Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Kaszubskie piaski

Pokaż wątki Pokaż posty

Kaszubskie piaski

Basieksp 12:59, 07 gru 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
Skoro mówisz, że i u Ciebie będzie pięknie to napewno tak będzie a teraz napewno jest smacznie, no jak patrzę na te borówki robi się apetycznie ja u siebie miałam mało owoców borówek i na dodatek nasz piesio zjada wszystko, ostatnio próbowała rokitnik bo tylko to zostało na krzaczkach
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Rumianka 18:54, 07 gru 2020


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
U mnie natomiast owoce borówek, regularnie zjadają kosy...na 10 krzaczków, co prawda niedużych, udało mi się załapać może na 4 owocki...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Bee 19:08, 07 gru 2020


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 255
Rumianko, trzeba zakładać siatki kiedy owoce zaczynają się przebarwiać. Ptaki zawsze budzą się wcześniej

Basiu a dlaczego miałaś mało owoców?
____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Basieksp 20:34, 07 gru 2020


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10165
Chyba trochę źle były cięte, w tym roku wypuściły nowe pędy, myślę że na nich będzie więcej owoców, no i gleba u nas ciężka musimy specjalną pod borówki stosować, a poza tym to mieliśmy plagę szpaków
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
vts 19:16, 18 gru 2020


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 43
Witaj Beato,
ja na Kaszubach mieszkam na stałe, mój ogród to glina więc też ciężko. Wiosną ruszysz z ogrodem i będą widoczne rezultaty które cieszą bardzo. Dziewczyny z ogrodowiska doradzą mają ogromną wiedzę i doświadczenie. Znalazłam na moim ulubionym blogu ogród na piaskach w sosnowym lesie i pomyślałam o Twoich zmaganiach http://podmiejskiogrodek.pl/2020/12/18/ogrody-w-sosnowym-lesie/
powodzenia, pozdrawiam Lila
____________________
marba 11:57, 22 lut 2021


Dołączył: 09 wrz 2015
Posty: 3230
Bee napisał(a)


U mnie nie ma trawnika. Jest naturalna murawa składająca się z jastrzębca, mchów, perzu i różnych traw, których nie potrafię zidentyfikować. To całe towarzystwo jest koszone najczęściej kosą spalinową.

Brak trawnika i zdanie się na naturę jest po części świadomą decyzją a po części efektem braku czasu.

Obserwuję walkę o trawnik na sąsiedniej działce, te hektolitry bezsensownie lanej wody, wylewanie różnych śmierdzących odstraszaczy na nornice i krety i nie chcę tego u siebie. A efektem jest miejski trawnik nie pasujący moim zdaniem do charakteru okolicy.


Witaj, Beatko. Mam dokładnie taki sam "trawnik" i póki co nie zamierzam go zmieniać. Nawet jak wyschnie w czasie suszy to i tak błyskawicznie się sam regeneruje po najbliższym deszczu. I masz rację, że taka naturalna murawa lepiej wpisuje się w otoczenie, jeśli ogród i okolica też są naturalne.
Zaznaczam Twój wątek do obserwowania, trzymam kciuki za jego powstawanie.
____________________
Basia Wśród brzóz i dębów
Bee 12:00, 16 cze 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 255


Witajcie po zimowej przerwie. Kaszubskie piaski spały snem zimowym a ja tęskniłam za wiosną i wyjazdami na działkę. Dopiero od maja były warunki na weekendowe ogrodowanie.

Parę mgnień wiosny:







____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Bee 12:07, 16 cze 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 255
Kwitnące borówki. Mam jedną odmianę z ciekawymi kwiatami.





____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Bee 12:26, 16 cze 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 255
Wiosną sadziłam hosty, epimedium i pierwiosnki na rabacie półcienistej.
Pierwiosnki wolą wilgotne gleby ale może dadzą radę i na piasku? Podsypałam im trochę hydrożelu w korzenie.
Hosty na razie w donicach aby nornice się nimi nie częstowały.





Rabata przy płocie, nieśmiało zwana angielską, powoli zarasta. Niestety chwastami również
Trochę jej brakuje koloru wiosną. Trzeba będzie upolować czosnki jesienią i może więcej kocimiętki.




____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Bee 09:19, 21 cze 2021


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 255
Uwielbiam kwitnący żywopłot, uwijają się przy nim wszystkie owady z okolicy.



Już za chwileczkę, już za momencik... Będą owocowe żniwa.





Pismo obrazkowe na starym pniu.

____________________
Beata Kaszubskie piaski Wizytówka - Kaszubskie piaski
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies