Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród ciągłych zmian.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród ciągłych zmian.

Alija 18:58, 02 gru 2023


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8724
OMG, jakie piękne rośliny, kompozycje, kolory, jestem zachwycona. Oglądając koniecznie chciałam coś zacytować, ale się nie da, bo trzeba by wszystko cytować. Śledzę Twój ogród od kiedy pojawiłaś się na Ogrodowisku i od początku było tu co oglądać, zawsze coś się działo, zawsze ciekawie i pomysłowo, podziwiam.
Podziwiam Twoje róże, ale teraz na tapecie dalie, również piękne. Z daliami miałam do czynienie lata temu, ale to wykopywanie na zimę mnie zniechęciło. Teraz jednak jest tyle różnych odmian, że i ja pokusiłam się na kilka, kwitły pięknie, ciekawe, czy przezimują. Twoje są cudne. Pozdrawiam.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Basieksp 20:08, 02 gru 2023


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10213





Bardzo ładne zdjęcia Bardzo podobają mi się te zestawienia roślin
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Szymka 20:55, 03 gru 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Joku napisał(a)
Na mnie największe wrażenie zrobiły kompozycje kolorystyczne. Masz niesamowite wyczucie koloru.
Zawsze z ciekawością wypatruję bajorka, widzę że trzyma się dzielnie. Chodzi mi o jego ściany.


Dziękuję Jolu Trzymam się tylko 2 zasad. Ne używam czystej czerwieni, a żółty bardzo oszczędnie i tylko w połączeniu z pochodnymi niebieskiego. Przynajmniej na razie
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 21:07, 03 gru 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Kordina napisał(a)
Kasiu zwana Szymką mam do Ciebie dwa pytania:

1 - co to za kaskada drobnych kwiatków na murku? Czyżby aster wrzosolistny???


2 - co to za trwako-chmurka na kilku zdjęciach?


Białe kwiatki, to oczywiście aster wrzosolistny 'Snow Flurry'
Trawa, to śmiałek darniowy 'Goldtau'. Według Pieta Oudolfa krótkowieczna trawa, którą w swoich projektach zastępuje często molinią.



____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 21:09, 03 gru 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Zostawiam podziw dla przepięknych kompozycji bylinowych. Zachwycająco się prezentowały. Odczuwałam wielką przyjemność podczas oglądania.


Dziękuję za odwiedziny w moim ogrodzie i miłe słowa
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 21:18, 03 gru 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
MagdaLenka napisał(a)
Cudny ogród kolekcjonerski. Do tej pory nie byłam przekonana do dalii (bo trzeba wykopywać, przechowywać, pilnować, a ja zbyt leniwa na to jestem), ale chyba zaczynam zmieniać zdanie pod wpływem obrazków z Twojego ogrodu.
Mam też pytanko o szklarnię. Zdaję się, że masz taką z poliwęglanu. Jak to się sprawuje?


Tyle różnych rzeczy robimy w ogrodzie. Na listę po prostu trzeba wpisać wykopanie dalii. To godzina roboty, a tyle miesięcy przyjemności

Szklarnię mam 2 sezony i jestem bardzo zadowolona.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 21:23, 03 gru 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Alija napisał(a)
OMG, jakie piękne rośliny, kompozycje, kolory, jestem zachwycona. Oglądając koniecznie chciałam coś zacytować, ale się nie da, bo trzeba by wszystko cytować. Śledzę Twój ogród od kiedy pojawiłaś się na Ogrodowisku i od początku było tu co oglądać, zawsze coś się działo, zawsze ciekawie i pomysłowo, podziwiam.
Podziwiam Twoje róże, ale teraz na tapecie dalie, również piękne. Z daliami miałam do czynienie lata temu, ale to wykopywanie na zimę mnie zniechęciło. Teraz jednak jest tyle różnych odmian, że i ja pokusiłam się na kilka, kwitły pięknie, ciekawe, czy przezimują. Twoje są cudne. Pozdrawiam.


Alicjo dziękuję za te wszystkie miłe słowa i cieszę się, że skusiłaś się na dalie.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 21:25, 03 gru 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Basieksp napisał(a)


Bardzo ładne zdjęcia Bardzo podobają mi się te zestawienia roślin


Dziękuję Titonia, to moje tegoroczne odkrycie, które na pewno powtórzę w przyszłym sezonie. Magiczna roślina.
____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 21:32, 03 gru 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Posadziłam w tym roku przymiotno Karwinskiego, które długo wisiało na mojej liście. Jestem ciekawa czy przeżyje zimę.



____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Szymka 21:49, 03 gru 2023


Dołączył: 20 lut 2021
Posty: 881
Mam słabość do takim malutkich delikatnych kwiatuszków.
Astet rozkrzewiony już się u mnie zadomowił i mocno rozrósł.

____________________
Kasia , okolice Lublina Ogród ciągłych zmian
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies