Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

Johanka77 20:13, 10 lip 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
U mnie w lesie też były róże.
Wycięte przy budowie dziś widziałam, odbiły

Róże lubią las
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
April 06:51, 11 lip 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Kasya napisał(a)

I niezły wyczyn
Jednak sporo tych roz i całkiem niezłe kwitną


Kasiu, niby sporo ale na takim areale wcale ich nie widać. No może sama różanka, bo tam największe zagęszczenie i Lykkefund na wejściu jak kwitnie. Poza tym, wtapiają się w krajobraz.
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 06:53, 11 lip 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
ElzbietaFranka napisał(a)




Sto róż to duże stado też mam ok 70 szt. U mnie nie wiem czy leoszybpisch czy glina. Dwa sztychy łopata pod spodem glina. Woda nie wsiąka mam zrobiona wewnętrzna melioracje i 3 studnie chłonne.
Przy wczorajszych i nocnych deszczach ml okro jak diabli.
Dla róż nie dobra pogoda raz upał potem ulewy. Taki los ogrodnika
Też lubię grzebać w ziemi wtedy odpoczywam.

Pozdrawiam


U ciebie za mokro, u mnie za sucho.... ech brak równowagi w przyrodzie, tak źle i tak niedobrze
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:01, 11 lip 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Kasia_CS napisał(a)
Róże tam glinę lubią, akurat te najpiękniejsze forumowe egzemplarze widuje u osób z gliniastą glebą.

Aprilku, ja się garnę bardzo do Ciebie kochana, w końcu dotrę-z brzuchem czy bez


Też tak myślę że glina najlepsza dla róż. U mnie niestety piasek więc muszę się cieszyć że w ogóle cokolwiek kwiatów pokazują. Nie mam napinki. Wiem że róże to twoje faworyty ale ja swoich nie traktuję specjalnie. Cieszę się jak kwitną, jak nie kwitną to nie płaczę, trudno się mówi.

Kasiu, wiem, wiem że chcesz przyjechać, nic na siłę Ale jakby co, to w tym tygodniu jestem w domu wtorek-czwartek, praca zdalna. A od 19 mam urlop i pierwszy tydzień też na pewno w domu, bo mam chorą teściową pod opieką.
Jak nie dasz rady, to potem, jak się ogarniesz z wózkiem i całą resztą, to wycieczka do lasu też może być przyjemna
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:05, 11 lip 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Johanka77 napisał(a)
U mnie w lesie też były róże.
Wycięte przy budowie dziś widziałam, odbiły

Róże lubią las


Pewnie jakieś rugosy? One pancerne. Posadziłam na mojej suchej górce gdzie nic nie chce rosnąć i dają radę. Choć uświadomiłaś mi że w tym sezonie jeszcze nie byłam w tej części działki. Muszę je obejrzeć.
Widziałam okna wstawione, brawo. No i paproć nie daje za wygraną Może ją polub?

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 07:15, 11 lip 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Wczoraj był super dzień do prac. Chciałam posadzić sanguisorba Lilac Squirrel, którego po trzech latach poszukiwań udało mi się nabyć za koszmarne pieniądze. No i posadziłam, robiąc przy tym małą rewolucję na rabacie północnej. Przesadziłam dwie seslerie, przesunęłam o pół metra andropogona-oby przeżył, przesadziłam bodziszki magnificum, ożanki, potentilę, pysznogłówki, wilczomlecz i przetaczniki siwe. Wykopałam różę Jacqueline du pre, która padła po zimie. Mam nadzieję że to wszystko przeżyje bo urobiłam się tak że nie mam dziś siły wstać. A wszystko dla posadzenia jednej doniczki
Muszę się zebrać w sobie bo mam w planach super wycieczkę do ogrodu Ursy To ogród wzorcowy dla moich cienistych rabat
____________________
April April podbija las Mazowsze
Helen 07:29, 11 lip 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8395
W takim razie czekamy na fotorelację. Przyjemności.
____________________
Helen - Hortensjowo
April 08:16, 11 lip 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10407
Jeszcze parę fotek z prac i jadę

Mój pomocnik zdecydowanie nie ułatwiał mi zadania. Rejtanem się kładł i mówił że te trawy tam powinny zostać




Zdjęcia blade, bo rano nie ma tam słońca, a wczoraj byłam zbyt padnięta żeby pocić "po"


Przełamany rząd seslerii, wykopałam co drugą żeby nadać lekkości




Sanquisorba Lilac Squirrel obok fioletowego rozchodnika Karfunkelstein
Jak zakwitnie będzie cudo.
Później może uda mi się lepsze fotki zrobić. Choć na telefonie wyglądają fajnie, bardzo tracą na jakości po wstawieniu.

____________________
April April podbija las Mazowsze
Kasya 09:06, 11 lip 2021


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42624
Nabyłam go w zeszłym roku ale mam trochę mieszane uczucia bo te jego kwiatostany takie trochę hmm…. bazarowe
No ale o naturze tak się nie powinno mówić
Ale jest takim przepychem ze im spokojniej wokół tym lepiej
I zaczyna właśnie kwitnąć… no napewno nie da się go nie zauważyć
Będzie ci gwiazdorzył na rabacie
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Gosiek33 10:54, 11 lip 2021


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Rejtan nie pomógł

Podoba mi się teraz
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies