Później okazywało się, że rośliny wypadają, bo cała bryła korzeniowa była na wierzchu albo roślina stała w wodzie.Na szczęście na rośliny mieliśmy gwarancję. Na początku chcieliśmy drenaż, ale przekonali nas, że nie jest potrzebny. Po czym okazało się, że jest niezbędny, bo rośliny padają i trzeba było wszystko rozkopać od nowa itd.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 09:11, 12 paź 2011


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Sebek napisał(a)
Domi - jak Ty masz przepięknie w ogrodzie!!!

Chętnie bym Cię teraz skrzyczał, ale nie mam serca - tak masz ładnie


Sebku, no co Ty? Ledwo odważyłam się ujawnić, a tu znów przyjdzie mi zakmnąć się w sobie
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies