Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Grzyby kapeluszowe na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzyby kapeluszowe na trawniku

polaczekfx 23:32, 05 cze 2013

Dołączył: 03 cze 2013
Posty: 7
Witam a to sa moi nowi domownicy co z nimi zrobic ?? sa żółte i brazowe a nawet chyba jakiś czarny sie znalazł.

Adam11 08:33, 06 cze 2013

Dołączył: 04 cze 2013
Posty: 5
Witam, kontynuując sprawę załączam zdjęcia, może rzuci to trochę światła na sprawę
Gardenarium 14:25, 06 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
A jaką masz u siebie pogodę? Padało czy nie?

Ja tu widzę jakieś skrajne zagłodzenie i zasuszenie trawnika. Te żywe plamy zielonej murawy wskazują na to, że pod spodem masz lepszą ziemię, lepiej trzymającą wilgoć i żyźniejszą generalnie, a te suche place to brak wody i skłądników mineralnych. Przynajmniej tak widac ze zdjęcia.

)

Teraz kolejne zdjęcie



Tutaj zasuszenia nie widzę ale braki składników mineralnych, czyli:

- albo skrajnie nierówne posianie nawozu paskami, łapkami, czyli jak się rozsypało, tak zostało. Trawnik trzeba nawozić równomiernie, tak żeby nawóz spadł na każdy metr, w miarę równo.

Te zielone placki to znów lepsza gleba bo bogatsza w składniki, co trawa jak wół pokazuje

- albo różnice w zasobności gleby lub w tych miejscach gdzie była lepiej przekopana zawsze jest ładniejsza trawa. Sugeruję też brak odżywienia trawnika.

Czwarte zdjęcie



Na kawałeczku widać jakby czerwoną nitkowatość?
Jest takie miejsce na śrdoku zdjęcia prawie. Oprysk roztworem Topsinu, ale znając zachowania trawnika, jak jest dobrze i prawidłowo nawożony, żadne choroby go się nie imają...no chyba że leje jak z cebra przez 3 tygodnie

W zasadzie te zdjęcia nie są do tego wątku, a do problemów z trawnikiem, co niechybnie zrobię i przeniosę.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adam11 09:25, 10 cze 2013

Dołączył: 04 cze 2013
Posty: 5
Witam,
trawa generalnie nie mogła być przysuszona, biorąc pod uwagę opady deszczy z kilku ostatnich tygodni. Co do nawożenia - cóż, trawnik w tym roku nawoziłem dwukrotnie, po zrobieniu tych zdjęć , poprawiłem 3 raz . 3 razy trawnik był wertykulowany. Problem w tym, że mam wrażenie, że cały czas pojawiaja się ta wyschnięta trawa, więc wysnułem teorię (przy obecnym stanie wilgotności), że trawę mui atakować jakiś grzyb, pleśń albo inna choroba (w tym samym czasie pojawiło sie sporo grzybów, czego w poprzednim roku nie było). Trawnik sąsiada wygląda jakby podobnie, a generalnie mamy inną ziemię powierzchniową (nawiezioną). Spróbuję ją jeszcze intensywniej potraktować nawozem i zobaczymy
Gardenarium 16:56, 10 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Podnawoź jeszcze i rozpuść dobrze polewając deszczykiem z węża. Musi pomóc bo na mój nos to ona zagłodzona jest, albo też ma taki piach pod spodem, że cała woda ucieka gdzieś bezpowrotnie.

Bo na tych zielonych plackach to widać że nie za bardzo udało ci się ładnie i równomiernie nawozu rozsypać. Patrz jak ten nawóz spada, musi spadać równomiernie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 16:58, 10 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
polaczekfx napisał(a)
Witam a to sa moi nowi domownicy co z nimi zrobic ?? sa żółte i brazowe a nawet chyba jakiś czarny sie znalazł.



A zajrzyj na pierwszą stronę tego wątku i tam jest napisane co z nimi robić - ostatni post http://www.ogrodowisko.pl/watek/1075-grzyby-kapeluszowe-na-trawniku, poczytaj też dalej o podobnych grzybkach

Jeszcze ten post może pomóc



Musisz jednak wiedzieć, że jeśli Twój trawnik przebarwił się (jest ciemnozielony w okolicy grzybów) to już nie jest dobrze. Wygląda to brzydko i jest zaawansowany stopień. Podziemna grzybnia powoduje, że trawnik nie przyjmuje wody i staje się nieprzepuszczalny.

Usuwaj z gleby kawałki drewna pod grzybami i utrzymuj trawnik w dobrej kondycji właściwie go pielęgnując. Najlepszy sposób od wiosny to systematyczne nawożenie trawnika co trzy tygodnie i dobre podlewanie.

Poczytaj o pielęgnacji pod tagiem trawnik wszystkie artykuły http://www.ogrodowisko.pl/tag/trawnik

a przynajmniej te o pielęgnacji a wtedy więcej zrozumiesz jak postępować.

Można zastosować siarczan żelaza (3,5 grama na 1 litr wody na 1 m2 trawnika)
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Asisko_2005 23:40, 14 cze 2013


Dołączył: 10 maj 2013
Posty: 1332
U mnie też grzybki w tym roku zawitały, kosimy je, ale to nic nie daje. Jedyne pocieszenie, że pies ich nie tyka, bo tego sie baliśmy. W zasadzie nie wiedziałam , ze grzyb w trawniku to taki problem dla trawy. Będę wiec musiała jutro udać sie po preparat , ktory poleca Danusia.I tu mam pytanie, czy spryskaćc ały trawnik, czy tylko miejsca z grzybami?
____________________
http://www.ogrodowisko.pl/watek/3265-mlody-ogrodek-dyletantki
Sebek 16:19, 16 cze 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Jeśli większa część darni jest zdrowa to tylko te miejsca z grzybami, ale jeśli grzyby pokazują się prawie na całym trawniku to potraktuj środkiem całość.
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Jagg76 22:25, 31 lip 2013

Dołączył: 18 wrz 2012
Posty: 11

Informacja: Wątek został przeniesiony przez moderatora z Kłopoty - problemy z trawnikiem

Witam, mam pytanko odnośnie grzybków. Od kilku tygodni pojawiły mi się na trawniku, mimo iż są śliczne nie zamierzam ich tolerować.
Trawnik jest drugi sezon, na wiosnę był solidnie grabiony, jesienią planuje wertykulacje.
Trawnik jest za gęsto posiany przez co tworzy idealne warunki dla grzybni, zauważyłem także że pojawił się w nim mech.

Możecie pomóc w likwidacji grzybków, wcześniej ktoś polecił mi miejscowo MOGETON ale nic nie pomógł. Topsin coś da???? Liczę na pomoc z góry dziękując.
P.S. Grzybki w rzeczywistości są bardziej brązowe niż fioletowe



Sebek 23:36, 31 lip 2013


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Powyżej pisaliśmy o tych grzybach - zerknij
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies