Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Dominiki

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Dominiki

malkul 18:16, 26 mar 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Ślicznie
ale najbardzie zachwyca mnie donica.
znów bylismy w krakowie w ten weekend, musze kiedys nalot zrobić na Ciebie
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
Pawlus 19:10, 26 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Pięknie jak zwykle. Wrzośce u Ciebie tak wspaniale kwitną. Moje rozwinęły się w grudniu i po tej 2 tygodniowej zimie kwitną słabiutko...

Masz u siebie dużo bukszpanów, może mi poradzisz. Kupiłem dzisiaj 36 sztuk na obwódkę. Rosną w doniczkach, bardzo dobrze ukorzenione, bo aż przez dziurki korzonki wychodzą. Jest tylko 1 problem.
Sprowadzone są z Niemiec i już zaczęły rosnąć. Mam je trzymać w pomieszczeniu aż minie groźba przymrozków? Czy wsadzić je i okrywać włókniną?
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Pawlus 19:11, 26 mar 2014


Dołączył: 23 sty 2013
Posty: 3007
Zapomniałem zaznaczyć
____________________
Trawiasto-hortensjowe ranczo ze stawem
Domi 22:12, 26 mar 2014


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
malkul napisał(a)
udało się? obfociłaś?


Nie, czekają na swój czas...
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 22:18, 26 mar 2014


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
malkul napisał(a)
Ślicznie
ale najbardzie zachwyca mnie donica.
znów bylismy w krakowie w ten weekend, musze kiedys nalot zrobić na Ciebie


Dzięki Gosiu, zapraszam serdecznie A którędy jeździsz do Krakowa? Bo do mnie to jedzie się od Ciebie raczej w przeciwnym kierunku...na Wrocław...
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Domi 22:22, 26 mar 2014


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Pawlus napisał(a)
Pięknie jak zwykle. Wrzośce u Ciebie tak wspaniale kwitną. Moje rozwinęły się w grudniu i po tej 2 tygodniowej zimie kwitną słabiutko...

Masz u siebie dużo bukszpanów, może mi poradzisz. Kupiłem dzisiaj 36 sztuk na obwódkę. Rosną w doniczkach, bardzo dobrze ukorzenione, bo aż przez dziurki korzonki wychodzą. Jest tylko 1 problem.
Sprowadzone są z Niemiec i już zaczęły rosnąć. Mam je trzymać w pomieszczeniu aż minie groźba przymrozków? Czy wsadzić je i okrywać włókniną?


Zadałam to samo pytanie w szkółce gdy kupowałam ostatnio kulki bukszpanowe z Holandii. Radzili, żeby wsadzić już do gruntu, ale przykryć agrowłókniną w razie przymrozków.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Wieloszka 22:28, 26 mar 2014


Dołączył: 11 paź 2011
Posty: 5742
Domi napisał(a)
Nowe kuleczki po prawej stronie perukowca, nowe drzewko:

Boszszsze, jak Pięęęęknie! Doskonałość w każdej kulce i kuleczce
Faktycznie bonsai hipnotyzuje - donice i też umknęły A te łany wrzośców pod nim - idealnie skomponowane!
Faktycznie, u nas też teraz mnóstwo kul bukszpanowych z Holandii. Piękne są, ale ceny też holenderskie/horrendalne
Pisałaś wcześniej, że perukowiec goły w środkowych partiach - ja bym ciachnęła wszystko powyżej tego gęstego, średniego piętra (jeśli dobrze rozpoznałam perukowca na pierwszej fotce).
____________________
Agnieszka - DUŻY OGRÓD małej ogrodniczki
Domi 22:39, 26 mar 2014


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Dzięki za odwiedziny No właśnie...dobrze rozpoznałaś perukowca. To cięcie chodzi mi po głowie od kilku tygodni, ale....perukowiec był cięty dwa lata temu dokładnie na takiej wysokości, na którą zwróciłaś uwagę i wypuścił po cięciu te śmieszne łysawe odrosty. Musiałabym go znowu ciachnąć w tym samym miejscu licząc na to, że tym razem zapoda coś lepszego... Ciąć?
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Loosiuu 23:06, 26 mar 2014


Dołączył: 03 gru 2011
Posty: 3297
Im mocniej przytniesz tym większe będzie miał przyrosty. Ja bym go solidnie opitolił Wtedy kwiatów będzie mało, ale uzyska ładny kształt i za rok obficie zakwitnie Ja sam nie lubię jak kwitną i obcinam co roku o połowę i wypuszczają piękne długie ładnie wybarwione pędy
____________________
Pozdrawiam Filip - Ogród z platanem.
Domi 23:17, 26 mar 2014


Dołączył: 11 mar 2011
Posty: 2438
Loosiuu napisał(a)
Im mocniej przytniesz tym większe będzie miał przyrosty. Ja bym go solidnie opitolił Wtedy kwiatów będzie mało, ale uzyska ładny kształt i za rok obficie zakwitnie Ja sam nie lubię jak kwitną i obcinam co roku o połowę i wypuszczają piękne długie ładnie wybarwione pędy


Na to liczyłam przy ostatnim cięciu. Obawiam się jednak, że mój egzemplarz znowu wypuści takie łysole... tylko to mnie powstrzymuje przed ponownym cięciem.
____________________
Dominika - Ogród Dominiki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies