Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Grzyby kapeluszowe na trawniku

Pokaż wątki Pokaż posty

Grzyby kapeluszowe na trawniku

toomyem 09:43, 28 maj 2013


Dołączył: 07 maj 2012
Posty: 9
U mnie też się takie żółte pojawiły w tym roku. Zauważyłem kilka dni temu. Sporo ostatnio padało, może wilgoć je pogoniła i wyrosły
____________________
malwes 20:39, 30 maj 2013


Dołączył: 25 sie 2011
Posty: 1201
U mnie ich dużo w tym roku - i małe jasne drobniutkie i brązowe drobniutkie i takie z jaśniejszym środkiem na kapeluszu...dziś wyzbierałam wszystko ale opryskałam jednak Amistarem bo już mi się nie podobały te ilości....
____________________
Pozdrawiam Gosia - zapraszam do nowo założonego ogródka tutaj Malwesowy ogródek a dla wytrwałych historia powstawania: Projekt i tworzenie
Mazan 19:53, 01 cze 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Wydaje mi się, ze piszecie o twardzioszku przydrożnym. Jeśli rozpoznacie go w atlasie grzybów - napiszcie.


Pozdrawiam, Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
Adam11 13:12, 04 cze 2013

Dołączył: 04 cze 2013
Posty: 5
Witam, czy ktoś może wie co może być przyczyną słabo rosnącej trawy z efektem jej wysychania. Nadmieniam, że ostatnia ilość opadów gwarantuje dobre nawodnienie. Stosuję również nawozy do trawników. Ostatnio zaczęły się pojawiać grzybki i jakieś plamy wyschniętej trawy wchodzące w kolor różowy (coś jak by pleśń). Jak się do tego dobrać?
Z góry dziękuję
Gardenarium 15:12, 04 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Najlepiej zamieść zdjęcie. Czy to nie wygląda czasem tak?

Zdjęcia czarcich kręgów

Mamy o nich wątek http://www.ogrodowisko.pl/watek/1766-kregi-na-trawie
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Adam11 15:47, 04 cze 2013

Dołączył: 04 cze 2013
Posty: 5
Coś w tym jest, chociaż grzyby nie rosną w kręgach. Fakt faktem jest kilka miejsc z wybujałą trawą a reszta kiepsko i dodatkowo kręgi mają lekkie zabarwienie różowe. Może to jakaś odmiana tych czarcich kręgów
Mazan 12:54, 05 cze 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Adam11, na trawnikach nigdy nie spotkałem się z jedną tylko chorobą. Tu chyba jest tak samo. Opis - lakoniczny - wskazuje na możliwość antraknozy lub czerwoną nitkowatość traw i różową plamistość trawników., ale to tylko hipotetycznie.

Pozdrawiam, Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
Gardenarium 13:57, 05 cze 2013


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kochani proszę o zamieszczanie do każdego pytania o jakimś problemie zdjęcia, żeby nam ułatwić rozpoznawanie problemów zamieszczajcie proszę zdjęcia, najlepiej ostre i dobrej jakości.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Anita1978 14:02, 05 cze 2013


Dołączył: 04 lip 2012
Posty: 5840
Adam11 napisał(a)
Witam, czy ktoś może wie co może być przyczyną słabo rosnącej trawy z efektem jej wysychania. Nadmieniam, że ostatnia ilość opadów gwarantuje dobre nawodnienie. Stosuję również nawozy do trawników. Ostatnio zaczęły się pojawiać grzybki i jakieś plamy wyschniętej trawy wchodzące w kolor różowy (coś jak by pleśń). Jak się do tego dobrać?
Z góry dziękuję


Tak bez zdjęcia trudno, ale chyba ja to miałam. Konieczny oprysk czymś grzybobójczym.
____________________
ogródek Anity
Mazan 14:39, 05 cze 2013

Dołączył: 23 wrz 2012
Posty: 4141
Witam

Popieram w całej rozciągłości. Wówczas można podać skuteczne metody zwalczania nie tylko chorób czy szkodników, ale i innych przeciwności losu. Już nie hipotetycznie,


Pozdrawiam,

Mazan - Walerek
____________________
Mazan - Walerek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies