Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Spełnione marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnione marzenia

Aurelllia 14:58, 27 paź 2020


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
Witaj
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Julka 15:05, 27 paź 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Chciałam jeszcze pokazać nasza drogę dojazdowa do domu całe 40 metrów. Chciałabym tutaj stworzyć angielska rabatę. Nie wiem czy to dobry pomysł. Może ktoś coś doradzi. Po lewej stronie mamy piękne tuje sąsiada a na dole rośnie runianka japońska. Mamy tu siatkę i myslalam żeby puścić na niej powojniki. Co sądzicie Nie mam jeszcze zdjęć ale nie ma za bardzo czego pokazywać bo runianka jeszcze malutka.
____________________
Spełnione marzenia
Julka 15:06, 27 paź 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Witaj Aurelllia. Miło, że zajrzałaś.
____________________
Spełnione marzenia
Julka 15:26, 27 paź 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Oprócz rabaty przy drodze została nam jeszcze rabata od frontu domu. W tej chwili jest tam jeden wielki bałagan i leżą tam wszystkie rzeczy potrzebne do Wykonczenia domu wiec jakis czas tak jeszcze zostanie. Jak przyjdzie czas to pstryknęły zdjęcia i będę prosiła o poradę co tam zrobić bo mam mieszane uczucia.
Z rzeczy pozostałych jeszcze w sferze marzen są jakieś dwie piękne donice przy drzwiach wejściowych do domu i tu tez prosiłabym o poradę co w nich posadzić żeby nie zmarzli i żeby było zielone przez cały rok.
____________________
Spełnione marzenia
Joku 17:49, 27 paź 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Zajrzałam do ciebie bo bardzo spodobała mi się droga dojazdowa z kamienia. Bardzo lubię takie rzeczy. Ogród masz już całkiem "spory" wiekowo bo wygląda na to że sadziłaś duże drzewa. Jeżeli sama to wszystko wymyśliłaś to gratuluję. Widać w tobie duszę wytrawnej ogrodniczki .
Masz pewnie na myśli pisząc o angielskiej rabacie ten pasek ziemi przy drewnianym ogrodzeniu. Wygląda na dość wąski. Myślę że byliny się pomieszczą. Rosną tam też już jakieś krzewy - jakie?

PS! Runianka się dość szybko rozrasta.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
deszczowymaj 18:50, 27 paź 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Cześć Julka

Witam się w Twoim wątku

Droga dojazdowa też zrobiła na mnie wrażenie , pięknie wyglądają te kamienie

Ogród zapowiada się bardzo ciekawie a już teraz jest bardzo ładnie

a zaciekawiło mnie to, co jest za drewnianym płotem ? działka sąsiada czy Wasza ? choć pewnie gdyby tam była Wasza działka to nie było by tego płotu
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Julka 20:41, 27 paź 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Dziewczyny nawet nie wiecie jak mnie cieszy ze podoba wam się nasza droga z kamienia. To było nasze jedno z marzen ale słyszymy tylko negatywne opinie, ze źle zrobiliśmy, że powinnismy „ to” zerwać itp. Mamy cały wjazd do domu taki i podjazdy do garażu. Nie mogę powiedzieć, że pomysły były całkiem takie moje bo wzorowałem się na Waszych ogrodach z ogrodowiska. W życiu kiedyś nie myślałam żeby rośliny sadzić grupami, że są jakieś piętra itp. Dlatego jestem strasznie szczęśliwa, ze takie forum jest !!
Jesli chodzi o angielską rabatę to właśnie ten wąski pasek, na tę chwile zrobiłam tam taką troszkę przechowalnię. Są tam tawuła japońskie i stipa, kilka cisów i turzyc. Chciałabym tam stworzyć taki trochę miszmasz. Runianka jest po drugiej stronie drogi, nie mogę się doczekać aż moje mikrusie sadzonki się rozrosną. Za drewnianym płotem jest działka sąsiada, nie na sprzedaż my mamy 1650 metrów i w sumie to nam wystarczy ( chyba ) droga dojazdowa jest tylko do naszego domku.
W wolnej chwili wrzucę zdjęcia miejsc, których nie jestem pewna i poprosze pięknie o porady. Napewno marzy mi się coś przed bramą wjazdową, myślałam może o donicy i w niej coś tylko no właśnie co?? Taki mały ten mój przedogródek ale chciałabym żeby był ładny.

.img size=640x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/213/2135622/original.jpeg[/img] img size=640x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/213/2135620/original.jpeg[/img]
____________________
Spełnione marzenia
Julka 20:43, 27 paź 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Kurczę trochę bałagan robię z tym wystawianiem zdjęć i tekstem. Muszę ogarnąć jak to robić żeby zdjęcia były osobno i tekst osobno. Z góry przepraszam jeśli kogoś to razi.
____________________
Spełnione marzenia
Anda 21:35, 27 paź 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Witaj Śliczna droga wjazdowa i dom rownież bardzo ładny.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Joku 21:38, 27 paź 2020


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12093
Tekst nie musi być osobno, mnie pasuje jak zdjęcie jest opisane. Wiadomo o co chodzi. Widzę że ładny dom drewniany, fajna brama i murek z cegły. Będzie klimatycznie. Jeżeli planujesz sadzić jakieś krzewy na tej rabacie to sprawdzaj w opisach jaką wielkość docelowo osiągają. Kupuje się małe rośliny a po 3 - 4 latach już nie mieszczą się w przewidzianych dla nich miejscach. Pozostaje ciągłe cięcie.
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies