Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Spełnione marzenia

Pokaż wątki Pokaż posty

Spełnione marzenia

Julka 18:24, 01 lut 2021


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 501
inka74 napisał(a)
Przepiękny dom macie z bali i super drogę, i bramę. Pięknie zgrywa się wszystko ze sobą. Bardzo mi się podobają. Dobrze, że ogród już w trakcie budowy ogarniałaś. To co do tej pory zrobiłaś jest imponujące.

Buk cudny. Piękna pamiątka będzie. Wiesz, że to kiedyś będzie potężne drzewo )) dużo, dużo większe jak teraz. Do 30-40 metrów wysokości czyli taki spory wieżowiec i kilkanaście metrów szerokości. Na szczęście dobrze reaguje na cięcie, ale niekontrolowany dosyć szybko wyjdzie za ogrodzenie i będzie z koroną u sąsiadów za płotem, i w sośnie, i nad trawnikiem... Dobrze by było już teraz pomyśleć o jego regularnym cięciu korygującym, jeżeli chciałabyś, aby miał trochę mniejsze rozmiary.

Mam wrażenie patrząc na zdjęcia, że trochę za gęsto są posadzone drzewa w stosunku do siebie. I Pissardi (bo to chyba one) i brzozy. Brzozy Doorenbos korony docelowo mają do 5-7 metrów szerokości, nawet w gęstym zagajniku powinny mieć min. ze 2,5-3,5 metra odległości między sobą. Dziewczyny różnie je sadzą. Im gęściej są sadzone tym góra z czasem też będzie bardziej na siebie zachodzić, zlewać się z sobą a korzenie pod spodem utrudnią sadzenie innych roślin, zabiorą wodę i składniki pokarmowe. Brzozy gęsto posadzone pójdą z czasem mocno w górę a dorastają do 10 metrów.

Jak chcesz, aby były odstępy między drzewami, szczególnie typu Pissardi to te odległości muszą być większe, takie jak docelowa wielkość korony danego drzewa + planowany odstęp. Czyli jeżeli korona osiąga 3 metry to drzewa, aby się kiedyś ze sobą nie stykały sadzisz w odległości 3,5 lub więcej metrów licząc między ich pniami.

Jedna uwaga techniczna, może się przyda - jak wstawiasz zdjęcia i nie chcesz, aby były w jednej linijce z tekstem to przed wstawieniem zdjęcia daj ENTER z klawiatury czyli przejście sztywne do następnej linijki i dopiero wtedy dodaj do postu zdjęcie. Jak piszesz post i wstawiasz od razu zdjęcie zawsze się będzie pokazywało ono takie przesunięte a nie wyśrodkowane do lewej strony wpisu.


W jednym poście wstawiamy do 4 zdjęć, nie jest ważne czy pionowe czy poziome. Pkt 8 regulaminu forum.

Powodzenia, kibicuję i jeśli pozwolisz będę zaglądać bo urzekł mnie dom i droga



Bardzo dziękuje za miłe słowa. Staraliśmy się żeby wszystko ze sobą „ gadało”. Na szczęście mamy z mężem podobne gusty, to powoduje, że budowanie staje się łatwiejsze Szczerze mówiąc to trochę się boje czy nie za ciasno wszytsko posadziłam, ogólnie chodziło mi o to, żeby w miejscach gdzie mam w domu wielkie okna i widzą domy sąsiadów rosło coś wysokiego i gęstego żeby przysłonić widok. Zobaczymy co to będzie za kilka lat. Jesteśmy nastawieni na to, że coś tam trzeba będzie przyciąga tu czy tam. Sosna i buk przyjechały już dość duże i mają za zadanie zasłonić nieszczęsną wieżę z nadajnikami. Brzozy mam co 2,5 metra od siebie. Chciałam żeby się dotykały koronami w przyszłości. Wiem że to pijuski, mam tam gęsto rozłożone nawadnianie plus jeszcze rura dodatkowa gdyby się w zbiorniku na deszczówkę przelało, mam nadzieje ze będzie to tak działało jak dobie wymyśleliśmy.

Zapraszam do mnie oczywiście! Jest mi bardzo miło . Czekam na wiosnę jak pewnie każdy tutaj. Mam posadzonych mnóstwo krokusów, narcyzów, szafirków tulipanów i nie mogę się doczekać kiedy zobaczę je wynurzające się do słońca. Pozdrawiam
____________________
Spełnione marzenia
Julka 18:27, 01 lut 2021


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 501
MiluniaB napisał(a)
Witaj. Przyłączam się do grona podziwiających wjazd i odjazd - fajnie kamienie się prezentują
Jak zakończyła się sprawa z cisami?


Witam. Dziękuje. Cisy zostały. Rosną sobie na rabacie. Synuś nie dał mi ich odesłać. Jeśli chodzi o kamienie to bardzo się cieszę że się podobają bo jak je kładliśmy to wiele osób pukało się w głowę że takie byle co kładziemy a nam się takie badziewie właśnie marzyli. Pozdrawiam i zapraszam
____________________
Spełnione marzenia
inka74 15:34, 19 lut 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14877
Wszyscy wiosny czekamy... u mnie śniegu jeszcze całe mnóstwo. I zimno, na minusie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Julka 17:10, 19 lut 2021


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 501
inka74 napisał(a)
Wszyscy wiosny czekamy... u mnie śniegu jeszcze całe mnóstwo. I zimno, na minusie.

U NAS JUŻ na plusie, śnieg prawie cały zniknął, a na przyszły tydzień zapowiadają ponad 10 stopni... już tak się tęskni za pracą w rabatkach ! Ja nie mogę się doczekać cebulowych, co mi tam wzejdzie, posadziłam pierwszy raz w zyciu i to z 800 sztuk hi hi jak chociaż połowa się pokaże to będzie radość,
____________________
Spełnione marzenia
Aurelllia 17:18, 19 lut 2021


Dołączył: 07 lut 2017
Posty: 6092
U mnie śnieg jeszcze leży, ale czekam na przyszły tydzień kiedy to ma być na plusie i będzie można w końcu ruszyć trochę do ogrodu
Też na cebulowe już bardzo czekam i przebieram nogami
____________________
Aurelia Ogrodowe kreacje, Wizytówka
Julka 12:41, 20 lut 2021


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 501
Muszę się oddzielić z Wami moją radością!! Byłam przed chwilą na budowie i zrobiłam sobie obchód po naszym poletku i moim oczom ukazał się jeden z piękniejszych widoków!!! Moje krokuski i żonkile wychodzą !! Juhuuu
____________________
Spełnione marzenia
MiluniaB 14:05, 20 lut 2021


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3385
Super U mnie też kilka widać
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Julka 14:56, 20 lut 2021


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 501
MiluniaB napisał(a)
Super U mnie też kilka widać


Niesamowita radość! Pozdrawiam
____________________
Spełnione marzenia
Alija 16:04, 20 lut 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8484
Uwielbiam tak szukać wyrastających roślinek, to wielka przyjemność, ogromnie cieszy każdy listek. U nas niestety jeszcze wszystko pod śniegiem, więc musimy parę dni poczekać (mam nadzieję, ze nie dłużej).
Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Julka 22:10, 20 lut 2021


Dołączył: 27 paź 2020
Posty: 501
Alija napisał(a)
Uwielbiam tak szukać wyrastających roślinek, to wielka przyjemność, ogromnie cieszy każdy listek. U nas niestety jeszcze wszystko pod śniegiem, więc musimy parę dni poczekać (mam nadzieję, ze nie dłużej).
Pozdrawiam!


Tak, to cudne zajęcie. U mnie właściwie to dopiero poczàtki.. niby mieszkałam prawie całe życie w różnych domach ale prawdziwy SWÓJ ogród mam dopiero teraz . Mam nadzieje ze wszyscy szybko się doczekamy ciepłych dni.

Pozdrawiam
____________________
Spełnione marzenia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies