Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Spełnione marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnione marzenia

Basieksp 16:28, 04 lis 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10198
Fajne zakupy jaką trawę kupiłaś, zastanawiałam się czy jeszcze skusić się na sadzenie trawy czy poczekać do wiosny, jedna posadzona miesiąc temu mi wypadła przez mojego piesia "pomocnika," trochę moja wina bo kopałam razem z nią i ona teraz sama też próbuję kopać,
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Julka 18:46, 04 lis 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Basieksp napisał(a)
Fajne zakupy jaką trawę kupiłaś, zastanawiałam się czy jeszcze skusić się na sadzenie trawy czy poczekać do wiosny, jedna posadzona miesiąc temu mi wypadła przez mojego piesia "pomocnika," trochę moja wina bo kopałam razem z nią i ona teraz sama też próbuję kopać,


Kupiłam trawkę rozplenicę hameln gold. Jutro jadę wszystko wsadzić. Kilka dni temu sądziłam też inne trawki. Próbuj jeszcze jest fajnie ciepło to powinna się zdążyć ukorzenić zwłaszcza jak kupisz w doniczce.

Pozdrawiam i miło, że do mnie zajrzałaś ☺️
____________________
Spełnione marzenia
Julka 14:59, 05 lis 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Korzystając z pięknej dziś pogody pojechałam na działeczkę i wsadzilam krokuski i szafirki
Przy okazji nacieszyłam oczy piękną pastellą, która mimo listopada wciąż kwitnie i ma jeszcze pączki, tak samo lawenda i jeżówki, śliwy pissardi trzymają jeszcze piękne listki, umbry zaczęły się przebarwiać a mój ukochany buk aż płonie z daleka!!
img size=360x480]https://www.ogrodowisko.pl/uploads/p/213/2138851/original.jpeg[/img]
____________________
Spełnione marzenia
AgataM 15:16, 05 lis 2020


Dołączył: 19 gru 2017
Posty: 4904
Witaj Aż trudno uwierzyć, że Twój piękny ogród jest taki młody... Bardzo podobają mi się u Ciebie między innymi gaik brzozowy, duże drzewa i konsekwencja, której u mnie brak
Pozdrawiam cieplutko
____________________
AgataM Przedziwny Ogród
Julka 16:18, 05 lis 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
AgataM napisał(a)
Witaj Aż trudno uwierzyć, że Twój piękny ogród jest taki młody... Bardzo podobają mi się u Ciebie między innymi gaik brzozowy, duże drzewa i konsekwencja, której u mnie brak
Pozdrawiam cieplutko


Dziękuje ☺️ Tak, ogród młody, niektórzy dziwnie patrzyli na mnie bo nawet jeszcze nie mieliśmy fundamentów a ja sadziłam szmaragdy i brzózki. Na szczęścia mam wyrozumiałego męża hihi. Zagajnik brzozowy zwalony oczywiście z ogrodowiska, duże drzewa to pomysł mojego męża a jeśli chodzi o konsekwencję to uwierz mi łatwo nie było .... jeszcze pod koniec ciąży ( w sierpniu) przesadzałam roślinki

Pozdrawiam i lecę pooglądać Twój ogród
____________________
Spełnione marzenia
Julka 13:59, 07 lis 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Przed bramą wjazdową posadzilismy szmaragdy bo tak smutno było i łyso. Niestety sąsiad ma trochę bałagan u siebie i trzeba było to troszkę zasłonić . Posadziłam tez poziomeczki w naszym małym warzywniku, mam nadzieje ze w przyszłym roku będzie co poskubać. Chce jeszcze posadzić maliny bo nasze dzieci je uwielbiają, pytanie jak to zrobić żeby ładnie wyglądały ?? Nie wiem czy zrobić jakieś podpory żeby się po nich pięły ??
Miłego weekendu
____________________
Spełnione marzenia
Julka 11:36, 10 lis 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
Mam pytanie od sobie naszego pięknego Buka. Czy to normalne ze zrzuca liście na zimę. Byłam pewna ze raczej liście zostaną zaschnięte az do wiosny. Czy to ze opadają może być dlatego ze on był taki duży przesadzany ??? Na zdjęciu widać jaz na czubku już cześć liści spadła. Dzisiaj jest już bardziej łysy ale nie mam zdjęcia
____________________
Spełnione marzenia
ElzbietaFranka 00:12, 14 lis 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13854
Na pierwszej focie z 7.10 brama wjazdowa to za tą bramą jest dopiero twoja działka tak. A ta bita droga przed bramą to też twoja czy jakaś wspolna. Dojazdowa.
Ładne gęste szmaragdy posadziłas będzie pięknie.

Odnośnie buka u mnie liście nie opadają u tych zwyklych. On tam gdzieś rósł że go przesadzalas? Poczekaj do przyszłego roku. Moje też na początku liście gubiły a teraz wiosna muszę grabiami oczepywac albo dosłownie grabić tak mocno się trzymają. W zeszłym roku liście z poprzedniego roku gubiły jesienią. Więc nie wiem co lepsze.

Widzę dużego kamiora masz co z nim zrobisz.

Pozdrawiam
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Julka 09:41, 14 lis 2020


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 530
ElzbietaFranka napisał(a)
Na pierwszej focie z 7.10 brama wjazdowa to za tą bramą jest dopiero twoja działka tak. A ta bita droga przed bramą to też twoja czy jakaś wspolna. Dojazdowa.
Ładne gęste szmaragdy posadziłas będzie pięknie.

Odnośnie buka u mnie liście nie opadają u tych zwyklych. On tam gdzieś rósł że go przesadzalas? Poczekaj do przyszłego roku. Moje też na początku liście gubiły a teraz wiosna muszę grabiami oczepywac albo dosłownie grabić tak mocno się trzymają. W zeszłym roku liście z poprzedniego roku gubiły jesienią. Więc nie wiem co lepsze.

Widzę dużego kamiora masz co z nim zrobisz.

Pozdrawiam[/quote
Nasza droga jest od samego początku czyli przed bramą wjazdową już się zaczyna, cofnęliśmy ją o 10 metrów żeby można było autem stanąć. Jest tylko nasza . Szmaragdy faktycznie udało się nam kupić piękne. Nie mogę się doczekać kiedy to wszystko podrośnie. Jeśli chodzi o Buka to on był kupiony w szkółce która zajmuje się przesądzeniem dużych drzew. Przyjechała specjalna maszyna która wykopała go z wielką bryłą korzeniową ( załączam fotkę )
Może on faktycznie zrzuca liście w tym roku bo musi się zaaklimatyzować u nas. Dawno nie byłam na działce i nie wiem jak dzisiaj wygląda. Zobaczymy co z tego będzie, ogólnie zależało nam żeby on nie gubił liści bo mial zasłonić brzydką wieżę z nadajnikami która jest niestety niedaleko naszego domu i widać ją z salonu ...
Kamień wykopaliśmy kiedy robili nam drogę dojazdową, nie mam na niego pomysłu, myśleliśmy żeby go wywalić ale może to zły pomysł . ?? Może jakieś propozycje co z gagatkiem zrobić ?

Pozdrawiam serdecznie
____________________
Spełnione marzenia
Fuksja 09:36, 19 lis 2020


Dołączył: 01 lip 2013
Posty: 393
Oj pięknie już u Ciebie a co dopiero za kilka lat. Droga świetna, brama cudo i jeszcze ten dom.....wow.
____________________
pozdrawiam,Ania
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies