Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

Szymka 17:20, 20 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Tak mnie pochłonęły te prace kronikarskie,że nie zauważyłam gości.
Odpowiadając, tak wszystko co jest na mojej działce poza domkiem i ogrodzeniem zrobiłam sama. Podczas murowania cegieł wokół oczka pierwszy i ostatni raz używałam poziomicy. Cała reszta jest na oko
Przywiozłam kiedyś męża do pomocy ale nie wytrzymał tempa
Mam wolny zawód więc od rana do wieczora pracowałam na działce , a w nocy zarabiałam na chleb
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 17:30, 20 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
W 2018 roku w końcu wysiałam trawę wokół oczka. Od razu inaczej
Odwiedziłam też szkółkę miskantów w Rykach i przesadziłam z ilością traw, co będzie widoczne w 2019 roku.
Kontunuowałam kolekcjonowanie róż i hortensji.






























Powstało też nowe oczko dla żab w cienistym zakątku.

____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Rumianka 17:31, 20 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Witaj Szymka...Po obejrzeniu Twoich cudownych poczynań ogrodowych powinnaś być Szybka, a nie Szymka skoro nawet eMuś nie wytrzymał tempa... W ogrodzie jest tak klimatycznie, że ach.... no tylko się zachwycać. Fajnie, że dołączyłaś do naszego grona...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Margerytka40 17:34, 20 lut 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Witam się i ja. Piękne miejsce tworzysz. Szacunku za zapał i umiejętności. Będę podglądać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Szymka 17:44, 20 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Bardzo się cieszę, że zaglądacie . Nigdzie wcześniej nie pokazywałam swojej działki. Widzieli ją tylko najbliżsi znajomi i działkowicze. Nigdy nie miałam na to czasu.
W poprzednich cieplejszych latach już w lutym zaczynałam sezon.

Edit: skłamałam moje początki działkowe można zobaczyć na jednym forum gdzie bywałam kiedy uprawiałam rośliny balkonowe i parapetowe.
Od czasu kiedy mam działkę doniczek było coraz mniej , a w skrzynkach balkonowych zamieszkały koty









____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
HannaR 17:54, 20 lut 2021


Dołączył: 09 cze 2013
Posty: 1446
Oczko - rewelacja!

____________________
Hania: Okno na ogród... Ucieczka na wieś
Szymka 18:17, 20 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Idąc dalej.
W 2019 roku poza dokupowaniem roślin i wpychaniem ich w puste miejsca głównie zajmowałam się domkiem.
Zaczęłam już w 2018 ale ciągle mi było szkoda czasu więc przeciągnęło się do 2019. Przemalowałam cały na biało,przeszkliłam ganek starymi oknami i częściowo ociepliłam w środku.
Zimą zostawiam otwarte drzwi żeby koty mogły się schronić.




























____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 19:38, 20 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
W 2019 kończyłam to, co pozaczynałam w latach poprzednich. Niestety jestem w gorącej wodzie kąpana. Jak mam jakiś pomysł muszę go natychmiast zrealizować zapominając o tym czym zajmowałam się w danej chwili.
Ciągle kupuję i ciągle sadzę chociaż miejsce się już dawno skończyło.















Wiosna 2019. Nie widać w końcu placu budowy.







Leśny zakątek już dawno wymknął się spod kontroli. W 2020 niestety wyginął mi bodziszek żałobny.











W 2019 roku nie brakowało wody więc wszystko mocno się rozrosło, a trawy, które tak ochoczo sadziłam w ubiegłym roku zaczęły mnie przerażać





















































____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Rumianka 19:55, 20 lut 2021


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10184
Szymka...by Admina nie rozgniewać, wg regulaminu można wstawiać tylko 4 zdjęcia w jednym poście...to tak na marginesie...jesteś nowa, więc pewnie nie doczytałaś regulaminu...a swoją drogą, to fotki cudne...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Szymka 20:05, 20 lut 2021


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
O kurcze blade !! Nie wiedziałam
Jak tu nadrobić 10 lat pykając po cztery zdjęcia ?

Mam nadzieję,że nie będę musiała usuwać ...
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies