Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Grzyby kapeluszowe na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzyby kapeluszowe na trawniku

Gardenarium 08:51, 05 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Ktoś podawał nazwę Amistar. Faktycznie wycofują wszystko po kolei.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
TomaszZakrze... 11:50, 05 sie 2014


Dołączył: 04 sie 2014
Posty: 4
Amistar nie działa na tego typu grzyby, wiem bo sam go używałem, ogrodnik mi go polecił w celu pozbycia się suchych płatów na trawniku o czerwonym zabarwieniu końcówek trawy Więc trzeba poszukać czegoś co zwalcza grzyby kapeluszowe.
____________________
TomaszZakrze... 11:55, 05 sie 2014


Dołączył: 04 sie 2014
Posty: 4
na innym forum znalazłem taki wpis Anny Skórkowskiej:

Zazwyczaj powodem pojawiania się czarcich kręgów na trawniku jest nadmiar znajdującej się w glebie nierozłożonej materii organicznej, która stanowi pożywkę dla grzybów. Może to być tzw. „filc”, czyli gęsta warstwa pędów, korzeni i kłączy traw, pozostawiany na trawniku pokos, zostawione pod ziemią korzenie drzew czy resztki drewna. Wszystko to stanowi pożywkę dla grzybów. Aby uniknąć pojawiania się na trawniku czarcich kręgów, należy właściwie go pielęgnować: przeprowadzać wiosną wertykulację, a jesienią aerację (ewentualnie, jeśli podłoże jest zwięzłe - piaskować), nie dopuszczać do przesuszenia podłoża: podlewać rzadko, ale głęboko (woda powinna nasączyć glebę nawet do 15 cm w głąb). Jeżeli trawnik jest nierównomiernie wybarwiony, można zastosować nawóz o dużej zawartości azotu, np. Agrecol „Przeciw żółknięciu do trawników” (46% N). Jeżeli to nie pomoże, a obecność grzybowych „dekoracji” stanowi dyskomfort, należy w miejscu powstania kręgów wybrać ziemię na głębokość około 30 cm, przywieźć nową i ponownie obsiać trawą. Proszę też zajrzeć na stronę www.ihar.edu.pl/choroby_traw.php, gdzie znajduje się artykuł specjalizującej się w zagadnieniach dotyczących traw i trawników pani doc. dr hab. Marii Prończuk z IHAR Radzików. To najlepsze źródło wiedzy na ten chorób traw.

http://www.ihar.edu.pl/choroby_traw.php

zachęcam do przeczytania
____________________
gemciu83 12:14, 05 sie 2014

Dołączył: 09 mar 2014
Posty: 386
Ja powiem Wam tylko tyle, że żadna chemia Wam nie pomoże na te grzybki i raczej trzeba patrzeć na: poziom wilgotności, zacienienie trawnika oraz chyba pomajstrować z pH gleby.
____________________
Jakub Zielone Centrum Spokoju
Gardenarium 12:28, 05 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nie chodzi Tomasz o czarcie kręgi - czarcie kręgi mamy opisane tutaj

http://www.ogrodowisko.pl/watek/1766-kregi-na-trawie?page=1#post_5

Metody zwalczania zalinkowane ode mnie akurat na tę samą stronkę prowadzą

chodzi o pojedyncze grzybki w trawniku





____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
waldek727 18:46, 05 sie 2014


Dołączył: 08 wrz 2013
Posty: 4587
Gardenarium napisała:
Ktoś podawał nazwę Amistar. Faktycznie wycofują wszystko po kolei.


Danusiu.
Właśnie o to chodzi. Właściciele ogrodów przydomowych i działek ROD powinni być całkowicie odcięci od toksycznych środków ochrony roślin. Przykładem w UE jest już Holandia. Ja tego nie widziałem, ale w Polsce też na boku etykiety jest napisane który środek jest dostępny dla ogrodników nieprofesjonalnych.
____________________
Mój wątek Tam, gdzie jeże mówią dobranoc
hanka_andrus 18:57, 05 sie 2014


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
Też uważam ,że na takich małych poletkach nie wolno używać chemii. Bo sąsiad leje na mszyce na bobie, a wiatr przenosi mi całą chemię na truskawki za płotem, i nieświadomie zjadam owoce, bo oprysku nie widziałam, a karencja trwa 7 dni. Zatrucie gotowe.
Na szczęściemoi sąsiedzi, chemii , tak jak i ja,nie używają.

____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
TomaszZakrze... 19:56, 05 sie 2014


Dołączył: 04 sie 2014
Posty: 4
Ja jestem innego zdania gdyż nie wyobrażam sobie pracy w przydomowym ogrodzie bez różengo rodzaju środków chemicznych : od mniszka zaczynając a kończąc na różnego rodzaju środkach grzybobójczych jak i zwalczajacych różnego rodzaju szkodniki. Przecież chemia jest wszech obecna i w sumie nie ma od niej ucieczki.
Pisalście że wycofują Amistal z użytku, jaki jest tego powód?
____________________
Gardenarium 23:40, 05 sie 2014


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
waldek727 napisał(a)
Gardenarium napisała:


Danusiu.
Właśnie o to chodzi. Właściciele ogrodów przydomowych i działek ROD powinni być całkowicie odcięci od toksycznych środków ochrony roślin. Przykładem w UE jest już Holandia. Ja tego nie widziałem, ale w Polsce też na boku etykiety jest napisane który środek jest dostępny dla ogrodników nieprofesjonalnych.


Tak, środki w Holandii odcięli, tylko co z nawozami, mają tak zasolone gleby, że głowa mała.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
BaRa 09:08, 17 lis 2014


Dołączył: 20 gru 2013
Posty: 295

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Ogród nie tylko bukszpanowy - część III


Jak pozbyć się tych grzybków z trawnika?
____________________
BaRa - Kamienny ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies