Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » April podbija las...

Pokaż wątki Pokaż posty

April podbija las...

anabuko1 16:18, 28 sty 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23475
April napisał(a)


Miłko witaj. Od lat jestem cichcem u Ciebie. Pamiętam jak odwiedzałaś Bukszpanowy. Fajnie że doświadczone ogrodniczki zostają i dzielą się wiedzą. Szkoda mi wielu wątków które po osiągnięciu dojrzałości, zasypiają na długo lub na zawsze.
Lubisz kotki, to Cię nimi pomęczę Niestety niezbyt ostre ale jedno z moich ulubionych




No są te twoje piękne puchate kotki
Widok na Las i ja podziwiałam i podziwiam dalej
A trawy brązowe w minionym roku też miałaś ?/
Pamiętam cudne je miałaś
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Catalinasdiary 09:00, 29 sty 2021


Dołączył: 05 lip 2016
Posty: 1120
Witaj Jolu! Ale się cieszę że założyłaś wątek. Czekam na więcej zdjęć, nowe plany na ten sezon i realizacje
____________________
Kasia Podmiejski ogród Cataliny Mazowsze
Margerytka40 09:34, 29 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kochana czapki z głów za walkę z terenem. Cudowne miejsce tworzysz. Aż wierzyć się nie chce, że suma sumarum w lesie można zrobić takie cudeńka. Właśnie chyba przestanę marudzić na moje 5 sosen. Tobie się udało to i ja dam radę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mysza 10:12, 29 sty 2021


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 5807
Fajnie, że jesteś
Ogród przecudowny z tymi drzewami, daje niesamowity klimat.
Taras ...ach...tylko powzdycham.
Napisz czy koty znoszą Ci myszy? Nasze ciągle przynoszą zdobycze i niestety chyba zrezygnujemy z drewna na tarasie.
____________________
Gosia
April 11:50, 29 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Szanowni Goście, wybaczcie że nie wszystkich jeszcze odwiedziłam w Waszych wątkach. Nie spodziewałam się aż tak dużej frekwencji
Proszę więc o cierpliwość, postaram się sprostać zadaniom.

Najpierw ogarnę odpowiedzi tutaj

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 11:52, 29 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
inka74 napisał(a)
i ty mówisz, że robisz kiepskie zdjęcia...
to jest bajeczne!!!


Inka, cieszę się że ci się podoba. Zdjęcia robię telefonem, więc ani wystarczającej ostrości ani głębi nie można oczekiwać.

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:12, 29 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Helen napisał(a)
Jola, jak dobrze że wreszcie założyłaś wątek. Zaznaczam do podglądania, ślicznie masz O tarasie nie wspomnę, zazdro


Helen witaj. Taras był naszym marzeniem. Był wprawdzie już taras betonowy ale jakoś tak ciasno było. Jak rozłożyłam duży stół to bałam się że mi goście z krzesłami spadną na trawę. Zaplanowaliśmy więc drugie tyle z drewna. Potem stwierdziłam że ciężko myje się okna z gruntu, więc doszedł kawałek wzdłuż domu. Ale to wyglądało głupio więc dociągnęliśmy do końca ściany domu. W ten sposób czystą stopą można było okrążyć cały budynek. Ale znów, dwadzieścia metrów tarasu to tak nieproporcjonalnie długi tramwaj się zrobił. Więc przełamaliśmy małym pomościkiem na środku, prowadzącym w stronę ogrodu.
Zrobił się z tego ogromniasty taras. Jednak nie żałuję. Jest niezwykle funkcjonalny i w fajny sposób łączy dom z ogrodem.
To była najlepsza nasza decyzja ostatnich lat.



____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:19, 29 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
agata19762 napisał(a)
Piękny ogród tworzysz
widać ogrom pracy, cudowne efekty, bardzo mi się podoba
super, że założyłaś wątek i chcesz dzielić się z nami swoimi osiągnięciami.
Cieplutko pozdrawiam


Długo się broniłam, długo myślałam że nie ma co pokazywać. Miałam długie chwile zwątpienia i nawet zdjęć nie robiłam. Ale to "zamknięcie w domu" udowodniło mi że jestem zwierzęciem stadnym i chcę się podzielić chociaż częścią mojego życia Goście nie mogli przyjechać do ogrodu, to musiałam z ogrodem "wyjść" do Gości

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:26, 29 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Magleska napisał(a)
Witam się pięknie super ,że założyłaś wątek ,bo do tej pory tylko wyrywki widziałam u innych dziewczyn
będę zaglądać ,bo masz przepięknie
Miłego wieczoru


Cześć, Twój wątek też mam w obserwowanych
Lubisz przetacznik siwy? Pasowałby u ciebie.

____________________
April April podbija las Mazowsze
April 12:30, 29 sty 2021


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10120
Mgduska napisał(a)


Zapytałam, bo też mam trudną ziemię - nie wiem, czy nie gorszą, bo miejscami używałam kilofa, żeby zrobić miejsce na roślinkę - glina plus kamienie. Jak mężaty przygotowywał miejsce pod szklarnię, byłam pewna, że musieliśmy trafić na starożytny trakt, bo kurka niemożliwe, żeby w jednym miejscu leżało tyle kamieni I właściwie mam jedną rabatę, która ma w całości nową ziemię, reszta też robiona po kawałku. A wiórki - tak, czynią cuda I ziemia liściowa, zamierzam nią uzdatnia kolejne połacie


Wiesz co, to ja chyba wolę moje piaski i korzenie sosen niż pracę jak w kopalni.
A ziemi liściowej nie mam z czego zrobić. U mnie tylko igły, igły i trochę liści dębowych. Namiętnie dosadzam drzewa liściaste. Ale zanim będą miały wpływ na tak zwaną glebę u mnie to będę na emeryturze.

A szklarnię podziwiałam. Szkoda że mój eM zupełnie się nie nadaje do tego typu prac.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies