Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pomysł na... Przedogródek!

Pokaż wątki Pokaż posty

Pomysł na... Przedogródek!

Anda 09:32, 20 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Jaką wysokość ma taras?
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
LIDKA 09:41, 20 mar 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Kaha565 napisał(a)
Lidka z Sulechowa to będziesz miała kawałek, bo chodzi o Kożuchów. Jescze w Świdnicy jest plantacja ale tam same duże 80-100 cm. Też chcesz u siebie kulki?

Agatorek super! Dajesz nadzieję bo jakoś rozplecenie mi najbardziej tam pasuja.

Kasiu z traw to jedynie rozplecenie tam widzę, chyba że coś z bylin, krzewów....


Tak chce kulki. ak znajdę u mnie w okolicy odpowiednie cisy to kupię ale bukszpan mnie korci.
Na mojej wsi nie ma bukszpanów na ogrodach to może ćma się nie zleci?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kaha565 09:50, 20 mar 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Ewa taras ma wysokość 60-90 cm. Działka idzie lekko ze spadkiem
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Anda 09:56, 20 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Kaha565 napisał(a)
Ewa taras ma wysokość 60-90 cm. Działka idzie lekko ze spadkiem


To możesz sadzić proso. Bardzo dekoracyjna trawa Albo Andropogon scoparius, Eragrostis trichodes Stipa capillata.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Kaha565 10:10, 20 mar 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
A coś innego, nie z traw ?
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Anda 10:23, 20 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Baptisia jest świetna

https://ogrodowapasja.blog/2018/04/19/baptysja-blekitna-baptisia-australis-uprawa/

Musiałabyś skonkretyzować, czego dokładnie chcesz, bo jest bardzo dużo bylin, które lubią słońce i suchość. Ja się tu opiszę bez opamiętania, a potem napiszesz, że nie bo coś tam



____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
LIDKA 10:38, 20 mar 2021


Dołączył: 14 sty 2021
Posty: 7039
Kaha565 napisał(a)
Lidka z Sulechowa to będziesz miała kawałek, bo chodzi o Kożuchów. Jescze w Świdnicy jest plantacja ale tam same duże 80-100 cm. Też chcesz u siebie kulki?

Agatorek super! Dajesz nadzieję bo jakoś rozplecnice mi najbardziej tam pasuja.

Kasiu z traw to jedynie rozplecnice tam widzę, chyba że coś z bylin, krzewów....[/quote

Kasia a te plantacje obie to jakie stronki mają?
____________________
Lidka , lubuskie gdzieś pod Zieloną Górą Glina i zielsko na Diamentowej
Kaha565 12:00, 20 mar 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 226
Lidka wiesz co to są takie prywatne uprawy bukszpanu. Ja znalazłam na olx. Wpisz bukszpan Zielona Góra +50 km i wyskoczy Ci Kożuchów i Świdnica.

Ewa a jakbyn wymieniła ziemię na nieco zyzniejsza? Te rozplecnice tak mi się podobają że chciałabym je mieć w swoim ogrodzie. Ale wiadomo nic na siłę...
____________________
Kasia Pomysł na... Przedogródek!
Anda 19:44, 20 mar 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33367
Nie wymieniaj ziemi, tylko postaraj się o kompost i w ten sposób ulepsz glebę
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Efffa 23:44, 20 mar 2021


Dołączył: 11 cze 2014
Posty: 3530


Ewa a jakbyn wymieniła ziemię na nieco zyzniejsza? Te rozplecnice tak mi się podobają że chciałabym je mieć w swoim ogrodzie. Ale wiadomo nic na siłę...

Nie zastanawiaj się, tylko sadź rozplenice.Do tego może rozchodniki te zielone? białe?(zaraz sobie przypomnę odmianę) i przetaczniki albo werbena.?
____________________
Ewelina Odcienie zieleni 2
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies