Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Grzyby kapeluszowe na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzyby kapeluszowe na trawniku

Hania 19:51, 31 gru 2013

Dołączył: 10 mar 2013
Posty: 14
U mnie na działce równiez pojawiły się pomarańczowo-żółte grzybki w trawniku. Zastosowałam oprysk Polyversum W P na trawniki. U mnie pomogło. Poczytajcie o tym preparacie.
Iceman 09:33, 22 maj 2014

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 10
Witam,

Śledzę portal od dłuższego czasu i równiez postanowiłem się zarejestrować i dołączyć do grona dyskusji o różnych tematach dot. ogródów.
U mnie wysyp grzybków nastąpił po nawiezieniu trawy Azofoską - być może to zbieg okoliczności lub przyczyna.


Gdzie zakupić ten preparat Rizolex? - na popularnym serwisie aukcyjnym go nie ma a i w lokalnych sklepach go nie widziałem (markety obi, castorama etc.) Może jakiś zamiennik?
Mowa była również o zastosowaniu siarczanu żelaza. Jak to zastosować miejscowo na tereny opanowane przez grzyby czy cały trawnik 500m2? Czy w takim razie zastosować siarczan jako zamiennik Rizolexu?

Pozdrawiam


Iceman 21:22, 24 maj 2014

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 10
Tydzień temu zastosowałem oprysk na chwasty Mniszkiem. Wczoraj zauważyłem, że grzyby zostały podobnie jak chwasty powykręcane-wręcz spalone na czarny kolor. Czy to możliwe, że mniszek również na nie podziałał? Czy po prostu skończyły swój żywot
Ktoś ma jakieś info gdzie ten Rizolex dostać?
hanka_andrus 22:51, 24 maj 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Mogłeś mieć na trawniku czernidlaka gromadnego, one właśnie tak kończą, wyglądają jak spalone.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Iceman 09:53, 26 maj 2014

Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 10
Ten czernidłak różni się od tych które pozbierałem i uwidoczniłem na zdjęciach. No ale może gdzieś wystąpił w kilku sztukach...
Od administracji otrzymałem odpowiedź, że preparatu Rizolex nie znaleziono i być może wycofano ze sprzedaży. Dziękuję za obszerne wyjaśnienie na mailu. Póki co kontynuuję walkę z grzybkami.

lukasz_pazdr... 09:41, 21 lip 2014

Dołączył: 21 lip 2014
Posty: 1
Witam.

Czy na chwile obecną jest dostepny jakiś środek na te grzyby co mi sie w moim trawniku pojawiły?

Zaznaczę że jest to roczny trawnik gdzie nie ma drzewa w ziemi, ale za to od tygodnia wyłażą te grzybki. Póki co wyrywam je ale bardzo szybko odrastrają.

Proszę o pomoc w ich zwalczeniu





TomaszZakrze... 11:53, 04 sie 2014


Dołączył: 04 sie 2014
Posty: 4
Znacie moze jakieś środki chemiczne do zwalczania tych nieproszonych gości ?? na trawniku
____________________
Gardenarium 13:11, 04 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wróć na pierwszą stronę, tam jest podana nazwa

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1075-grzyby-kapeluszowe-na-trawniku
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
kajonka 08:14, 05 sie 2014


Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 42
witam,
czy ktoś znalazł może rizolex w jakimś sklepie? Wszędzie podają, że jest wycofany A może jest coś, co można zastosować zamiennie?
kajonka 08:15, 05 sie 2014


Dołączył: 18 lut 2014
Posty: 42
A swoją drogą, czy wapnowanie trawnika może poóć w walce z tymi grzybkami?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies