Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Grzyby kapeluszowe na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzyby kapeluszowe na trawniku

iwona100na 12:49, 11 cze 2012


Dołączył: 22 wrz 2011
Posty: 271


____________________
Iwona - Ogród amatora - proszę o pomoc
Sebek 23:49, 11 cze 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
A wiecie, że u mnie też mam grzyby w trawniku w tym roku? Aż się zdziwiłem - i to nie takie malutkie a duuuże - coś jak u Agatki. A trawnik cackałem wiosną - wertukulacja, grabienie - no ale trudno - skoszę je i zobaczę co z nimi będzie Jak dalej będą to kupię ten rizolex.

Iwonko - podlej nim tylko grzyby - albo je spryskaj i zobaczysz efekt.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Agacia 19:08, 24 sie 2012


Dołączył: 04 paź 2011
Posty: 1445
Sebek napisał(a)
A wiecie, że u mnie też mam grzyby w trawniku w tym roku? Aż się zdziwiłem - i to nie takie malutkie a duuuże - coś jak u Agatki. A trawnik cackałem wiosną - wertukulacja, grabienie - no ale trudno - skoszę je i zobaczę co z nimi będzie Jak dalej będą to kupię ten rizolex.

Iwonko - podlej nim tylko grzyby - albo je spryskaj i zobaczysz efekt.


Podpisuję się pod wypowiedzią Sebka. Też jestem zdziwiona, ale się pojawiły. Co prawda w cały sezonie może z 5 sztuk (takich jak na pierwszym zdjęciu u Iwonki, powyżej), ale jest to niepokojące. Jesienią będzie wertykulacja jak nic!
____________________
~ W ogrodniczkach ~
toomyem 22:15, 25 wrz 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 9
Pozwólcie, że się podepnę. U mnie niedawno też się pojawiły grzyby. Rosną jak szalone. I chyba się rozsiewają, bo za każdym razem w nowym miejscu się pojawiają. Mam nadzieję, że popryskanie ich na wiosnę pomoże. I tak mam zamiar się zabrać za chwasty więc i grzybkom się przy okazji dostanie


____________________
Gardenarium 22:31, 25 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Te grzyby są jak pieczarki A może masz podłoże popieczarkowe ? Powąchaj czy to nie pieczarki.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
toomyem 22:40, 25 wrz 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 9
Poważnie? Ja się na grzybach kompletnie nie znam. Więc wąchanie nic nie da
Ale może faktycznie:



Tak czy inaczej, chcę się tego pozbyć. Tak samo zresztą jak i kretów które rujnują mi trawnik i krzewy.
____________________
Gardenarium 23:16, 27 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Z kretami kiepska sprawa, jak na razie sprawdzają się siatki przeciw kretom, ale to niemożliwe do zrobienia, trzeba by było zakładać nowy trawnik
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
toomyem 23:26, 27 wrz 2012


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 9
Nowy trawnik nie wchodzi w grę. Będę musiał powalczyć inaczej. Mamy posadzony cały rządek świerków serbskich. Już ze trzy sztuki musiałem wymieniać bo usychały przez poprzrgryzane korzenie.
____________________
Gardenarium 23:28, 27 wrz 2012


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kup pułapki żywołowne, podobno krety się w nie łapią.

Walka z kretami tutaj O kretach
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
marzena 00:27, 29 wrz 2012


Dołączył: 29 gru 2010
Posty: 5909
Tomek, też myślę, tak jak Danusia, że te grzyby to pieczarki...
u mnie było i jest podobnie ...zobaczyłam grzyby podobne do pieczarek niedaleko kompostownika i zaczęłam sprawdzać czy to rzeczywiście pieczarki ( net, atlasy, konsultacje z grzybiarzem), wreszcie postanowiłam sprawdzić na sobie... zrobiłam sos i...wszystko ok !
...jednak wczesniej , na wszelki wypadek, poczytałam też, jakie są objawy zatrucia ( a także czas wystapienia zatrucia itd) muchomorem jadowitym ( najbardziej mylonym z mlodymi pieczarkami...)...
jutro będę zbierac na następne danie ...widzę, że juz znow sie pojawiły i urosły ...

tak było u mnie...
jednak nie namawiam absolutnie nikogo do takich prób, bo przecież moga byc różne grzyby ....

kilka lat temu miałam w ogrodzie zatrzęsienie maślaków ( głownie pod modrzewiami), teraz nie ma żadnego... sporo było tez kozakow pod brzózkami - teraz też zanikły zupełnie
____________________
marzena O....!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies